0216 573 66 13

Çoğu bina yapılırken ses yalıtımları çok fazla dikkate alınmaz. Bina ve konut yapımında ses yalıtımını kesecek malzemelerin konulmaması ile birlikte birçok bina ve konutta ilerleyen süreç içerisinde alt ve üst katlar ile yan katlardan gelen seslerden bina ve konut sakinlerinin rahatsız olması kaçınılmazdır.

Binalar ve konutlar yeni yapılırken ses yalıtım faaliyetlerinin yapılması daha pratik bir hizmet sunarken binaların yapımından çok sonra ses yalıtımlarının yapılması durumu biraz daha teferruatlı hale getiriyor.

Bu nedenle eğer ki bina, konut ve ofislerde ses yalıtımı yoksa ve seslerin giriş ve çıkışları kişilerde rahatsızlık meydana getiriyorsa ses yalıtım uygulamasının yapılması kaçınılmaz bir durum olarak kişilerin karşısına çıkıyor. Bu nedenle birçok kişi ses yalıtımı nasıl yapılır sorusuna cevap arıyor.

Ses İzolasyonu İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir

Ses izolasyonu yapılmadan önce ses izolasyonu yapılması istenen bölgelerin öncelikle keşif edilmesi gerekiyor. Çünkü ses izolasyonu malzemesi ve uygulamaları her konut ve bina için uygun değildir. Bu nedenle yapılacak olan keşif ile birlikte hangi bina ve konuta hangi ses izolasyon uygulaması ve malzemesinin kullanılacağına karar verilir. Keşif yapıldıktan ve yapılan keşif neticesinde sesin nereden geldiği tam anlamı ile tespit edildikten sonra nasıl bir ses yalıtım malzemesi uygulanacağına karar verilir.

ses yalıtımı nasıl yapılır

Özellikle ses izolasyonunun uygulanacak olan alanının temiz olması uygulanacak malzemenin sağlıklı yapışması için oldukça önemlidir. Bu durum aynı zamanda ses yalıtımın uzun ömürlü olmasını sağlayan bir etkendir. Ses izolasyonu duvar ve tavanlara uygulanmadan önce süngerin yapışmasını sağlayan özel yapıştırıcının süngere sürülmesi ile birlikte çok fazla beklemeden duvar ya da tavana sünger yapıştırılmalıdır.

Ses Yalıtımı İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir

Firmamızın yapmış olduğu ses izolasyonu sayesinde katlar arasındaki ses giriş ve çıkışı gibi rahatsız edici özellikler son bulur. İdeal bir ses yalıtımı bölgesel değil tüm katların tüm bordürlerini kapsayacak şekilde yapılmasıdır. Bölgesel anlamda yapılan ses yalıtım hizmeti tam anlamı ile kesin bir çözüm üretmez. Ancak genel anlamda tüm bordürlerin ses yalıtımı ile kaplanması sesin giriş ve çıkışlarını tam anlamı ile engeller.

Blog Son 8 Makale