0216 573 66 13

Gürültü kirliliği temel olarak, çevrede oluşan seslerin yüksek frekanslara ulaşması ve oluşan bu seslerin özellikle insan sağlığı üzerinde başta olmak üzere çevre ve daha pek çok alan üzerinde kötü etkiler yaratmasıdır. Gürültü kirliliğinin insan psikolojisi ve sağlığı üzerinde yarattığı kötü etkiler nedeniyle çözüm olarak bulunan ses yalıtım uygulamaları, günümüzde oldukça kolay bir şekilde hemen her alana uygulanabilmekte ve gürültü kirliliğinin insan ile çevre üzerinde yarattığı kötü etkileri en az seviyelere indirebilmektedir. İnsan yaşam ve çalışma alanları için zorunlu bir ihtiyaç hâlini alan ses yalıtım uygulamaları; hemen her alan için farklı bir uyum sağlama özelliğiyle ve farklı ham maddelerle üretilen yalıtım malzemeleri kullanılarak ve yalıtım uygulanacak olan iç veya dış mekanın özellik ve ihtiyaçları dahilinde projelendirilen yalıtım uygulamalarıyla uygulanmaktadır. Bu sektör içerisinde faaliyet gösteren ve rakip firmalarına oranla en ön sıralarda ilerleyen Adetaş Yapı, ses yalıtım uygulamalarını gerekli teknik bilgiye sahip uzman kadrosu ve kaliteli yalıtım malzemeleriyle, Türkiye’nin tüm illerinde yapmakta ve bu hizmeti vermektedir.

Adetaş Yapı’nın hizmet verdiği iller arasında yer alan Van ili de tıpkı diğer gelişmiş iller gibi ses yalıtım uygulamalarının oldukça fazla ihtiyaç duyulduğu illerden bir tanesidir. Sahip olduğu yoğun nüfusu, turistik nüfusu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin diğer illerine oranla oldukça fazla gelişmişlik gösteren Van ili, gerek insan topluluğunun yarattığı gürültü kirliliği, gerek teknolojik tüm icatların yarattığı gürültü kirliliği nedeniyle ev ve işyerlerinin, açık saha çalışma alanlarının ve daha pek çok mekanın ses yalıtımına ihtiyaç duyduğu bir ildir. Özellikle turistik bölgelerin ve Van Gölü’nün etrafında konuşlanmış yapılarda uygulanması gereken ses yalıtım uygulamaları, Adetaş Yapı’nın kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışı dahilinde Van ilinin hemen her bölgesinde uygulanabilmektedir.

Yalıtım uygulamalarının uygulanacağı alana göre değişkenlik gösteren ve adepan ses yalıtımı uygulamaları, akustik ses yalıtım uygulamaları, bariyerli ses yalıtım uygulamaları gibi çeşitli ses yalıtım uygulamalarından meydana gelen ses yalıtım uygulamaları, Adetaş Yapı’nın sahip olduğu bass küpü, yanmaz piramit sünger, halı ve panel, standart ses yalıtım süngeri, yanmaz yumurta sünger, bariyerli ses yalıtım süngeri gibi çeşitli yalıtım malzemeleriyle, Van ilindeki iç ve dış mekanlara oldukça kolay ve makul ücretler karşılığında uygulanabilmektedir. 

Blog Son 8 Makale