0216 573 66 13

piramit sünger

Yüksek yoğunluklu bir özelliğe sahip olan piramit sünger yangın karşısında dayanıklıdır. Bu özelliğini yüksek sıcaklığa ve aleve maruz kaldığı anda erimemesine borçludur. Ayrıca akıcı damlacık oluşturmaması bir diğer önemli özelliğidir. Kullanım süreci boyunca yapısal değişime uğramayan bu malzeme, nem aldığında küflenmeme özelliğine de sahiptir.

Piramit Süngerin Faydası Ne

Piramit sünger tüm gözenekleri açık olma özelliğine sahiptir. Bu da açık ses emme ve ses yutma özelliğine sahip olmasında etkilidir. Ayrıca özellikle iç mekanlarda akustik düzenlemesi için oldukça ideal bir malzeme olan piramit sünger, düzey ve yatay yönde seslerin yalımını sağlam. Ayrıca tavan ve zeminlerde de kolayca uygulanabilen bu malzeme; özel yapıştırıcısı sayesinde kolayca temiz bir yüzeye yapıştırılmaktadır. Plakalar halinde ambalajlanması diğer bir artı yönünü ifade etmektedir. Bu doğrultuda ses yalımı konusunda çok ideal bir malzeme olan piramit sünger, kullanım alanı oldukça fazla olan bir malzemedir.

Kullanım amacı olarak çok geniş bir yelpazede tercih edilen piramit sünger; yangın hassasiyeti olan yerlerde ve stüdyolarda tercih edilmektedir. Ayrıca açık plan ofislerde ya da atış poligonlarında oldukça iyi performans sağlayan bu malzeme, düğün salonlarında dahi ses yalıtımı amacıyla kullanılmaktadır. Bunun yanında klima ve havalandırma kanallarında da tercih edilen bu malzeme, motor sesinin yoğun olarak oluştuğu her ortamda kullanılabilmektedir. Piramit sünger akustik bir malzeme özelliğindedir. Ayrıca günümüz ses yalıtımı sektöründe en çok kullanılan bir malzemedir.

Blog Son 8 Makale