0216 573 66 13

akustik sünger

Teknoloji özellikle yapı sektöründe çok farklı çözümler üreterek insanların yaşam alanındaki güvenliğini ve konforunu artırmaktadır. Son zamanlarda kalabalık şehirlerde sessiz bir ortam için akustik sünger çözümü tercih edilmektedir. Ses yalıtımı Yapı itibariyle adeta yumurta kaplarını andıran akustik süngerler olabildiği gibi düz olarak üretilmiş çok dekoratif duran kaliteli akustik süngerler de bulunmaktadır. Malzeme olarak keçe ve taş yününün karışımından elde edilen ve birtakım kimyasal unsurlarla desteklenen bu süngerler sayesinde büyük oranda ses izolasyonu meydana getirilmektedir.

Ses noktasında hassas olan yerler

Ses noktasında hassas olan yerler sinemalar, hastaneler ve ofisler akustik sünger ile kaplandığını dışarıdaki istenmeyen sesler yüzde 100'e yakın bir şekilde izole edilebilmekte ve yaşam alanında ses bakımından büyük bir konfor sağlamaktadır. Gürültünün azaldığı ortamda stresin azaldığı da bilindiği için çalışanların performansını artacaktır. bu noktada da ciddi anlamda destek sağlayan akustik sünger türleri en kaliteli malzemelerden imal edilerek yanmaz bir özellik taşımaktadır

Akustik sünger ne işe yarar

Bununla birlikte proje bazlı olarak üretildiğinden dolayı istenen yere istenen ebatlarda ve tarzlarda düşünebilen akustik sünger farklı renklerde imal edilerek aynı zamanda dekoratif bir unsur olarak da ortama detay katmaktadır. Bununla birlikte fiyat olarak da oldukça uygun seviyelerde olan bu süngerler sayesinde çok geniş yaşam alanları ve iş yerleri dahi ses noktasında yalıtıma tabi olabilmektedir ki giderek artan bir taleple yapılarda kullanılmaktadır.

 

Blog Son 8 Makale