0216 573 66 13

Ses yalıtımı m² fiyatları ile ilgili biraz bilgi verecek olursak gittikçe yoğunlaşan bir nüfus ve artan konutlarda insanların daha rahat yaşayabilme olanağı bulmaları için, yaşanılan mekanların kişiye özel kalabilmesi ve kimsenin kimseyi rahatsız etmemesi için tasarlanan konutlarda ses yalıtım sistemleri uygulanıyor.

Ses yalıtım sistemi ile binalar dışarıdan içeriye ses almayacak şekilde ve içerideki sesi dışarıya vermeyecek şekilde tasarlanıyor. Binaların duvarlarına uygulanan yalıtım malzemeleri sese duyarlı olan dışarıdaki sesi tutan ve içerideki sesi içine hapsedip dışarıya bırakmayan bir sistemden oluşuyor. Evlerin duvarlarına, zeminlerine ve tavanlarına uygulanabiliyor ve daireler arası ses yalıtımı yaparak insanların birbirinden etkilenmeden yaşamalarına olanak sağlıyor.

Ses Yalıtımı m2 Fiyatları

İş Yerlerinde Yalıtım Sistemleri

İş yerleri için uygulanan yalıtım sisteminde iş yerinde bulunan büyük makinelerin sesleri çok fazla olabiliyor, sesin fazla olması çalışan kişilerin performanslarında düşüş ve azalma yaratabiliyor. Kapalı ortamda gürültü yankılanarak daha kuvvetli hissediliyor ve dayanılmaz bir hale gelebiliyor. Yalıtım yapıldığında ise ses yalıtım malzemelerin içerisine hapsoluyor ve sesin şiddeti azalıyor. İçeride bulunan kişilerin gürültüden rahatsız olma ihtimalleri azalıyor. Ayrıca gürültünün dışarı çıkması da önlendiği için çevreye zarar verme ihtimali de ortadan kalkmış oluyor.

Ses Yalıtım Sistemi Nasıl Uygulanır ve Fiyatları Nedir?

Ses yalıtımı direkt olarak duvarlara uygulanır. Yalıtım için kullanılan malzemeler arasında yanmaz akustik ses emici ve ses yutucu süngerler, akustik kumaş kaplı paneller, akustik ses emici paneller, antibakteriyel yanmaz süngerler, akustik köpükler, piramit köpük, yumurta köpük gibi çeşitli malzemeler sayılabilir. Bu ürünler duvara monte edilir ve üzerine diğer kaplama malzemeleri ile katman yapılır. Sesi iletmeyen bu ürünler m2 olarak satılır, m2 olarak hesaplanır. Ses yalıtımı m2 fiyatları ürünün özelliğine ve çeşidine göre değişiklik gösterir. Ürünler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz www.adetasyapi.com adresinden bilgi alabilirsiniz, detaylı inceleme yaparak işinize yarayacak yalıtım malzemesini bulabilirsiniz.

Zeminde kullanılan ses kesiciler ve duvarlarda kullanılan ses kesiciler farklıdır, kullanmak istediğiniz alana göre hangi ürünü almanız gerektiği bilgisini www.adetaşyapi.com adresinden öğrenebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz her şey bu adreste bulunuyor, gereken araştırma ve inceleme sonucuna göre siparişlerinizi hazırlayabilirsiniz. Ödeme ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Blog Son 8 Makale