0216 573 66 13

Ses yalıtım eskiden zor, pahalı ve gereksiz görülürdü. Ancak günümüzün gelişen teknolojisi ile ses yalıtımı için gerekli malzemeler ve uygulamaların yapılması kolay, ekonomik ve mecburi görülmektedir. Adepan ses yalıtımı ile sokaklardan, caddelerden, insanların ve araçların oluşturduğu gürültülerin yaşam alanlarınıza girmesine engel olabilirsiniz. Bunun için de bariyerli ses yalıtım sünger ve ses yalıtım süngeri başta olmak üzere dünya standartlarındaki yalıtım malzemeleri kullanılması gerekmektedir. Ancak bu malzemelerin kullanılması ve uygulama ölçümlerinin profesyonel uzmanlarca yapılması gerekmektedir. Giresun ili sınırlarında da bu önemli uygulamayı ve adetasyapi olarak sizlere sunmaktayız. Akustik ses yalıtım uygulaması ile dış etkenlerin verdiği ses kirliliğinden korunmuş olursunuz.

Akustik ses yalıtım uygulamaları sadece dışardan evleriniz, işyerlerinize veya ofislerinize gelen aşırı seslerden ve gürültülerden zaruri olamaz. Bazen de komşulardan kaynaklı da ses yalıtım uygulaması gerekebilir. Tavan, taban ve iç duvarlara yapılacak ses yalıtım işlemlerinde bariyerli ses yalıtım sünger ve ses yalıtım süngeri, uygulanacak bölgeye göre özenle seçilmelidir. Adepan ses yalıtım uygulamalarında mutlaka bu ürünlerin kaliteli ekiplerce ve sonuca ulaştırılmalıdır. Adetasyapı olarak Giresun’da da kaliteli, güvenilir ve kalıcı ses yalıtımı uygulamaları ile hizmetinizdeyiz. Yapılacak tüm uygulamaların kalıcı ve etkin çözümler sunması önemlidir. Aksi halde yanlış malzeme ve uygulama ile yapılacak yalıtım işlemleri tekrara, bakıma ve onarıma ihtiyaç duyulabilir. Yalıtım işleminin uygulanacağı bölge ve konutun yapısı da dikkate alınarak, etkin bir yalıtım işlevi yapılmalıdır.

Tüm ses yalıtım işlemlerinde, ses ölçümlerinin dikkatle yapılması gerekir. Sesin seviyesi tespit edildikten sonra uygulama alanında kullanılacak malzemeler tespit edilmelidir. Bu tespitin ardından kaliteli malzemelerden bariyerli ses yalıtım sünger ve ses yalıtım süngeri seçilerek profesyonellerce adepan ses yalıtım işlemine başlanmalıdır. Akustik ses yalıtım uygulamaları ile gerek dış gerekse de komşulardan kaynaklı aşırı gürültülerden etkilenmenin önüne geçilmesi amaç edinilir. Bu sayede gürültünün hayatınıza katacağı fiziksel ve zihinsel olumsuzluklar giderilmiş olur. Giresun ilinde de yoğun sesin verdiği zararlardan kurtulmak ve gürültünün evlerinize, ofislerinize ve işyerlerinize girmesini engellemek için adetasyapi yalıtım uygulamaları ve yalıtım malzemeleri mutlaka sizlere kesin çözüm sunacaktır.

 

Blog Son 8 Makale