0216 573 66 13

Sesler insanları rahatsız edecek dereceleri gelmemesi için ses yalıtım malzemeleri kullanılarak ortam ses yalıtımı ve akustiği gerçekleştirilir. Ses yalıtımında kullanılan malzemeler arasında akustik süngerler, basotect basotect süngerler, akustik paneller kullanılır. Bunların dışında çok yüksek frekanslı ses yalıtımlarında bariyerli süngerler, ahşap yünü, rebonded bondex süngerpan gibi malzemeler kullanılır.

Bölme duvarlarda çift alçıpan arasına ve tuğla duvarlarda iki tuğla arasına, asmolen döşemelerde şap altına serilen ses yalıtım bariyerleri sayesinde ortamda oluşan yüksek ses yalıtımı sağlanmış olur. Bantlı ve bantsız üretimleri vardır. EPDM hammaddesi ile üretilen alçıpan arası ağır bariyerler yüksek ses yoğunluğuna karşı profesyonel ses izolasyonu sağlar. İnce yapılı olmasına rağmen ses yalıtımı konusunda oldukça etkindir.

İnsanların sağlığını tehdit eden yüksek ses ve sesnün en minimuma indirilmesi oldukça önemlidir. İlk zamanlarda olmasa bile zamanla insanların yüksek sese karşı bağışıklık kazansalar bile ileride sağlıklarını ciddi şekilde tehdit ederler. Bu yüzden ses yalıtımı insan hayatında oldukça önemlidir.  internet sitemizi ziyaret ederek tüm hizmetlerimizi ve ürünlerimizi görebilir ve ses yalıtımıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hizmetlerimizden yararlanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Blog Son 8 Makale