0216 573 66 13

Küçük ölçekli yaşam alanlarından büyük kentlere, metropollere göç başladıkça gürültü de büyük bir sorun haline geldi. Yaşam alanları, çalışma yerleri, trafik, inşaatlar ve daha birçok ses kaynağından gelen yüksek desibelli sesler nedeniyle hem ruhsal hem de bedensel sağlığınız tehdit altında. Yüksek desibelli seslere uzun süre maruz kalmak stres, depresyon, kişilik bozuklukları gibi psikolojik problemleri tetiklemesinin yanısıra, duyma yetisinde kayıplara kadar giden bedensel rahatsızlıklara yol açıyor. Ses yalıtımı sağlıklı bir bireyin önem vermesi gereken konular arasındaki yerini almış bulunuyor.

Ses yalıtımı sağlıklı özelliklere ancak kaliteli malzemeler kullanıldığında ulaşabilecektir. Adetaş Yapı sayesinde, konutunuzun veya iş yerinizin ihtiyacı olan tüm farklı özellikteki akustik yalıtım malzemelerine tek bir noktadan ulaşmış olacaksınız. Ses yalıtım kabinleri, yangına dayanıklı piramit, düz, yumurta, basotect özellikli süngerler, ses yalıtım bariyerleri, oto ses yalıtımı malzemeleri, akustik düzenleyici aksesuarlar ve daha fazlasını bulabilir ve kullanımlarına dair profesyonel destek alabilirsiniz.

Ofis ortamlarının bir müzik stüdyosuna göre daha farklı yalıtım ihtiyaçları olacağından, malzemeleri satın almadan önce mekanınız ve orada gerçekleştirilen operasyonlar konusunda detaylı bilgi vermeniz önemle önerilir. Kaliteli malzemelerle korumaya alınmış bir mekanda, dışarıdan gelen gürültüler izolasyon malzemeleriyle emilir ve desibel değeri büyük oranda sönümlenerek sessizleştirilir. Böylece uzun vadede gürültüye maruz kalma sonucunda oluşabilecek bir duyma kaybından birey korunmuş olur.

Ses yalıtımı sağlıklı bir bireyin konut alırken öncelikli olarak kontrol etmesi gereken bir özelliktir. Evinizin gürültüden uzak olması, stresten de uzak olmanızı sağlayacaktır. Psikosomatik sağlık denilen, ruhsal ve bedensel bütünlüğün bir arada bulunduğu denge haline gelebilmeniz ve bunu koruyabilmeniz, sağlam bir ses yalıtımı ile mümkün olacaktır. İster ofis, ister ev ortamı olsun, Adetaş yapı yanınızda.

Blog Son 8 Makale