0216 573 66 13

Zemin Darbe Titreşim Yalıtımı özellikle sert veya ses çıkarma kapasitesi yüksek malzemeler ile kaplanmış zeminlerdeki günlük hayat faaliyetleri nedeni ile ortaya çıkan ya da endüstriyel ölçekli alanlardaki yine benzer zeminlerdeki işletme faaliyetleri neticesinde ortamın gürültü sınırlarını aşacak hale gelmesindeki durumlara karşı uygulanır.

Zeminin kaplanması aşamasında hatta inşa aşamasında mutlaka ses yalıtımı veya benzer etkilerin ortaya çıkaracağı sonuçlar incelenmelidir. Bu incelemelerin ışığında ortaya çıkan sonuçlar mekanın Zemin Darbe Titreşim Yalıtımı konusunda önemli sonuçlar verecektir. Bu sonuçlara dayalı olarak ses yalıtımı, zemin darbe yalıtımı konuları da inşa veya benzeri projelere mutlaka eklenmelidir. Kullanılacak malzemelerin seçiminden ne kadar ve nereye kullanılacağına kadar önemli teknik bir konu olan yalıtım için mutlaka yalıtım yapılacak alana ve amaca uygun ürünler seçilmelidir. Yalıtımın sonuçlanması kadar ekonomisi ve tasarımı da önemli bir konudur.

Modern yapı projelerinin son dönem gelişmelere ayak uydurmuş yeni ve görsel değeri yüksek zemin malzemeleri gürültü bakımından aynı değeri taşımamaktadırlar. Bu nedenle özellikle bu tip yapılarda başta zemin olmak üzere ses ve titreşim kaynaklı gürültü soğurması çalışmaları mutlaka yapılmalıdır. Bu sayede görsel değeri bu kadar yüksek mekanlar pratik kullanımda işlevsellikleri de kayba uğramayacaktır. Zemin altı kaplamalarının özellikle inşa aşamasından veya restorasyon esnasında mutlaka gürültü, titreşim ve darbe gibi etkenlere bağlı yansımaları dikkate alınarak malzeme seçimi yapılarak sağlanması gerekmektedir. Bu sayede hem oluşabilecek yalıtım maliyetleri baştan azaltılacak hem de yalıtım sayesinde oldukça konforlu ve nitelikli mekanlar inşa edilecektir.

Zemin Darbe Titreşim Yalıtımı konusu da benzer he konu gibi mutlaka iyi bir analiz ve planlama isteyen bir konudur. Bu nedenle uzman bir uygulayıcı ve malzeme tedarikçisi gerektirir.

Blog Son 8 Makale