0216 573 66 13

Günümüz şartlarında binalar iç içe geçmiş vaziyettedir, binalar ve evler birbirine çok yakın şekilde dizayn edilmiştir. Birbirine yakın olan binaların ses iletmeleri söz konusudur. Evler yakın olduğunda sağa sola, aşağıya yukarıya ses geçirir ve insanlar rahatsızlık duyarlar. Ses iletimini engellemek için binalar yapılırken bazı özel maddeler kullanılır ve duvarlardan ses geçmesi önlenmeye çalışılır. Özellikle akustik ürünlerde kullanılan ses yalıtım malzemeleri önem taşır. Ses yalıtım malzemesi olarak sünger yapıştırıcılar vardır. Bu süngerler sprey sünger yapıştırıcıları ile yapıştırılır, sadece fırça veya belirlenmiş olan tabanca ile sürülür.

ses yalıtım malzemeleri

Uygulama, 3-6 bar hava basıncı olacak şekilde ince bir film yapılır, belli bir süre solventin uçması için beklenir. Malzemenin uçması için gereken koşullar yerine getirilmelidir. Oda sıcaklığı bunun için önemli bir noktadır, malzemenin hemen uçması gerekir, yapışacak yerlerin 4-5 dakika içerisinde kuruma gerçekleşmeden hemen birleştirilmesi gerekir. İyice birleştirilen bölgeler düzgünce yapıştırılır ve işlem başarıyla tamamlanmış olur. Birleştirme işlemi düzgün yapılmazsa yapışan yerler tekrar ayrılabilir.

Ses Yalıtımı İçin Sünger Çeşitleri

-Yumurta Sünger: Yumurta sünger ile ses yalıtımı yapılmakta olup doğru şekilde monte edildiğinde yalıtım yapılmış olur. Malzemelerin kaliteli olması da başarılı bir yalıtım için gereklidir, ayrıca uzman kişiler tarafından işlem yapılması da ses yalıtımını artırır.

- Piramit Sünger: Binaların ses yalıtımlarında çok fazla kullanılan piramit sünger iyi bir ses yalıtım malzemesidir. Ses yalıtım süngeri yapılar arasında sesin geçişini önler ve içeriden dışarıya sesi geçirmediği gibi dışarıdan içeriye de geçmesini önler.

- Akustik Sünger: Akustik süngerler daha çok ses kayıt odalarında, lokantalarda, müzik salonlarında kullanılır, sesin fazla olduğu bu alanlarda sesin dışarı çıkmaması için akustik sünger ses yalıtımı kullanılır.

www.adetasyapi.com adresinde ses yalıtımına ait tüm ürünleri bulabilirsiniz. Sitemizi ziyaret edebilir ve yalıtım malzemelerini inceleyerek sipariş verebilirsiniz. Ses yalıtımı ile ilgili her çeşit mevcuttur, yalıtım haricinde ihtiyacınız olan yapı malzemelerinin hepsi bulunur. Yangın söndürme tüpleri, derz dolgular, zemin uygulama malzemeleri, yapı kimyasalları gibi çok çeşitli yapı malzemeleri bulunur. Uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz bu ürünlere www.adetaşyapi.com İnternet adresinden ulaşabilirsiniz.

Blog Son 8 Makale