0216 573 66 13

Teknolojinin gelişmesi ve buna bağlı olarak hayat standartlarının yükselmesinin ardından günümüzün insanları, bundan yaklaşık 50 sene öncesinde yaşayan insanlara göre çok daha konforlu bir şekilde yaşıyorlar. Bu değişimin gerçekleşmesinde yaşam alanlarında ortaya çıkan bazı değişiklikler büyük oranda etkili oldu. İnsanlar çok daha rahat ve huzurlu yaşamak, hayatlarının büyük bir bölümünü işgal eden iş hayatının yorgunluğu ve stresi karşısında dinlenebilmek için çevreden izole edilmiş alanlar içinde yaşamayı tercih ediyor. İşte bu noktada ses izolasyonu çalışmaları önemli olmaktadır.

ses izolasyonu

Ses yalıtımı sadece kişilerin hayatlarını devam ettirdikleri yaşam alanları olan konutların içinde değil aynı zamanda iş alanlarında ve ofislerde de önemli olmaktadır. Özellikle yapılan işin verimini artırmak adına dış etkilerden kişilerin izole olarak faaliyetlerine devam edebilmesini sağlamak için kişilerin ses izolasyonu yaptırdığı görülebiliyor. Bu sayede iş veriminin ve hayat kalitesinin artmasının yanı sıra insan sağlığına faydalı olacak sonuçların elde edilmesi de mümkün olmaktadır.

Yoğun trafik, teknolojik araçların sayılarının hızlı bir şekilde artmasının sonucunda artık dış dünya içerisinde sessiz ve sakin yerler bulmak bir hayal haline geldi. Bu sebeple yaşam alanlarında kısa süreli bile olsa dış etkenlerle etkileşim içine girmek o yaşam alanında bulunan insanlar başta olmak üzere her türlü canlının sağlıklı iletişim kurması başta olmak üzere pek çok konuda etkili olmaktadır. Kişilerin bu tür şikayetlerinin önüne geçebilmesi için kaliteli ses izolasyonu kullanılan bir izolasyon çalışmasını yaşadıkları alanlara yaptırması gerekmektedir.

Ses İzolasyonunu  Faydaları

İnsanlar yaşları ilerledikçe yaşlanmaya bağlı olarak işitme kayıpları yaşamaya başlarlar. Özellikle yüksek sesli işyerlerinde çalışan kişilerin sürekli olarak kulak tıkacı kullanmasının tavsiye edilmesi de yine aynı sebeple olmaktadır. Kişiler yüksek gürültü ve ses altında çalışırken normal süreden çok daha hızlı bir biçimde işitme fonksiyonlarının performansında kayıp yaşarlar. Bir mekana ses izolasyonu yapıldığı takdirde kişilerin normal hayatları içinde fark etmeden maruz kaldıkları pek çok yüksek sesten korunmaları da mümkün olabiliyor. Böylelikle ilk aşamada kişilerin işitme fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde uzun yıllar boyunca kayba uğramadan devam etmesi de sağlanabiliyor.

Gürültü konusunda hassas olan meslekler de ses izolasyonu ihtiyacı duyan mekanlar içinde faaliyet göstermelidirler. Başta müzisyenler olmak üzere pek çok iş kolunda kişilerin verimli bir şekilde çalışmaları ve temiz kayıtlar alabilmeleri için mutlaka çevrenin gürültüsünden izole edilmiş olan mekanlara ihtiyaç duyması gerekir. Bu tür mekanları yaratmak isteyen kişilerin ilk tereddüt ettiği noktalar ses izolasyonu fiyat seçenekleri ile ilgili oluyor. Malzeme kalitesine göre ve ortaya koyduğu yalıtım performansı ile ön plana çıkan farklı yalıtım malzemeleri kişilerin kendi bütçelerine ve karşılaştıkları gürültü problemlerine karşı önlem almasında avantajlı olmaktadır.

Ses yalıtımı yapılmasının bu tür dolaylı etkilerinin yanı sıra doğrudan insan sağlığına etkileri de bulunmaktadır. Maruz kalınan sesin ve gürültünün desibel cinsinden şiddetine bağlı olarak doğru orantıda karşılaşılan problemlerde de artış meydana gelir. Kişiler uzun süre boyunca şiddetli gürültülere maruz kaldığı takdirde yorgunluk başta olmak üzere pek çok sağlık sorunu ile karşılaşırlar. İlk aşamada sinirlilik ve saldırganlık hali ile kendini gösteren bu sorunlar, hafıza problemleri, davranış bozuklukları ve işitme kayıpları ile çok daha geniş bir alana yayılır. Kişilerin ses izolasyonu yapılmamış bir yerde uzun yıllar boyunca yaşamına devam etmesi ilerleyen yaşların da etkisi ile birlikte görme bozukluklarından solunum bozukluklarına, kas problemlerinden doğum sırasındaki kusurlara kadar çok ciddi sonuçlara sebep olmaktadır.

Ses İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler

Yaşam alanlarında ses izolasyonu sağlamak özellikle taşıtların ve makineleşmenin son derece hızlı bir şekilde artan oranda ilerlemesi ile birlikte günümüzde en fazla ihtiyaç duyulan şeyler arasındadır. Bu konuda etkili çözümler üretebilmek ancak kaliteli ses izolasyonu malzemesi kullanılması ile mümkün oluyor. Günümüzün en büyük problemlerinden sayıldığı için gürültüye karşı pek çok alternatif malzeme ve teknik de geliştirilmiştir. Bu durum kullanıcılar için izolasyon yaptırmak istediklerinde karşılarına pek çok seçenek çıkması ile büyük bir kolaylık sağlıyor.

Ses yalıtımında kullanılan malzemelerden en sık tercih edilenleri adepan, yumurta sünger, piramit sünger, akustik sünger dir.  Bu sebeple konutların pek çoğunda bu tür malzemeler ses izolasyonu için tercih ediliyor. Aynı zamanda ateşe karşı dayanıklı olmaları olası yangınlar sırasında yapıların zarar görmesinin önüne de geçmektedir. Ses yalıtımında kullanılan diğer malzemeler polietilen, poliüretan gibi karbon bileşikleri ve köpük malzemelerdir. Hafifliğine rağmen yalıtım konusundaki yüksek performansına bağlı olarak özellikle köpük malzemeler sıklıkla ses izolasyonu için tercih edilebiliyor. Bu tür malzemeler yalıtımda ortaya koydukları performansla beyaz eşya sektöründe özellikle buzdolabı ve fırınlarda dahi ısı yalıtımı sağlayabilmesi amacıyla tercih edilmektedir. Kişiler gürültüden kurtulmak için bu ürünleri tercih ettiklerinde aynı zamanda ısı tasarrufu sağlama konusunda da büyük bir yol kat etmiş oluyorlar. Tüm bunlara ek olarak maruz kalınan sesin türüne bağlı olarak da yalıtım çözümleri üretilebilmektedir. Bu noktada yalıtımı yapılması planlanan alan üzerinde detaylı bir inceleme yapılması gerekli olmaktadır.

Ses Yalıtımı Nereye Yaptırılmalı

Yapı sektörüne 2005 yılında girdiğinden bu yana özellikle su, ısı ve ses izolasyonu konusunda ortaya koyduğu yenilikçi sistemlerle adından söz ettiren Adetaş Yapı firmamız, bu süre içinde yapı sektörü ve izolasyon alanındaki teknolojik gelişmeleri takip ederek buna uyum sağlamıştır. Müşteri odaklı hizmet anlayışımız sayesinde ses izolasyonu nasıl yapılır diye tereddüt yaşayan müşterilerimizin tamamına yardımcı oluyoruz. Yapı sektöründe elde etmiş olduğumuz bilgiler sayesinde pek çok konut projesinde insanların en rahat şekilde yaşayabileceği güvenli ve konforlu alanlar yaratılmasında da öncülük ediyoruz. Ses izolasyonu yaptırmak isteyen kişilerin firma seçerken dikkatli bir tercih yapması, daha sonra uzun vadede etkili sonuçlar almalarında önemli bir rol oynar.

Öncelikle ses izolasyonu hakkında müşterilerin genel şikayetleri dikkate alındığında bu şikayetlerin birçoğunun firmalardan kaynaklı olduğu görülmektedir. Piyasada benzer yalıtım malzemeleri kullanılıyor olsa da firmaların ortaya koyduğu izolasyon performansları yalıtımdan alınan verimde etkili olmaktadır. Bu sebeple firma seçerken öncelikle firmanın profesyonel olarak hizmet veren bir firma olmasına dikkat edilmelidir. Kişiler, izolasyon yaptırmak istedikleri alanlara uygun yalıtım malzemelerinin belirlenmesini içeren proje aşamasında firmaların tavrına bakarak kararlarını verebilirler. Firma, yalıtım için gerekli çalışmaları yaparken mutlaka yaşam alanında ortaya çıkan sorunları doğru bir şekilde tespit etmeli ve bunun sonucunda çözümler ortaya koymalıdır. Özellikle ses izolasyonu için yapılmış olan projelerde daha sonradan proje aşamasında fark edilmemiş detay noktaları ile karşılaşılabiliyor. Firmanın görüşleri alınarak mekan için en uygun yalıtım malzemesinin belirlenmesinin ardından yalıtım sistemleri konusunda deneyimli kişiler tarafından projeler gerçekleştirilmelidir. Tüm personeli eğitimli ve yalıtım projeleri konusunda deneyimli olan firmamız, ses izolasyonu başta olmak üzere her türlü projede uygun fiyatla hizmet vermektedir.

İbrahim
3983 / 2.03.2024

Merhaba,

 Bine merdiven sesi için ne kullabiliriz iyi günler.. 

Yönetici Cevabı

merhaba 

detaylı bilgi için 542 200 4040 numradan iletişime geçebilirsiniz 

İbrahim
3982 / 2.03.2024

Merhaba,

Üst komşumuzun sürekli zıplatan ve evde top oynayan çocuğunun daireme aşırı şekilde darbe ve titreşim sesi geliyor bunu alttan tavandan nasıl bir uygulamayla bitirebilirim böyle birmalzemenizvar mı kolay gelsin.. 

Yönetici Cevabı

merhaba 

önerimiz üst kat komşu zeminine uygulama yapılmasıdır 

detaylı bilgi için 542 200 4040 numaradan irtibata geçebilrisiniz 

Alper Altınbaş
3875 / 6.01.2023

Sayın ilgili sandeviç panel prefabrik ofisimin tuvaleti kullanılırken içeriye dazla ses geliyor. Tuvaletten gelen sesi nasıl azaltabiliriz 

Yönetici Cevabı

merhaba ,

detaytlı bilgi için 542 200 4040 iritibata geçiniz lütfen 

koray pirim
3806 / 29.06.2022

Merhaba, araca dışarıdan ve motordan gelen sesleri minumuma indirmek için nasıl bir uygulama yapılıyor ve maaliyeti ne olur, bilgi rica ederim,

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Araç yalıtımında zeminler için simself 20 cm likten 2 adet,

Üzerine kauçuk köpüğü 6 mm likten 1 tane yeterli olur.

Kapılar için yine simself 10 cm likten 3 adet,

Üzerine de oto ses yalıtımı 10 yanmaz ürünümüzden 4 adet almanız yeterli olur.

Aracınızın tavanına da oto ses yalıtımı 11 ürününden 4 adet almanız gerekir.

Kaput için önerimiz bulunmamaktadır 

fiyatlandırmalarımız sitedeki fiyatlardan geçerlidir.

Recep sulu
3056 / 16.04.2022

Merhaba 

Efendim yan komşumun konuşmalarından horlamasina kadar tüm sesler bize geliyor 

Bize ne onere bilirsiniz 

Şimdiden teşekkürler 

Bursa/ Kestel  den  

Recep sulu 

Yönetici Cevabı

Merhaba 

33 mm bariyerli önerirm ürün kodu 443

Erdem as
3047 / 2.04.2022

Merhaba. Yan komşum ile oturma odalarimizin duvarı bitişik.yapı Perde beton. Kopek besliyorlar. Kopek havlamasını  duymak istemiyoruz. Bunu kesmemiz mümkün mü acaba?

Yönetici Cevabı

Merhaba,

hayvan sesleirne karşı yalıtım için ürün önerimiz yokturr maalesef

Ahmet Başpınar
3030 / 13.03.2022

Dawm sendromlu bir çocuğumuz var bu çok gürültü yapıyor alt kattaki komşumuz rahatsız oluyor bunun için ne yapabiliriz oyuncaklarıyla falan fazla gürültü yapıyor. 20 metre karelik bir oda ne kadara mal olur

Yönetici Cevabı

Merhaba 

zeminler için 1942 kodlu ürünü kullanmalısınız. 

13 mm bariyerli adepan 

daha detaylı bilgi için 542 200 4040 arayınız

Erdal Akdağ
3025 / 3.03.2022

Kalorifer borularından çatırtı (ses) geliyor, bu çatırtıları kesmek için nasıl bir ses yalıtımı yapmam gerekiyor. 

Yönetici Cevabı

MERHABA,

13 MM BARİYERLİ ADEPAN KULLANINIZ KODU 1942

Zafer Demircan
2995 / 5.01.2022

Arcimin motor sesi için nasıl bir malzeme kullanmam gerekiyor.

Ayrıca motor kısmında mı yoksa icerdenmi uygulama yapmalıy

Yönetici Cevabı

Merhaba , kaput içine önerimiz yoktur .

Osman Öztürk
2960 / 28.10.2021

Catiya 1,5 x 2.0 metre bir oda yaptircam saglam ses yalitimli  ne kdr Tutar

Yönetici Cevabı

Merhaba ürünlerimizden en özellikli 33 mm bariyerli adepan kullanırsanız ve artı olarak yapıştırıcıyla beraber 500-600 arası tutar bu verdiğiniz ölçüler dahilinde

 

Fatih cesur
2958 / 25.10.2021

Merhaba Yönetici Bey,

Alt katımdan gelen televizyon ve insan konuşma gürültüsünü kendi dairemin zemininden  parke altı ses izolasyonu yaptırsam çözüm veya faydası olurmu?

Olursa ne kadar olur?

Teşekkürler...

Yönetici Cevabı

Merhaba sizin zemin artı kolonlarında sarılması lazım güzel bir yalıtım için.normalde sesin kaynağına yapılması lazım bu mümkün olmayınca zemin ve kolonları duruma göre bütün duvarları almak gerekiyor 

Enes Yılmaz
2957 / 21.10.2021

İyi günler kolay gelsin.

Biz sitede oturuyoruz. Bloğumuzda ise en üst katta ikamet etmekteyiz ve bir üst katımızda makina dairesi var (su, ısı vs.) Buradaki makinaların sesi odalarımıza çok geliyor. Sanırsam bir titreşim sorunu var. Sesini direkt alıyoruz. Bu sorunu çözmek için ne yapmamız lazım? Bilgilendirebilirseniz çok makbule geçer. Yardımınıza ihtiyacımız var.

Yönetici Cevabı

İyi günler,

Öncelikle o makinalar kabin içerisine alınması lazım kabin içinede zemşn yanlar üstü 33 mm bariyerli adepan üzerinede yumurta sünger uygulaması lazım yaa kabin içinde olmalı makinalr ya da daire içine yapılmalı bu uygulamalar 

MUHAMMET KAYA
2937 / 27.08.2021

merhaba bizimde  besinci katdan gelen   atık su seslerl var direk salonun ortasından iniyıor sesden duramıyoruz   yüzlük pimaşa ne uygularsak sesi kese biliriz

Yönetici Cevabı

Merhaba, 13 mm bariyerli adepan öneriyoruz.onu uygulayabilirsiniz.

MUHAMMET KAYA
2936 / 27.08.2021

merhaba bizimde  besinci katdan gelen   atık su seslerl var direk salonun ortasından iniyıor sesden duramıyoruz   yüzlük pimaşa ne uygularsak sesi kese biliriz

Yönetici Cevabı

Merhaba, 13 mm bariyerli adepan öneriyoruz.onu uygulayabilirsiniz.

Kubilay demirci
2883 / 31.05.2021

Merhaba. Buzdolabım çok sesli çalışıyor. Arka kısmına ses yalıtımı faydalı olabilirmi acaba? Teşekkürler. 

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Beyaz eşyalarda kullanıma uygun değildir.

Murat Yavuz
2874 / 28.05.2021

Merhaba yukarı komşudan gelen ses masa sandalye seslerini nasıl kesebelirim adapan 5 cm ürünü benim evin tavaninda uygulasam ortalama%kaç bu sesleri engelleyebilirim saygılar 

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Yukarıdan gelen sesleri kesebilmek için üst katın zeminine parke altına 13 mm bariyerli sünger uygulaması gerekir.

Alt katın tavanına yapılan ses yalıtımı çok fazla etkili olmaz .

Kenan Örgüt
2807 / 13.04.2021

iki sorum olacak 1-üst komşudanyürüme sesleri fazla geliyor. 2-binanın pis su borusundan bizim banyodan ses çok şiddetli geliyor. ne yapa bilirim.Teşekkürler şimdiden

 

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Üst komşudan gelen ayak seslerini kesebilmeniz için üğst katın zeminine parke altına 13 mm bariyerli sünger uygulaması gerekir.

Pİs su giderleri için  yine 13 mm bariyerli sünger kullanabilirsiniz.

 

Cüneyt bey
2793 / 5.04.2021

Merhabalar evimin alt katında araba tamiri yapan göçük onarım işi yapıyolr sürekli çekiç sesi geliyor. Dukkanın tavana 20 cm boşluk bırakıp iki kat taş yünü koyup üstünü alçıpanla kapattık fakat 3 aylık cocugum aşagıda cekıc sesıne uyanıyor nasıl çözüm bulabiliriz lütfen yardımcı olur musunuz

Yönetici Cevabı

Merhba

Alt kattaki dükkanın tavanına ve duvarlarına 33 mm bariyerli sünger üzerine bariyer+ alçıpan uygulaması yapabilirsiniz.

Bu şekilde bir uygulama ile % 70 oranında ses yalıtımı sağlarsınız.

bilal çuhalılar
2714 / 18.02.2021

evde kullandıgımız 10kva jeneratöre ofa yapıcaz ses yalıtımı ıcın hangı urunu önerebılırsınız 

Yönetici Cevabı

Merhaba;

0542 200 40 40 numaradan iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

İsmail Koç
2708 / 16.02.2021

merhaba ürünü sizden alsak bunun montajını hangi işle uğraşan ustaya yaptırabiliriz. ya da sizin montaj hizmetiniz var mı dır ya da önerebileceğiniz birileri. komşu ile aramdaki ortak duvara yaptırmak istiyorum sesinden bıktım usandım artık.

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Yan komşu ile olan ortak duvarlarda ses yalıtımı için 443 stok kodlu 33 mm bariyerli adepan üzerine alçıpan uygulaması yapabilirsiniz.

Bu şekilde bir uygulama ile %70 ile 85 arası ses yalıtımı sağlarsınız.

Bu uygulamayı alçıpancı ustasına rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Efe Kırmızıer
2698 / 9.02.2021

Merhaba, dairemin kapısına apartman içinden gelen sesi önlemek için ses yalıtımı yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? 

Yönetici Cevabı

Merhaba

Daire kapınıza imalat aşamasında iki yüzün arasına adepan koydurursanız ses yalıtımı sağlayabilirsiniz. 

Neslihan Ciftci
2667 / 26.01.2021

Merhaba. Yeni tasindigimiz evde yürüme sesleri bile gümbür gümbür alt kata iniyor. Aynı şekilde bana da üst ve yan dairelerden geliyor. Evde küçük çocuğum var ne kosabiliyoruz ne oynayabiliyoruz. Alt kata giden sesi nasıl sıfıra indirebiliriz. 

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Üst kattan gelen sesleri kesebilmek için üst karın zeminine parke altına 13 mm bariyerli adepan uygulamsı gerekiyor.

sizin ayak sesinizin alt kata gitmesini önlemek için aynı şekilde zemininize parke altına 13 mm bariyerli adepan uygulaması yapabilirsiniz.

Yan komşudan gelen sesi önlemek için ortak duvarınıza 33 mm bariyerli adepan üzerine alçıan uygulaması tavsiye ediyoruz.

 

Özay Erdem
2649 / 18.01.2021

Merhabalar Üçüncü katta otuyorum yan daire ve üst daire sandalyeyi çekse patır kültür ses geliyor üst kattaki raylı kapı tren geçiyor gibi ses yapıyor ayrıca yankılanma var dairemde ne yapmalıyım sorunu nasıl kime hakkettirebilirim

Yönetici Cevabı

merhaba

Yan daireden gelen sesi kesebilmeniz için ortak duvarınıza 33 mm bariyerli adepan,üst kattan gelen sesi kesebilmeniz için üst katın zeminine parke altına 13 mm bariyerli adepan uygulaması yapabilirsiniz.

Fatih
2618 / 7.01.2021

Merhaba ,

Dairem 2+1 2 oda ve salon alt kattan konuşulan sesler biraz yüksek konusuldumu dairemden net duyuluyor parke altı nasıl bir yalıtım yapabılirim ve ne kadar etkili olur. Ortalama 60 mt2 lık alan ücret olarak ne tutar.

İyi Çalışmalar.

Yönetici Cevabı

Merhaba

Alt kattan gelen sesleri kesebilmek için alt katın duvarlarına ve tavanına 33 mm bariyerli adepan uygulaması yapmanız gerekiyor.

Detaylı bilgi için 0542 200 40 40 numaradan aramanızı rica ediyoruz.

A.gider
2607 / 3.01.2021

Alt kattan konuşma sesi

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Alt kattan gelen sesler için alt katın tavanına ve duvarlarına ses yalıtım malzemesi 33 mm bariyerli adepan uygulaması yapmanız gerekiyor.

Osman töyer
2598 / 1.01.2021

İyi günler binadaki oda değişikliği nedeniyle üst mutfakdaki gider borusu çoçuğun odasından iniyor boru görünmüyor fakat geçtiği yerde ses var  bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirdiniz teşekkürler

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Öncelikli olarak gider borusunun kendisinin üzerine 13 mm bariyerli süngeri yapıştırmanızı öneririz.Fakat borunun görünmediğini belirtmişsiniz.Eğer yapabilme imkanınız varsa borunun olduğu yeri kırıp, boruya ses yalıtımı yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Mürsel bilici
2587 / 28.12.2020

Dubleks dairede oturuyorum sağolası mütait asansör dairesini bir üst kata koymamış şerefsiz kontaktör ve halat sesinden durulmuyor nasıl bir ürün almamız lazım yardımcı olurmusunuz 

Yönetici Cevabı

merhaba

0542 200 40 40 numaradan bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

Ömer Faruk Aydın
2581 / 27.12.2020

Merhaba,

Evimde ses ve müzik kaydı için MDF malzemeden bir ses kabini yapmak istiyorum. Boyutları 1e 2 metre genişliğinde ve 2 metre yüksekliğinde olacak. Binadaki diğer dairelere ses gitmemesi ve içeride yankı olmaması için ne tür bir ses malzemesi kullanmam gerekir?

Yönetici Cevabı

Merhaba

443 stok kodlu 33 mm bariyerli adepan üzerine yumurta sünger uygulaması yapabilirsiniz.

Cem Kantürk
2560 / 17.12.2020

Evdeki piyano sesi alt komşunun hoşuna gitmiyor ne çeşit bir malzeme tercih edelim.Piano salonda .

Yönetici Cevabı

Merhaba

zemin için 13 mm bariyerli adepan kullanabilirsiniz.

Doğan Gün
2530 / 5.12.2020

Merhaba,

Çocuğuma elektronik bateri satın aldım ama muhtemelen darbeli kick sesinden dolayı alt komşum rahatsız oldu. Biz de rahatsız etmek istemiyor çözüm bulmak istiyoruz. Tüm odanın kaplanması gerekir mi? Veya zeminin tamamını mı kaplamamız gerekir? Uygun malzeme ve kaplama yöntemi ne olmalı? Cevap verirseniz acil sipariş geçmek istiyoruz. 

Yönetici Cevabı

merhaba efendim

anlattığınız duruma göre aşağıya sesin gitmemesi için hem duvarlarınıza hem de parke altı zemininize ses yalıtımı yapmanız gerekiyor.

0542 200 40 40 nolu hattan  bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

Şahin
2502 / 23.11.2020

Merhabalar akustik davulum var evde calabilmek için duvara ve tavana hangi mazemeleri kullanmam gerekir tesekkurler.

Yönetici Cevabı

Merhaba

Evde kullanılan müzik aletlerinin seslerinin alt,üst ve yan komşuyu rahatsız etmemesi için duvarlarınıza ve tavanınıza 33  mm bariyerli adepan, zemine parke altına ise 13 mm bariyerli adepan uygulaması gerekir.Duvarlara ve tavana bu malzemeleri kullandıktan sonra alçıpan ile kapatırsanız % 70 ile 85 arası ses yalıtımı sağlarsınız.

 

oğuz bayındır
2477 / 10.11.2020

Merhabalar,

Üst kat komşum sürekli piyano çalıyor. Hem tavanıma hem de yan dairelerden gelecek sesler için duvarlarıma ses yaltımı yaptırmak istiyorum.

duvarlarım 12 cm ytong. tavan ve duvarlar için en etkili malzeme ne olur acaba?

Teşekkür ederim

Yönetici Cevabı

Merhaba

Üst komşunuzun ses yalıtıımı yapması gerekiyor.

Üst komşunuzun zeminine 13 mm bariyerli adepan, duvarlarınada 33 mm bariyerli adepan uygulaması gerekiyor.

Metin siper
2431 / 14.10.2020

İyi günler hayırlı işler.İki oda arasındaki sesi nasıl keseriz.Ne tavsiye edersiniz ürünün ismi M2 fiyatı lutfen

Yönetici Cevabı

Merhaba 33mm Bariyerli adepan uygundur efendim.%70 %80 oranında ses yalıtımı yapmaktadır.

Berna budak
2394 / 24.09.2020

Üst komşunun ayak sesleri çocuklarının zıplama seslerini duyuyorum bunun iin nasıl bi izalasyon uygulanabilir. Teşekkürler 

Yönetici Cevabı

Mehaba;

Üst kattan gelen sesi kesebilmeniz için üst katın zeminine parke altına 13 mm bariyerli adepan kullanmanız gerekir.

Ramazan Kilic
2367 / 29.08.2020

Merhaba, evimizin salon ve cocuk odaları yan komşular ile bitişik. Salon tarafındaki komşumdan tv, muzik ve konusma sesleri geliyor. Cocuk odadinda ise yan komsunun cücük bagrismalari, oyun gürültüleri ve kabbala sesleri geliyor özellikle geceleri. Çocuğumuz kucuk gece uyanıyor. Kac cm klik bariyeri afepan kullanabiliriz ve bu afepan in ustune alçıpan vb birsey yapılması gerekiyor mu

Yönetici Cevabı

Merhaba

33 mm bariyerli adepan kullanmanız lazım.

Üzerine alçıpan ile kapatırsanız ortalama % 70-80 arası ses yalıtımı sağlamış olursunuz.

 

Ümit Küçükoğlu
2308 / 18.06.2020

Merhabalar; toplamda 3cm kalınlık olacak şekilde, en iyi ses izolasyonunu hangi ürününüzle sağlayabiliriz? Komşu duvara ses geçmesini önlemeye çalışıyorum. İstanbul Fenerbahçe'de yapılacak uygulama içim tedarikçi bilgisi de vermenizi rica ediyorum. 

Yönetici Cevabı

Merhaba;

3,3 cm yani 33 mm bariyerli sünger kullananilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için 0542 200 40 40 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

 

bahattin çakıcı
1909 / 19.7.2019

merhaba;

evde dikiş yapıyorum düz makina ve overlok makinası var sesin üst komşuyu ve alt komsuyu rahatsız etmemesi için nasıl izalasyon yapmam gerekli hangi malzeme kullanmalaıyom acaba 

 

iyi çalışmalar.

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Üst katta ses yalıtmı  için 33 mm bariyerli adepan

Alt Kata ses yalıtımı için 13 mm bariyerli adepan kullanmanız yeterlidir.

Sadullah oğuz
1896 / 27.6.2019

Merhaba ben yönetim kurulu üyesiyim ve binamızın hidrofor odasına (odanın üstünde bulunan daireye aşırı ses çıkmasından dolayı) ses yalıtımı yaptırmak istiyoruz. Rica etsem bunun için bize ne önerebilirsiniz ve uygulama yapiyormusunuz,fiyat teklifi almam mümkün mü. Teşekkürler iyi çalışmalar.

Yönetici Cevabı

MERHABA

SİZDEN RİCAM 0542 200 40 40 TELEFONA SORULARINIZI YAZARMISINIZ

 

HİDAYET TAN
1715 / 8.2.2019

Merhaba,teknemın motor sesisinin yukarıya veya kapısından ses gelmemesı ıcın ne kullanmalıyım.

Yönetici Cevabı

Merhaba,tekneniz için ses yalıtımı yapmak için sitemizde Basotec Yumurta Sünger den kullanabilirsiniz.

Alper
1612 / 10.12.2018

Merhaba,Üst komşudan gelen yani tavandan gelen televizyon ve ufak konuşma seslerini nasıl absorbe edebilirim bana ne önerirsiniz.

Yönetici Cevabı

Merhaba, Üst komşudan gelen sesler için sitemizde bulunan 33mm bariyerli adepan ses yalıtımı ürününü tavana uygulayarak %70 oranında ses yalıtımı sağlayabilirsiniz.

Cihangir nazmi
1217 / 6.3.2018

Banyonun tavanı banyonun duvarlarına ve pvc su borularına ses yalıtımı için ne önerirsiniz duş sesi ve kullanılan klozet sesini önlemek için

Yönetici Cevabı

Detaylı bilgi için lütfen şirketimizi aryınız. Bu konu ile uzman arkadaşımız size cevap versin.

batuhan toprak
1206 / 27.2.2018

Merhaba ben şimdi kapııcı dairesinde köpek besleyecem köpeğin havlama sesinin o oda dışına çıkmaması lazım  üst kata filan ses gitmeyecek şekilde ne önerirsiniz.

Yönetici Cevabı

Merhaba 33mm bariyerli adepan kullanabilirsin.

Oğuzha. Aslan
1180 / 18.2.2018

Merhaba evime ses yalıtımı yapmak istiyorum. Yan daire ile aramizda 7 cm yutong var ses direk bizde. Hangi malzemeyi kullanmam gerekli. Yardimci olurmusunuz. 2 odaya yapmayı düşünüyorum. Küçük çocuğum var oyun sesinden rahatsız oluyorlar.

Yönetici Cevabı

Merhaba bariyerli adepan kullanabilirsin 

 

bayram kara
1136 / 17.1.2018

Merhaba 

İşyerime boy 2.40- eni 4.50 olan yeşil veya mavi renkte dışarıya ses çıkmaması için izalasyon yapmam gerekiyor fiyat ve nasıl uygulama yapacağıma  yardımcı  olursanız sevinirim.

Yönetici Cevabı

Merhaba 

WhatsApp Hattı : 0542 200 40 40 bilgi için lütfen yazın 

tumen kılıç
909 / 18.7.2017

merhaba,

evimde 2m*4m*2.5m hobi odamda kanarya kuşu(40 adet) besliyorum.ses yalıtımı açısından hangi ürünü önerirsiniz ve ne kadar ürün gerekmektedir ve önerdiğiniz ürünün m2 fiyatını öğrenebilirmiyim

Yönetici Cevabı

Adepan 5 cm ürünümüzü tavsiye edebiliriz.