0216 573 66 13

Ses yalıtımı günümüze kesinlikle kullanılması gereken uygulamalardandır. Ses izolasyonu uygulamaları ile gerek binalarınızda gürültü sorunundan kurtulursunuz gerekse de binalarınızın kalitesini artırırsınız. Uygulama alanı olarak hemen her ortamı düşünebilirsiniz. Evlerinizde, komşularınızdan gelecek seslere karşı, dışardan gelecek aşırı gürültü oluşumlarına karşı uygulanmalıdır. Ofis ve iş yerlerinizde çalışma koşullarının ve çalışanların motivasyonunun artırılması adına uygulanmalıdır. Cafe, restoran, bar gibi mekanlarda müşteri memnuniyetiniz adına son derece önemlidir. Ayrıca hastaneler, oteller ve okullarda da ses ve gürültü sorunlarını yalıtım sistemleri ile çözebilirsiniz.

Şurası kesin ki ses yalıtımı profesyonel ekiplerce ve başarılı bir firma tarafından yapılmalıdır. Ayrıca ses izolasyon işleminde kullanılacak malzemelerin kalitesi de son derece önemlidir. Burada hangi alanda ses yalıtımıyla ilgili işlem yapılacaksa öncelikle tecrübeli ve uzman ekiplerce gerekli ölçümlerin yapılması gerekir. Bundan sonrası kullanılacak malzemenin tespiti için çalışmaya gelmiştir. Sinema salonları, cafe gibi yerlerde genelde yanmaz ve farklı malzemeler kullanılır. Ses ölçümleri neticesinde tespit edilen malzemeler ekonomik olanından kaliteli olanına kadar değerlendirilir. Gerek binanın konumu gerekse de uygulatıcının tercihleri ile uygulamaya başlanılır.

Özellikle ev ortamlarında komşulardan gelen sesler için iç duvar ses yalıtımı, tavan ve taban ses yalıtımı uygulaması önemlidir. Burada kullanılacak malzemeler ile şehir merkezindeki ve araç trafiğinin yoğun olduğu yol kenarlarındaki ofislere uygulanacak malzemeler elbette farklıdır. Bu farkın profesyonel birimlerce tespiti son derecek önemlidir. Bu sayede yapılacak olan tüm uygulamalar ile aşırı gürültü konusunda kesin çözüme varılır.

Ses yalıtımı malzemelerin tespiti ve tedariki ile tanıdığınız bir usta tarafından yapıldığında doğru bir çözüme kavuşamayacaktır. Bunun nedeni ustanın uygulaması ve sizin tespit ettiğiniz malzemelerin uygulama alanına uygun olup olmadığının bilinmemesinden kaynaklıdır. Bu nedenle firmamız ses izolasyon uygulamaları ile aşırı gürültü sorununuzu kesin ve kalıcı olarak çözmektedir.

 

Blog Son 8 Makale