0216 573 66 13

Modern ve konforlu bir yaşam için su yalıtımının önemi tartışılmaz. Bugün artık havuzlardan teraslara, bina temellerinden duvarlara, depolarımızdan çatılara yaşamımızın birçok alanında su yalıtımı hayatımızın içine girmiş bulunuyor.

Hayat kalitesini artıracak, yapıların ömrünü uzatacak, çatı, havuz, teras ve temel gibi olmazsa olmaz alanlarda kullanılacak su yalıtım malzemelerinin kalitesi de çok önemli.

Bu çerçevede dünyaca ünlü markalardan biri olan BASF Yapı Kimyasalları sizlere önemli fırsatlar sunuyor. Su yalıtımı alanında 40’a yakın ürünüyle BASF Yapı Kimyasalları her türlü ihtiyaca cevap verecek ürünü hazırlamış durumda.

İnşaat-gayrimenkul, yapı kimyasalları ve ses izolasyonu sektörlerinde yatırımlar yapan Adetaş Yapı İnşaat. Sanayi. ve Ticaret. Limited Şirketi olarak bizler de kaliteli işçilik ve BASF Su Yalıtım malzemeleri ile sizlere kesin çözümler sunuyoruz.

Yapı kimyasalları sektöründe dünya devi BASF-YKS ile birlikte çalışan ve yetkili dağıtıcı bayi görevini üstlenen firmamız, BASF’ın su yalıtım ürünlerindeki tecrübe ve kalitesini kendi işçiliği ile birleştirerek, mevcut inşaatların kalitesini yükseltiyor, yaşam alanlarının güvenliği , konforu ve dayanıklılığını artırıyor ve ömrünü uzatıyor. 

Neye İhtiyacınız var?

Su yalıtımında sorunlar ve ihtiyaçlar da çeşitli. BASF da çeşitli ihtiyaçlara göre hazırladığı hazırladığı ürünler ile sizlere geniş bir yelpazede kaliteli ve güvenilir ürünler sunuyor.

Örneğin,  su kaçaklarının yalıtım öncesi tıkanmasında, kapı ve pencere kasaları montajında ve kritik yük taşımayan elemanların ankrajında kullanılacak bir su yalıtım malzemesine mi ihtiyacınız var.  EMACO® R 356 tam size göre. Bu ürün, özel çimento ve mineral dolgular içeren, polimer takviyeli, kullanıma hazır tamir ve montaj harcı.

Temel yalıtımlarında, istinat duvarlarında, teraslarda ya da banyo gibi ıslak zeminlerde kullanacağınız ürün ise BASF’ın MasterTile® WP 667, WP 666 veya WP 665 modellerinden biri olmalı.  

Bu malzeme kolay hazırlanıp uygulanmasının yanında, fırça ya da mala ile uygulanabilmesi, su buharı geçirimli olması gibi avantajlara sahip. Ayrıca büzülmez ve çatlamaz.    

Statik (hareketsiz) çatlakların tamirinde,  aktif su kaçaklarının yalıtımında, boru ve kablo geçişlerinin su yalıtımında ise size, özel çimento ve mineral dolgular içeren MasterSeal® 591 hazır tıkaç harcını öneriyoruz.

Bu ürün,  genleşerek, su geçirimsiz tıkaç oluştururken, yüksek dayanım ve stabiliteye sahip. Ayrıca klor içermediği için çelik donatıların korozyonuna sebep olmuyor.  

Su depoları, tüneller, yarı olimpik yüzme havuzları ve asansör çukuru gibi devamlı su yalıtımı isteyen alanlarda ise MasterSeal® 582 mükemmel sonuç veriyor. Çimento ve akrilik esaslı bu  su yalıtım malzemesi, çok yüksek yapışma dayanımına sahip olma,  donma - çözünme döngüsüne dayanıklılık ve  içme suyu depolarında güvenle kullanım gibi avantajları mevcut.  

Terasınızdaki su sızıntıları artık sizin için sıkıntı olmaya başlamışsa BASF’ın diğer su yalıtım ürünü MasterSeal® 589’u kullanmanız gerek.  

Su yalıtımı alanında BASF’ın 40’a yakın su yalıtımı ürünlerinden biri mutlaka ihtiyacınıza cevap verecektir.

BASF ürünleri

BASF Yapı Kimyasalları Sanayi A.Ş, seramik yapıştırıcılarından seramik derz dolgulara, su yalıtım sistemlerinden mastik ve yapıştırıcılara, ısı yalıtım sistemlerinden harç katkılarına kadar geniş bir yelpazede ürünler sunuyor.

Ayrıca şirketin mimari yüzey koruyucular, tamir ve güçlendirme sistemleri, zemin kaplama sistemleri, beton katkı sistemleri ve  yeraltı yapı kimyasalları gibi bir çok alanda ürünü bulunuyor.  

Blog Son 8 Makale