0216 573 66 13

Gürültü ile mücadele konusunda yoğun bir çalışma içerisine giren uzmanlarımız, yürüttükleri çalışmalar ile gürültünün ana kaynağını bulup, tüm tedbirleri sağladıktan sonra çalışmalara başlarlar. Havaalanı, sanayi bölgesi, inşaat ve imara açık alanlar ile toplu yaşanılan ortamların çoğunda gürültü haritaları çıkarılıp, o bölgedeki gürültüyü engellemek maksadıyla ses izolasyonları yapılır, gerçekleştirilen bu ses yalıtım sistemleri bölgesel olarak kısım kısım yapılır ve tüm plan programlar dikkate alınır.

Ses yalıtımı; iç yüzeyi kırılmaz bir yapıya sahip, alabildiğine esnek ve darbelere karşı dayanıklı özellikler göstermektedir. Bu ses yalıtım levhaları sayesinde gürültünün kaynağı tespit edilerek, sesin yankı oluşturması engellenir. Ses yalıtım ürünleri üretilirken çevreye dost ve uzun ömürlü olmasına özen gösterilmektedir. Ayrıca, yüksek ihtimalle her gün bulunulacak olan bu ortamların ses yalıtımı yapılırken, dekoratif malzemeler seçilmesi de büyük önem arz etmektedir. Genellikle; paneller, sünger çeşitleri ile keçe gibi ürünler/hammaddeler kullanılarak yapılacak olan girişimler etkin ve başarılı sonuçlarla geri dönütler sağlamaktadır. Ahşap ve seramik zemin üzerinde seslerin nasıl büyük bir enerjiyle yayıldığını bilmeyen yoktur sanırım.

İşte alınan bu önlemler sayesinde en küçük sesten büyük ölçekli yankılara kadar tüm sesler etkin bir şekilde imha edilmektedir. Ses Yalıtım malzemeleri de monte edilirken; suya, ışığa ve ısıya dayanıklılık esas alınmalıdır. Yapıştırılarak monte edilen birçok üründe bu özellikler temin edilir, müşterilerin kesin talimatları sonucunda böyle bir çalışmaya girişilir. Uluslararası alanda yapılan çalışmalar neticesinde, sağlık sorunlarının ciddi bir şekilde artış gösterilmesinin altında yatan sebeplerin başında "gürültü" gelmektedir.

* Gürültü kişinin verim almasını engeller.

* Gürültüye maruz kalan bedenler uyku problemi yaşar.

* Sinirlilik, agresiflik hali mevcuttur.

Ses yalıtım ile ısı yalıtımı birbirine karıştırılmamalıdır. Bu yüzden halk arasında süregelen söylemlerin aksine köpük hammaddesi olan birçok ürün ısı yalıtımı için kullanılmaktadır. Ses yalıtımı sağlanılacak olan mekanların eski ya da yeni yapı olmasında hiçbir sıkıntı yoktur, ayrıca bu izolasyon çeşidi ülkemizde gelişme göstererek aşama kat etmektedir. Çünkü gürültünün engellenmesi adına şu anda yapılan tek çalışma "ses yalıtım" malzemeleridir.

Blog Son 8 Makale