0216 573 66 13

Akustik Sünger En Çok tercih Edilen Ses Yalıtım Malzeme

Ses yalıtımı sağlama konusunda yapılan araştırmaların sert yüzeylere çarparak yansıyan ses dalgalarının eko ve gürültüye neden olmasının net olarak ortay konulmasının ardından yapılan araştırmalar sonuç verdi. BU araştırmaların sonuçlarına göre,  yalıtım malzemeleri konusunda en avantajı ürün olarak ortaya çıkan akustik sünger, özellikle yayıncılık alanında faaliyet gösteren kayıt stüdyoları ve radyo canlı yayın odalarının talepleri ile bir anda ses yalıtım dünyasının en çok aranan malzemeleri arasındaki yerini aldı.

Akustik sünger içeride oluşan sesin farklı

Akustik sünger içeride oluşan sesin farklı alanlara dağılmasını önlediği gibi, dışarıdan gelen seslere de engel olarak temiz, berrak ve net sesin ortaya çıkmasını destekler. Ancak malzemenin bu avantajının dezavantaja dönüşmemesi için, malzemenin döşenmedi aşamasında kusursuz bir işçilik gerekmektedir. Bu işçilik yalıtımın başarısını direkt olarak etkileyeceği için işin uzmanı bir kadro tarafından yapılması gerekmektedir. Bu uygulama aşamasında mekanın duvarlarında yapısal özellik olarak bulunan girinti ve çıkıntılar kadar su ve ısıtma borularının da aynı şekilde kamufle edilebilmesi büyük önem taşımaktadır.

Akustik sünger uygulaması yapılmadan önce, mekanda bulunan tüm materyal ve elbette ki mekanı diğer ortamlardan ayıran duvar yapıları en ince detayına kadar incelenir ve bunun ardından işlem projelendirilir. Bu aşamada duvar ve tavanın kaplanması kadar zeminin de yine aynı şekilde yalıtım elemanları tarafından çözüme ulaştırılması gerekir. Projenin başarılı bir şekilde uygulanabilmesi uzun yıllar mekandan maksimum verim alınmasını sağladığı için son derece önemlidir.

Blog Son 8 Makale