0216 573 66 13

Piramit Sünger Antrasit 4cm

Piramit Sünger Antrasit 4cm

%45 İndirim
10,00 € 200.75 TL + KDV
  • Stok Kodu 1798
  • Stokta 500 Adet mevcut
  • Bu Ürünü En Az 10 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 46512 Kez incelendi
Sınırlı Stok HIZLI KARGO
 

Birbirinden farklı kırpılabilir modelde ki süngerlerin kırpılıp daha sonrasında özel press makineleriyle birleştirilip, içine özel maddelerin de katılmasıyla oluşan piramit sünger günümüzde yaygın bir ses yalıtım işi görmektedir. Hem ses yalıtımı hem de akustik özelliği olan birbirinden farklı ses yalıtım süngerleriyle ev ve iş yerlerinde gerekli düzenlemeler yapılabiliyor. İlk başta ki amacı ses yalıtımı olan akustik piramit süngerler genel olarak evlerde, kalabalık dairelerin olduğu apartmanlarda ki dairelerde kullanılıyor…

Kullanım amacına bakıldığında sesin dışarıya çıkmasını engellemek ve bu sayede de dışarıya çıkacak gürültünün oluşumunu bitirmek olduğu gibi, sesin çıktığı ortam içinde de akustik düzenleme özelliği sayesinde ortamda konuşan bireylerin seslerinin birbirine karışması durumuna da engel bir seçenek olacaktır. Tavanı yüksek olan yerlerde sesler genel olarak yankılanır. Bu konuda iyi bir seçenek istiyorsanız eğer, sesin ortam içerisinde yutumu için akustik piramit süngerlerle iyi uygulama yapmış olabilirsiniz. Yankı yapan sesin yutumunu sağlayan süngerler, doğru bir biçimde sesin ortam içinde net bir şekilde çıkmasını sağlar ve hiçbir şekilde de dışarıya sesi vermez. Bu da hem sesin akustik düzenini sağlayan sünger kullandığınızı sağlamış olacak hem de en iyi şekilde ses yalıtımını da ev gibi ortamlarınız da sağlamanın keyfini çıkartabileceksiniz…

Akustik Piramit Süngerlerler Ses Yalıtımı

Benzer bir durum iş yerleri için de geçerlidir. İş yeriniz için eğer ki uygun bir akustik düzenleyici süngerlere ihtiyaç duyuyorsanız, akustik piramit sünger seçenekleriyle gerekli akustik düzenlemeyi yapmış olabilirsiniz. Hem iş yerinizde bulunan yankı sorununu çözmüş olursunuz hem de sesin net bir şekilde yayılmasını da istediğiniz ses oranında sağlarsınız. Böylelikle karşılıklı görüşmelerini yapan bireyler, farklı seslerle karışıklığı olacak hiç bir sorunla da birebir karşılaşmamış olacaktır.

Piramit süngerler denilince akla gelen bir diğer sünger çeşidi de piramit sünger modelleridir. Genelde siyah renkte olan bu süngerler, işlemesi yapıldıktan sonra fırında kurutulmak adına uygulamaya alınıyor ve sizin istediğiniz ebatlarınız doğrultusunda kesime götürülüyor. İstenilen ebatlarda kesimi sağlanarak hem yankı hem de ses düzenleme için kullanımına uygun oluyor.

Piramit Sünger İle Sesi Kontrol Altına Almanın Yolu

Birçok şey gibi bu dünyada fiziksel olaylardan biri de sestir. Ses dalgalarını yaratan bir insan ya da bir makine olabilir. Sesin çıktığı ana yer, ses dalgalarını oluşturur ve sesin bir duvara çarpana kadar da gitmesini sağlamış olacaktır. Ancak ses, duvarların içinden de geçerek belli bir gürültü şeklinde de dışarıya çıkabilir veyahut tam tersi olacak şekilde içeriye de girebilir. Bu nedenle duvarlara uygun bir şekilde piramit süngerler kullanılırsa eğer, etkisi görülebilir ve gürültü sorununu da bu şekilde çözmüş olabilirsiniz.

Hem dışarıda bulunan sesin girilmesini istemediğiniz alana girmesini engellemek için, hem de içeride ki sesin dışarıya çıkmasını engel olabilmek için piramit süngerlerin gücünden faydalanabilirsiniz. Ev ortamında tavan ya da duvarlara uygulanabilir olan bu süngerler sayesinde sesin içeride net bir şekilde çıkmasını sağlar ve ses seviyesini de ayarlamış olabilirsiniz. Ses yalıtımı için kullanılan piramit süngerlerin hem kalınlık hem de içerisinde ki maddelerine göre kalite farkı da bulunmaktadır. Bu ürünlerin kalite farkına göre seçimlerini yapabilir ve kullanılacak alana göre ebatlarında da değişiklikler konusunda söz sahibi olabiliyorsunuz.

Başta ev – daire gibi alanlarda kullanımı olan bu ses yalıtım süngerleri aynı zamanda birçok dershane gibi öğrenim görülen okul gibi sınıfların olduğu alanlarda da kullanılıyor. Ayrıca sinema salonlarında filmin sesinin net bir şekilde ortama yayılması için de sesi düzenleyen akustik piramit süngerlerin kullanıldığı görülebilir.

Ebatlar : 75cm x 100cm dir

2350 / 25.07.2020

Kaput ses yalıtımı için kullanılabilirmi acaba Pramit sünger?

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Kaput için malzeme önermiyoruz.

1872 / 25.5.2019

Merhaba,Yapistirmak icin ozel maddesi varmi veya duvara yapıştırırken ne ile yapıştirmami onerirsiniz ve direk duvara mı yapıştırmalıyım altina baska birşey daha yapmalımıyım.

Yönetici Cevabı

Merhaba,bahsetmiş olduğunuz ürünü yapıştırmak için özellikli yapıştırıcı bünyemizde mevcuttur.Rulo ile önce duvara sürmek gerekir daha sonra 30sn ye yada 60 sn ye aralığında hemen yapıştırabiliriz.

1110 / 4.1.2018

Akustik sungerin studyo ortamindaki en onemli rolu nedir? 

Yönetici Cevabı

Ses frekansının çok yoğun olduğu alanlar için uygulanır.

873 / 4.6.2017

Akustik düzenleme ile ses yalıtımı farklı şeyler olduğu için bu ürünün asıl görevi nedir,nasıl amaç ses yalıtımı anladığım kadarıyla? Peki akustik düzeni ve ses yalıtımını aynı anda sağlayabileceğimiz bir ürün var mı? Ya da aynı odada iki farklı ürün mü kullanmalıyım?

Yönetici Cevabı

Bariyerli yumurta sünger ürünümüzü kullanbilirsiniz.

516 / 20.06.2016
Kalınlıgı kac cm ve uzunlugu kac metre veya cm
Yönetici Cevabı Ebat Ve Fiyatlandırma En, Boy, Kalınlık : 75cm X 100 CM x 4cm Fiyat 0.75M² Fiyatıdır.
429 / 27.05.2016
Bu Piramit Sünger kaç densite acaba..
Yönetici Cevabı 60 Dansite ortalaması var efendim
231 / 27.01.2016
Merhabalar 40-50 m2 almayı düşünüyorum. Herhangi bir kargo şirketiyle Çanakkale/Merkeze gönderimi ne kadar oluyor? Ya da çalıştıgınız bir ambar var mı? ürünün kalınlıgı kaç mm ? İyi çalışmalar şimdiden teşekkür ederim.
Yönetici Cevabı Tabi anlaşmalı kago veya ambar firmalarımız var çok uygun fiyatlara gönderebiliyoruz.
140 / 10.12.2015
1 paket satın alırsam, balıkesir'e kargo ücreti ne kadar olur?
Yönetici Cevabı Hangi Kargo İle İstiyorsunuz.
128 / 01.12.2015
10 ADET - Akustik Sünger Antrasit Piramit Sünger 40 MM - 1 paket(10 adet) kaç m2 yer kaplar
Yönetici Cevabı Antrasit Piramit Sünger 10 adet 7,5 m² yer kaplamaktadır.
Benzer Ürünler