0216 573 66 13

Ev sahipleri ve apartman sahipleri özellik ile apartmanlar da yaşayan ailelerin önem verdiği bir diğer konu ise ses yalıtımıdır. Ne yazık ki ülkemiz de son zamanlar da önem verilmeye başlansa da giderek aileler ve ev yaptıracak olanlar bu konuya dikkat etmekteler. Bu konuya dikkat ederken de ses yalıtımı ve gürültü kontrolünde akılcı çözümler aramaktalar.

Ses yalıtımı konusunu önemseyenler ses yalıtımı ve gürültü kontrolünde akılcı çözümler konusunu bu yazı ile birlikte çözmüş olacaklar.  Bunun yanı sıra binalar da kalitenin önemi kullanıcı açısından çok önemlidir. Bu sebep ile ses yalıtımı konusu hiç yabana atılacak bir konu değildir.  Ses yalıtımı konusunda ses enerjisinin yutulması ve emilmesi çok önemlidir.

Bu sebeple ses yalıtımı kontrolün de buna çok dikkat etmek gerekir.  Kullanılacak malzemenin türü ve kalitesi de çok önemlidir. Ses yalıtımı hakkında doğru olarak bilinen yanlışlardan bir olan Strafor kaplamayı yaparak ses yalıtımı beklerseniz bu işten istediğiniz verimi alamazsınız. Herhangi bir hacimde ses veya gürültü denemesi ve kontrolü söz konusu olduğun da dışarıdan gelen gürültü düzeyi hacim de kabul edilir. Gürültü düzeyi ve hacmin ses yutuculuk özelliklerine ve alan bağlı olarak kullanılacak malzemenin kalitesi ve çokluğu kontrol edilmelidir. Ayrıca duvar kapı ve pencere gibi yapıl elemanlarında ki ses geçiş kaybı da önemsenmelidir.

Bu gibi işlemler yapıldıktan sonra ses yalıtımı ve gürültü kontrolünde akılcı çözümler için kesinlik ile kullanacağınız malzemenin sayısına ve kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca bu işi yıllardır yapan ve kesin olarak sizin istediğiniz gibi bir işlem yapabilecek olan kişiler ile çalışmanız da istediğiniz verimi almanız da yardımcı olacaktır.

Blog Son 8 Makale