0216 573 66 13

1Cm Firex Sünger

1Cm Firex Sünger

%50 İndirim
37,40 € 682.50 TL + KDV
 • Stok Kodu 1740
 • Stokta 100 Adet mevcut
 • Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
 • Bu Üründe Kargo Ücretsizdir.
 • Bu ürün 83986 Kez incelendi
Sınırlı Stok HIZLI KARGO ÜCRETSİ KARGO
 

Firex Süngerin Özellikleri Nelerdir?

Kendinden yapışkanlı Firex Yalıtım Süngeri; HFCL, asbest, formaldehit gibi sağlığa zararlı kimyasal maddeler ve kanserojen boyalar içermeyen güvenli, dayanıklı, sağlam ve yüksek kalitedeki doğal elastomerik kauçuk köpüğünden üretilmiştir. Doğal kauçuk reçinesinden elde edildiği için elastik yapıdadır. Üst düzey titreşim ve gürültü kontrolü ile mükemmel ses izolasyonu sağlar. 50 kg/m3 yoğunluktadır. Isıl iletkenlik katsayısı 0,0035 W/mK olup -70 ile +100°C sıcaklıklar arasında kullanıma uygundur. Euro Classe EN 1350-1Ç B s3 d0 yangın sınıfındadır. Rutubete ve sıcaklığa dayanıklıdır. Nem, koku, mantar ve küf oluşumuna sebep olmaz. Yuvarlak kesitli kanallarda ürün kullanımını azaltarak toplam maliyetten tasarruf sağlarken dikdörtgen kesitli kanallarda fire oranını düşürür.

Avantajları Nelerdir?

Alev almayan, yanmaz malzemeden üretildiği için ısıl stabilitesi oldukça yüksektir. Isı nedeniyle deformasyona uğramaz, erime yapmaz. Kendinden yapışkan bantlı olduğundan ek malzeme masrafı gerektirmez. Pratik bir şekilde hızlıca ve kolayca uygulanır. İşçilik, zaman ve maliyetten tasarruf sağlar. Yüzey alanına uygun olarak kesildikten sonra kuru ve temiz yüzeye yapıştırılarak uygulanır.

Nerelerde Kullanılır?

Motor sesinin, titreşimin ve dış mekân gürültüsünün araç içine girmesini önleyen yapısı sayesinde otomotiv sektöründe ve yat, tekne gibi deniz araçları sektörlerinde akustik yalıtım sağlamak için oldukça elverişlidir. Ev, işyeri, restoran, hastane, okul, kütüphane, dj ve reji odası, kontrol kabini, kayıt ve yayın stüdyoları, sinema, tiyatro, konser ve konferans salonları, ibadethane gibi ses yalıtım ihtiyacı olan mekânlarda kullanıma uygundur. Ayrıca bar, disko, düğün salonu, atış poligonu, fabrika, makine odası, jeneratör kabini, elektrik santrali gibi gürültülü kapalı mekânlarda da üstün gürültü kontrolü ve akustik yalıtım sağlar.

1 CM KENDİLİĞİNDEN YAPIŞKANLI FIREX SÜNGER (5 M2 TOP HÂLİNDE SATILIR)

 • Kendinden yapışkanlı Firex Yalıtım Süngeri; HFCL, asbest, formaldehit gibi sağlığa zararlı kimyasal maddeler ve kanserojen boyalar içermeyen güvenli, dayanıklı, sağlam ve yüksek kalitedeki doğal elastomerik kauçuk köpüğünden üretilmiştir.
 • 100 cm eninde,  500 cm uzunluğunda ve 1 cm kalınlığındadır. 5m2’lik top hâlinde satışa sunulmaktadır.
 • Doğal kauçuk reçinesinden elde edildiği için elastik yapıdadır. Üst düzey titreşim ve gürültü kontrolü ile mükemmel ses izolasyonu sağlar.
 • 50 kg/m3 yoğunluktadır.
 • Isıl iletkenlik katsayısı 0,0035 W/mK olup -70 ile +100°C sıcaklıklar arasında kullanıma uygundur.
 • Alev almayan, yanmaz malzemeden üretildiği için ısıl stabilitesi oldukça yüksektir.
 • Euro Classe EN 1350-1Ç B s3 d0 yangın sınıfındadır.
 • Isı nedeniyle deformasyona uğramaz, erime yapmaz.
 • Kendinden yapışkan bantlı olduğundan ek malzeme masrafı gerektirmez. Pratik bir şekilde hızlıca ve kolayca uygulanır. İşçilik, zaman ve maliyetten tasarruf sağlar.
 • Yüzey alanına uygun olarak kesildikten sonra kuru ve temiz yüzeye yapıştırılarak uygulanır.
 • Motor sesinin, titreşimin ve dış mekân gürültüsünün araç içine girmesini önleyen yapısı sayesinde otomotiv sektöründe ve yat, tekne gibi deniz araçları sektörlerinde akustik yalıtım sağlamak için oldukça elverişlidir.
 • Ev, işyeri, restoran, hastane, okul, kütüphane, dj ve reji odası, kontrol kabini, kayıt ve yayın stüdyoları, sinema, tiyatro, konser ve konferans salonları, ibadethane gibi ses yalıtım ihtiyacı olan mekânlarda kullanıma uygundur. Ayrıca bar, disko, düğün salonu, atış poligonu, fabrika, makine odası, jeneratör kabini, elektrik santrali gibi gürültülü kapalı mekânlarda da üstün gürültü kontrolü ve akustik yalıtım sağlar.
 • Rutubete ve sıcaklığa dayanıklıdır.
 • Nem, koku, mantar ve küf oluşumuna sebep olmaz.
 • Yuvarlak kesitli kanallarda ürün kullanımını azaltarak toplam maliyetten tasarruf sağlarken dikdörtgen kesitli kanallarda fire oranını düşürür.
Ebat Ve Fiyatlandırma
 • Kalınlık : 10mm
 • Genişlik : 100 cm
 • Uzunluk: 5 Metre
 • Fiyat 5 Metre² Fiyatıdır
 • 1 Adet 5m² dir
 • Malzeme Rulodur
 • En az 5 m² (1 top) alınabilir.
3894 / 22.02.2023

Merhaba fiat egea aracım asfalt  sesini lastik sesin korkunc şekilde iceri veriyor ayrica motor sesinde nasıl azaltabilirim

Yönetici Cevabı

MERHABA ,

DAVLUMBAZLARA ADESELF 30 CM UYGULAYABİLİRSİNİZ MOTOR İÇİN ÖNEİ BULUNMAMAKTADIR.

2691 / 6.02.2021

Merhaba, araçlarda yalıtım için 1 cm firex sünger yerine 1 cm yanmaz akustik sünger kullanılabilir mi? kullanılır ise artıalrı ve eksileri neler olabilir?

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Araçlarda yalıtım için 1 cm firex sünger yerine 1 cm yanmaz akustik sünger kullanabilirsiniz.

% 70 lik  verim sağlayabilirsiniz.

 

2371 / 1.09.2020

merhaba iyi çalışmalar öncelikle ögleden önce sipariş versem gün içerisinde kargoya verilir mi ürün Birde aracım cok fazla yol sesi alıyor tek başına bu ürünü taban  ve davlumbazların araç kabininde kalan kısımlarına boşluksuz bir şekilde yapıştırsam performans alabilirmiyim

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Gün içinde 16:00 a kadar gelen kargolar o gün kargoya verilir.zeminler için bitüself 1005 kodlu üründen 2 adet, üzerine de 6 mm kauçuk köpüğü 4836 kodlu üründen 1 adet uygulama yapabilirsiniz.Davlumbazlar için adeself 30 cm likten kullanabilirsiniz.

2324 / 1.07.2020

Merhaba, bagaj içi yalıtımı için bitüself ya da Simself 20cm x 10m uygun mudur?

Yukarıdaki ürünlerin üzerine hangisini önerirsiniz?

1cm Firex sünger

Adeself Oto Ses Yalıtımı 20 Cm x 15 Mt

YAPIŞKANLI KAUÇUK KÖPÜĞÜ 6MM

Firex süngerde kendinden yapışkan özelliği var mı?

 İyi günler dilerim

Yönetici Cevabı

Merhaba bagaj kısmı için  bitüself ya da Simself  uygundur.
Firex süngerde kendinden yapışkan özelliği var efendim.

1961 / 18.9.2019

Merhabalar, bitüself üzerine firex süngeri araç kapısının iç kısmına uyguladığımızda yağmurda veya aracı yıkamaya verdiğimizde kapı fitillerinden aşağı süzülen sudan etkilenirmi.

 

Yönetici Cevabı

Merhaba,aracınız için uygulamanız gereken malzeme Bitüself üzerine oto ses yalıtımı 10 yada kauçukköpüğü uygulaması yapabilirsiniz.Bu uygulama yapıldığı takdirde sorun olmaz. İyi günler.

1889 / 17.6.2019

Merhaba 98 bravo aracım a taban ses yalıtımı için hangi malzemeden almam lazım acaba

Yönetici Cevabı
 Merhaba

Zemin için ;

Bitüself üzerine 1 cm firex sünger veya 6 mm kauçuk köpü

ğü,

Kapılar için;

oto ses yalıtımı 10 kullanmanız uygudur.

1712 / 7.2.2019

Cıtroen celysee için 4 kapı taban  bagaj için bitüself ve firex ten kaç adet gerekli olur birde bitüselt ve firex kendinden yapışkan lımı 

Yönetici Cevabı

Merhaba,aracınız için 3 yada 4 adet bitüself 1 adet firex,kapılar için oto  ses 10 4 adet.

1709 / 6.2.2019

Merhaba,Firex sünger ile kauçuk köpüğü arasında ne gibi farklar var hangisi daha iyi ses yalıtımı sağlar.

Yönetici Cevabı

Merhaba, Firex sünger aracınızdaki müzik sisteminde eko sesi için uygulama yapabilirsiniz ekstire için.

1490 / 31.8.2018

Merhaba, 2012 model caravelle var.Daha orjinal koltuklu vip yaptıramadım ama kendim ses sistemi tesisat yaptım.onun icin komple ses İzolasyonu yaptırmak istiyorum. Sesi açtığımda dışardan arabanın sacı titriyor, ses yapıyor bunun için ne tavsiye edersiniz, ne kadar almam gerekiyor? 

Yönetici Cevabı

Merhaba, aracınızın titreyen sacların vibrasyonunu  engellemesi için bitüself malzemesini kapı sacları ve zeminler için uygulamanız gerekmektedir.Yaptığınız ses sistemi için ise bitüself üzerine firex sünger uygulayabilirsiniz.Firex süngeri uygulama nedeni ise müzik sisteminin eko düzenlemesi için önerimizdir.

1449 / 26.7.2018

Merhaba, iyi günler. araştırdığım kadarıyla ses yalıtımı  alanında en iyi güvenilir firmalardan birisiniz.Benim 2010 model tata indigo aracım yolda giderken içeriye çok fazla ses alıyor. Hangi ürünlerinizi hangi bölgee için önerirsiniz?Yardımcı olursanız sevinirim.

Yönetici Cevabı

Merhaba, aracınızın iyi bir sürüş performansı sağlaması için davlumbazlara Adeself ses yalıtımı malzemesini edinebilir, zemin, kapı içleri ve bagaj kapağı için Bitüself ses yalıtım malzemesi kullanabilirsiniz.Ardından Bitüself uygulaması yaptığınız tüm yüzeyler için üzeri için kendinden yapışkanlı kauçuk köpüğü uygulayabilirsiniz.

1224 / 9.3.2018

Ford fiesta 2006 model için motor sesi yalıtımı yapmak istiyorum hangi ürünleri nerde kullanmam lazım? 

Yönetici Cevabı

Aracınız için torpito alt kısımdan zemin kısmını yapabilirsiniz.

1220 / 8.3.2018

Merhabalar aracın tabanına bitüself kapladıktan sonra üzerine firex mi yoksa kauçuk köpüğü mü atarsam daha iyi sonuç alırım.

Yönetici Cevabı

Merhaba İkiside olur efendim siz ce hangisi uygun ise onu kullanınız.

1170 / 14.2.2018

Çeşitli yalitim malzemeleri denedim ancak bulunduğu ortamdaki sesi bu kadar başarılı şekilde emen bir malzeme görmedim. Gerçekten etkileyici. 

Yönetici Cevabı

Teşekkürler 

1092 / 29.12.2017

Merhaba, kolay gelsin aracımın kaput bezi eskidi yerine ne yapabilirim ? Kapı izolasyonu için ne önerirsiniz..?

Yönetici Cevabı

Merhaba, kapı izolasyonu için Bitüself ve üzerine Kauçuk köpüğü uygulayabilirsiniz.

1019 / 15.11.2017

merhaba ürünü bitüself malzeme ile birlikte aracımın kapılar dahil tamamına uygulamak istiyorum.Uygulamada önce süngeri sonra bitülefimi yapıştırmaylım en iyi verimi almak için yoksa başka bir öneriniz varmıdır.Aracım honda civic sedan

Yönetici Cevabı

Bitüself ve üzerine kauçuk köpüğü öneririz.

901 / 28.6.2017

1 Ay önce Sipariş Vermiştim 2 Top SimSelf Almiştim Çok Memlun Kaldim. Az Öncede 1 Top SimSelf ve 1Cm Firex Sünger  Sipariş Verdim Sabirsizlikla Onlarin Gelmesinide Bekliyorum. Aracim Tofaş Kartal Komple Ses Yalitimi Yapiyorum. Uygulama Resimlerim Bu Linkte. 

http://www.tofasteam.com/konu-yenileme-zamani-ses-yalitim-tesisat-aydinlatma-vs-32844?highlight=yenileme

Yönetici Cevabı

Hayırlı olsun diyelim:)

784 / 6.4.2017
ÜRÜNÜ DÜN SİPARİŞ VERDİM.KAÇ GÜN İÇERİSİNDE KARGOYA VERİLİR VE BANA ULAŞIR?
Yönetici Cevabı 1 ile 3 gün içerisinde siparişleriniz elinize ulaşıyor efendim.
747 / 14.3.2017
merhaba aracımın taban-tavan kapı ve bagajın tamamına uygulayacağım aracım sedan c elyse ne kadar almam gerekir bu üründen ve bitüselften...
Yönetici Cevabı 3 adet bitüself oto ses yalıtım malzemesi ve 1 adet firex size yetecektir.
674 / 18.01.2017
İzmir'den yazıyorum ürün kaç gün içinde elimde.
Yönetici Cevabı 1 iş günü içerisinde elinize ulaşacaktır.
667 / 15.01.2017
Aracın bagajına uygulama yapacağım. Yaklaşık 400 Litre bagaj var. Bu ürün yeterli olur mu? Fazla gelirse daha düşük miktar alabilmem mümkün mü?
Yönetici Cevabı Yeterli olur efendim fakat bitüself ile birlikte kullanılırsa daha fazla çözüm alınabilir.
632 / 14.11.2016
iyi günler. firmanızdan bitüself ve firex sünger siparişi vereceğim merak ettiğim sorular var birincisi oto kapı içleri ve bagaj bölümüne uygulama yapacağım 5 metrekare yeter mi diğer sorum ise davlumbaz içlerine uygulama yapmam sıkıntı yaratabilir mi. teşekkürler
Yönetici Cevabı Davlumbaz içerisine uygulama yapabilirsiniz ama iç kısımda yapmanız gerekiyor . 5m² oto ses yalıtımı firex rahatlıkla yetecektir.
609 / 30.09.2016
merhaba arabama tabandan tavana ,bagaj ,kapı ve davulumbazlara komple arç ses izolasyonu yapmak istiyorum. farklı ürünleriniz var ve bu yüzden doğru ürünü doğru yerde kullanmak istiyorum. bu konuda yardımınıza ihtiyacım var . adeself,bitüself, firex, ses yalıtım malz 7-8 hangisisi yada hangileri nerede lutfen bu k onuda yardımınızı bekliyorum. saygılar.
521 / 25.06.2016
Alışverişi nasıl yapacağız. Ücreti nereye yatırıyoruz. Telden sipariş vereceğim sepete ekledikten sonra alışverişe devam et var ona takılıyorum bişey cikmiyor.
Yönetici Cevabı Efendim ürünlerimizinden almak istediklerinizi sepete at tuşu ile atıp daha sonra bilgilerinizi girip ödeme yapma sayfasına geçiyorsunuz.
469 / 03.06.2016
Dün spariş gectim siparişlerim bugün çikaramı ?
Yönetici Cevabı Malzemeniz kargoya verildi efendim.
420 / 20.05.2016
Abi bu ürünün uzunluğu 5 metremi kapılara yeterli ve yeterince ses kesermi
Yönetici Cevabı Tabi efendim ve 1 araç için yererlidir.
302 / 14.03.2016
Bu ürünü arabanın kapı sacına içerden yapıştırsam titreşim önlemek amacıyla; cam fitillerinden aşağıya sızan sulardan etkilenirmi acaba ?
Yönetici Cevabı Kapı İçlerinde kullanılabilir efendim.
296 / 10.03.2016
BU ürün acaba kapalı gözenek yapısına mı sahip yoksa normal süngerler gibi gözeneklimi
Yönetici Cevabı Açık gözenek yapısına sahiptir efendim. Tabi normal süngerler ile kıyaslanamaz
257 / 15.02.2016
bu ürün suya dayanıklı mı?
Yönetici Cevabı Malesef firex iç mekan malzemesidir.
171 / 28.12.2015
Merhaba kapı içlerine başka bir urun kullanmadan yanlızca bu sungeri yapıstırsam sonuç alırmıyım yada izlemem gereken daha verimli bi cozum varmı tesekkurler
Yönetici Cevabı Bu ürünü kapı İçlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun haricinde Oto ses yalıtımı 7 ürününüde kullanabilirsiniz.
159 / 23.12.2015
kapıda ödeme seçeneği varmı.
Yönetici Cevabı Yanlızca Kredi Kartı Yada Havale Sistemimiz Bulunmaktadır.
158 / 23.12.2015
bu ürünü aracıma uygulamak istiyorum, ürün kaç mm, yapışkanı kalitelimi , bitüselfin üzerine yapıştırsam geri çıkarmı.
Yönetici Cevabı 10 ve 20 mm bulunmaktadır. Uraşırsanız Geri Sökebilirsiniz.
122 / 30.11.2015
bu ürün motor kaputuna uygulanabilir mi?
Yönetici Cevabı Motor kısmından ses yalıtım malzemelerinji uygulamak sakıncalı ve çok tehlikelidir biz önermiyoruz iç kısmdan torpitoyu sökerek uygulayabiliriniz.
110 / 20.11.2015
İyi akşamlar bitüself üzerine 1cm kalınlıgında flex süngeri uygulanırmı ses yalıtımı için veya başka önerebileceginiz ürün varmıdır taban halısının biçimini bozarmı
Yönetici Cevabı Tabi çokta kaliteli bir performans alırsınız.
Benzer Ürünler