0216 573 66 13

Ses yalıtımı ve yumurta sünger ses yalıtımı müzik odaları, sinemalar, tiyatrolar ve radyo yayın binalarında kullanılması gerekli olan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Ses yalıtımı faaliyetinin etkili bir şekilde uygulanabilmesi için pek çok farklı malzeme kullanılmaktadır. Bu malzemelerinin niteliği ve kalitesi ses yalıtımı faaliyetlerinin de verimliliğini etkilemektedir.

Ses Yalıtımı ve Yumurta Sünger

Bu noktada kaliteli ve etkili bir ses yalıtımı malzemesinin seçimi önem kazanmaktadır. Etkili ve kaliteli bir ses yalıtımı malzemesi olarak karşımıza çıkan yumurta sünger, yapısı itibariyle ses yalıtımına oldukça müsait olan bir malzemedir. Yumurta sünger esasında poliüretan köpük süngerlerden üretilmektedir. Açık hücreli olarak üretilen yumurta sünger malzemesi yanmaz özelliğe de sahiptir.

Ses Yalıtımı ve Yumurta Sünger Fiyatları

Ses yalıtımı ve yumurta sünger fiyatları bu özelliğinden dolayı ses yalıtımı uygulamalarında sıkça kullanılır. Ayrıca akustik ses düzenlemeleri bakımından oldukça elverişli bir malzeme olan yumurta sünger, ses yalıtımı açısından oldukça yüksek bir performansa sahiptir. Yüksek orada ses emilimi ve ses yankısının düzenlemesine sunmuş olduğu katkı dolayısıyla ses yalıtımı sektöründe en çok tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır. Yumurta kolisine benzer özellikte olduğu için yumurta sünger olarak isimlendirilen ses yalıtımı malzemesi, ses kesici, titreyiş önleyici, ses yutan bir akustik sünger olma özelliğindedir.

Ses yalıtımı ve akustik düzenlemelerin uygulanmış olduğu ortamların sinema ve tiyatro gibi ortamlar oluşu, ses yalıtımında kullanılan malzemenin güvenli olmasını gerektirmektedir. Yumurta sünger malzemesi yanmaya karşı dirençli olması sayesinde güvenli bir malzeme olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir.

ses yalıtımı

Blog Son 8 Makale