0216 573 66 13

Ses Yalıtımı Neden Yapılmalı

Yalıtım söz konusu olduğunda insanların daha önceki yaşamlarında bir sorun yaşamadıklarını gerekçe göstererek ses yalıtımı yapılmasını gereksiz bulmaları ile karşılaşılabilmektedir. Ancak şehir hayatı içerisinde yaşayan kişiler ses yalıtımıyla donatılmış olan bir yere girdiklerinde aradaki farkı anlayabileceklerdir. Yalıtım sayesinde trafik, sokak gürültülerinin ne kadar şiddetli olduğu da böylece fark edilebilecek.

Ses İzolasyonu Nerelere Yapılıyor?

Konu izolasyon ve hatta ses izolasyonu olduğunda pek çok kişi bunun oldukça maliyetli çalışmalar olduğunu düşünerek bu projelerin ancak sinema, konser, tiyatro ya da toplantı salonları gibi alanlara uygulanabileceğini varsayıyor. Oysa ses izolasyonları günümüzün imkanları sayesinde uygun fiyatlı çözümlerle konutların içerisine de yapılabilmektedir.

Yumurta Sünger Özellikleri

Ses yalıtımı malzemeleri içinde en iyi etkiyi ortaya çıkaran malzemelere ulaşmak isteyen uzmanlar uzun araştırmalar sonucunda yumurta sünger malzemesini bulmuşlardır. Şeklinin benzemesinden dolayı yumurta adını alan bu süngerler yangına karşı yüksek dayanıklılığa sahip olmalarından dolayı aynı zamanda yapıları da yangınlara karşı koruyabiliyorlar. Farklı çeşitleri bulunan bu süngerlerin türleri adetasyapi.com adresinden görülebilir.

Blog Son 8 Makale