0216 573 66 13

İnsan sağlığı üzerinde hipertansiyon, duyma bozuklukları gibi fiziksel hastalıklara ve sinirlilik, anksiyete bozuklukları gibi ruhsal veya davranışsal bozukluklara neden olabilen gürültü kirliliği, özellikle icat edilen her türlü makineden kaynaklı oluşan fakat bunun yanı sıra insan veya hayvan kaynaklı olarak da oluşabilen seslerin yüksek frekanslara ulaşması sonucunda oluşan kirliliktir. Gürültü kirliliğinin verdiği zarar sadece insan üzerinde değildir. Hayvanlar üzerinde de bir takım sorunlar meydana getiren gürültü kirliliği bununla birlikte çevreye de zarar vermektedir. Gürültü kirliliğinin etkilerini en aza indirmek için bir çözüm olarak üretilen ve kullanılan ses yalıtım uygulamaları; akustik ses yalıtım, adepan ses yalıtımı gibi tamamen işlevine bağlı olarak farklı çeşitlere ayrılmaktadır.

Gürültü kirliliği; ulaşım alt yapısı gelişen, yaşam standartları kaliteli olan ve nüfus açısından oldukça büyük olan bölgelerde görülmektedir. Yoğun gürültü kirliliğinin gözlemlendiği bölgelerde ses yalıtım uygulamalarına daha çok ihtiyaç duyulmasının bir getirisi olarak, yine bu bölgelerde uygulanan yalıtım uygulamalarında kullanılan malzemeler de yumurta sünger, yanmaz akustik ses yalıtım süngeri, akustik sünger, bariyerli ses yalıtım sünger, akustik panel, bass trap, akustik halı, bass küpü ve basotect sünger birçok çeşitten oluşmaktadır. Bu doğrultuda, Ankara ilinin Çankaya semti de oldukça yoğun bir gündelik yaşantıya sahip olan ve bu açıdan da çok yoğun bir biçimde gürültü kirliliğinin meydana geldiği, ses yalıtım uygulamalarına en çok ihtiyaç duyulan bölgeler arasında yer almaktadır.

Türkiye’nin her bölgesinde ses yalıtım uygulamaları hizmeti veren ve kaliteli işler başaran Adetaş Yapı, uyguladığı ses yalıtım uygulamalarında birinci sınıf kalitede ses yalıtım malzemeleri kullanmasının yanı sıra sahip olduğu uzman kadrosu sayesinde de tüm Türkiye’de, kaliteli işlerin altına imzasını atmakta ve her bir yeni başarı için emin adımlarla ilerlemektedir. Ankara ilinin diğer semtlerinde olduğu gibi Çankaya semtinde de ses yalıtım uygulaması hizmetini sunan Adetaş Yapı, oldukça özverili bir şekilde çalışarak ve daimi olarak müşterinin konforunu ön planda tutarak, Çankaya semtinde yalıtım ihtiyacı duyulan iç veya dış mekanlara bu hizmeti sunmaya devam edecektir.

Blog Son 8 Makale