0216 573 66 13

İstenmeyen ve rahatsız eden seslere gürültü adı verilmektedir ve günümüzde gürültü kirliliği son derece artış gösteren bir eylemdir. Gürültü kirliliğinin pek çok nedeni vardır ve bu gürültü kirliliği iç mekanda oluşan ve dış mekandan içeri giren gürültülerin birleşmesiyle en çok iç mekandaki insanları rahatsız etmektedir. Gürültü kirliliği hem çevreye, hem de insan sağlığına zararlıdır bu nedenle ses yalıtımı , gittikçe daha çok talep edilen bir ihtiyaç hâlini almıştır.

Ses yalıtımları çeşitli yalıtım malzemeleriyle farklı amaç ve farklı mekanlarda duvar, zemin ve tavanlara uygulanabilen ses emici, yutucu, kesici, engelleyici; yankı ve eko problemlerini engelleyici yada giderici uygulamalardır. Ses yalıtımları iç mekan ve dış mekanlara uygulanmaktadır. Ses yalıtım uygulamaları genel olarak akustiğin gerekli olduğu konferans salonları, tiyatro salonları, sinema salonları, düğün salonları, reji odaları, müzik ve kayıt odaları, atış poligonlarında; sessiz ve hijyenik ortamın gerekli olduğu; okul, hastanelerde; hijyenik ve vibrasyon oranının az alması ya da hiç olmaması gereken emar (MR) odaları, hastane odaları, jeneratör odalarında; bunların dışında ofislerde, makine dairelerinde, işyerlerinde, evlerde, asansörlerde ve daha pek çok yerde kullanılmaktadır.

Ses yalıtım uygulamaları farklı uygulamalar ve farklı malzemelerle uygulanan tekniklerdir. Ses yalıtım uygulamaları birinci sınıf kalite malzemelerle ve uzman kadrolar tarafından uygulanmalıdır. Tamamen isteğe bağlı olarak uygulanan ses yalıtım uygulamalarının kalınlığı ve yoğunluğu da ayarlanabilmekte ve fiyatlandırmalar da uygulanan yalıtımın türüne, yalıtımda kullanılan malzemelere ve yalıtımın uygulandığı mekanın ebat ve şartlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Uygulanması gerekli bir ihtiyaç olan ses yalıtım uygulamalarının uygulandığı mekanlarda daha sessiz ve daha rahat bir ortam oluştuğu için mekan içerisinde bulunan kişilerin amaçları doğrultusundaki verimleri artmakta ve bu yalıtım uygulamaları çevreye verilen zararın önüne geçmektedir.

Blog Son 8 Makale