0216 573 66 13

Taşyünü ses yalıtımı sağlar mı sorununun cevabını vermeden önce sizlere en başta belirtmem gerekirki taşüyünü ses değil ısı talıtım malzemesidir. 80 - 90 lı yıllarda günümüzdeki ses yalıtım malzemeleri olmadığı için taşyünü ve cam yünü gibi malzemelerin ses yalıtımı için kullanılması gayet normal karşılanabilir fakat güümüzde teknolojisinde bariyerli adepan ses yalıtımı malzemesi gibi bariyerli yumurta sünger ses yalıtım malzemesi gibi bariyerli piramit sünger ses yalıtım malzemeleri gibi malzemeler üretilmektedir.

Ses Yalıtımı Test Ve Gözlem

Taşyünü ses yalıtımı sağlıyor gibi sorular ve söylentiler duyuyor gibiyim evet sesin önüne bir yorgan bir baddaniye bir dolap koysanız bile ses azalacaktır fakat amac sesi en ince malzeme ile en ekonamik şekilde çözmektir. Örnek verecek olursak bariyerli adepan ses yalıtım ürünümüz 33mm kalınlıgındadır yani üç buçuk santimden bile ince bu malzemenin performansını taşyünü ile kıyaslıyacak olursak 5 cm kalınlıgında olan 10 adet taşyünü üst üste koyduk ve denedik ortaya çıkan sonuç 33mm lik ürünün daha performanslı oldugu gerçeğini birkez daha gözler önünde bulunduruyor.

Taşyünü Ses Yalıtımı Sağlar Mı

Ses Yalıtımda En Büyük Sorun

Günümüzde en büyük problem yeni yapılar yeni daireler diebiliriz yeni dairelerde kullanılan malzemelerin kalitesiz olması duvarların ince olması daireler arası ses geçişlerine sebep oluyor. Bu sorun komşudan gelen ses sorununu Ortaya çıkartıyor. Bu sorunun çözümü 2014 yılında geliştirilen negatif ses yalıtımı malzemeleri sayesinde ortadan kalkmış durumda negatif ses yalıtımı malzemelerini incelemek istiyorsanız burayı tıklamanız yeterlidir.

Blog Son 8 Makale