0216 573 66 13

Müzik ile uğraşanlar veya müzisyenlerin büyük bir çoğunluğu kendi evlerinde müzik stüdyosu kurmak isterler. Eskiden buna pek imkan olmadığından sadece profesyonel müzik stüdyolarında çalışmalar yapılmaktaydı. Oysa şimdi gerekli müzik gereçleri temin edilerek evlerde de stüdyolar yapılabilmektedir. Ancak burada sorun şudur; ses yalıtımı nasıl sağlanacaktır? Müzik stüdyosu için yapılacak olan ses izolasyonu son derece detaylı ve kaliteli olmalıdır.

Ev stüdyolarında sesin diğer odalara ve evlere gitmemesi için kalın ve kaliteli izolasyon malzemeleri kullanılmalı. Stüdyonun ses ve fiziksel ölçümleri neticesinde ses yalıtımı projesi çizilir. Burada kullanılacak enstrümanlar ve ses yükseklikleri de önemlidir. Bunun ışığında yapılacak olan ses izolasyonu sayesinde rahatça müzik çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Genellikle ev stüdyolarında bar, disco gibi yerlerde uygulanan ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Bunlar daha kaliteli ve sesi daha fazla hapseden yalıtım süngerleri ve diğer gereçlerdir. Elbette bu malzemelerin uygulanması da profesyonellerce yapılmalıdır. Aksi halde müzik stüdyosu olarak kullanacağınız odanızın ilerleyen dönemlerde aynı verimi vermeyeceğine şahit olursunuz. Sadece ev stüdyoları değil, profesyonel müzik stüdyoları, sinema ve radyo gibi alanlarda da benzer uygulamalar yapılmalıdır.

Evinizde kuracağınız müzik stüdyosu ile çalışmalarınızı gerek komşularınızı gerekse de evinizdeki diğer fertleri etkilemeden devam ettirmeniz için gerekli ses yalıtımı firmamız tarafından temin edebilirsiniz. Ses izolasyonu konusunda uzman ekibimiz ile tüm alanlarda gürültünün, sesin sizi veya başkalarını rahatsız etmesinin önüne geçiyoruz. Evlerde, işletmelerinizde, ofislerinizde, hastane ve okul gibi alanlarda da son derece etkin, kaliteli ve kalıcı çözümler üretmekteyiz. Sesi sizin istediğiniz gibi yönetmek istiyorsanız ve müzik çalışmalarınızı da rahatça, huzurla yapmak istiyorsanız firmamızın uygulamalarından yararlanmanızı tavsiye ederiz. Uzman ekibi ve dünya standartlarındaki yalıtım malzemeleri ile hizmetinizdeyiz.  

Blog Son 8 Makale