0216 573 66 13

Eğer müzikle uğraşıyorsanız, ya da bir radyo yayıncısıysanız, çalışma alanınızda oluşan yüksek sesin çevrenizi rahatsız etmesini istemiyorsanız ve ya çalışma alanınızın dış seslerden korunması gerekiyorsa,bu sorun çözümsüz değil; tam ses yalıtımı sayesinde ister evinizde, ister stüdyonuzda tam ses izolasyonu sağlayabilirsiniz.

Ses yalıtımı için üretilmiş özel malzemeler sayesinde bu kolaylıkla sağlanabilir ve ses kalitesini de bozmadan. Bu tip ihtiyaçlar için hazırlanmış akustik ses yalıtım malzemeleri kullanılarak sesi dışarı çıkarmayan mekanlar oluşturmak mümkündür. Bu ürünlerin neler olduğuna kısaca bakacak olursak, en çok kullanılan çeşitler;

  • Akustik yumurta süngerler
  • Akustik piramit süngerler
  • Akustik düz süngerler
  • Akustik düzenleyici paneller

Bu sıralanan ürünler, aynı zamanda dekoratif ve kolay çalışılabilir malzemeler olup, mekanınızda rahatsız edici bir görünüm yaratmazlar.

Ses yalıtımı konusunda istenen verimin alınması için, öncelikle mekanda ön çalışma yapılması gerekmektedir. Bu keşif çalışması sayesinde, hangi tip ürün ya da malzemenin kullanılacağı, içerideki sesin kalitesinin bozulmadan hangi akustik malzemelerin hangi noktalarda yoğunlaşması gerektiği gibi tespitler yapılır. Bu sayede ihtiyacınıza en uygun ses yalıtım işleminin omurgası oluşturulmuş olur. Sonraki aşama da, bu malzemelerin doğru şekilde montajıdır.

Ses yalıtımı basit bir işlem gibi görünse de, ön çalışması iyi yapılmadan ve uygun malzeme kullanmadan yapılacak yalıtım işlemi size ve çevrenize yarardan çok zarar getirecektir. Bu nedenle; ses yalıtımı istediğiniz yerler için öncelikle uzman kişi ya da ekiplerden yardım almanız, ihtiyacınızın en ekonomik ve amacına uygun şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Çünkü ses yalıtımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Yalıtım işleminin bir kerede doğru olarak yapılması; uzun süre kullanım imkanı sunduğu gibi, zamandan ve paradan tasarruf demektir.

 

Blog Son 8 Makale