0216 573 66 13

Ses İzolasyonu Tekniği

Ses İzolasyonu Tekniği

  • Stok Kodu 4828
  • Stokta 1 Adet mevcut
  • Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu ürün 12571 Kez incelendi

Hayat ve insan oğlunun yaşayış tarzı günden güne değişmekte. Eskiden daha az nüfuslu şehirlerin olması ve köy yaşamı insanlığın en azından geceleri sessiz bir evde yaşayabilmesine olanak sağlıyordu. Fakat günümüzde nüfusun artması insanların yaşayış şekillerini değiştirdi. Onlarca insanın yaşadığı apartmanlar sıralı bloklar halinde artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak için sıralandılar. Fakat bu sıralanma ses sorunu da yaratmış oldu. Bu sebeple ses izolasyonu teknolojisi insanlık için önem kazanmaya başladı.

ses izolasyonu

Özellikle binalarda yaşanan gürültü kirliliği çağımızın en büyük sorunlarından biri. Bütün gün çalıştıktan sonra gece evinize geldiğiniz zaman saygısız bir komşunun evde çaldığı davul sesi ya da kumandasını kaybetmiş yaşlı bir komşunun televizyonda izlediği dizinin sesi bütün evinizi doldurabilir. Böyle bir durumda yorgunluktan ve dinlenmenin imkansızlığından şikayet etmemek için ve bu kabusu yaşamamak için dairelerimize ses izolasyonu yaptırabiliriz.

Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır

Ses İzolasyonu teknolojisi günümüzde oldukça gelişmiştir. Öyle ki dışarıdan gelecek neredeyse bütün sesleri engelleyebilmekte. Ayrıca kendi seslerinizin de dışarı taşmasının önüne geçilmekte. Bu özellikle stüdyolarda ve müzisyenlerin evinde tercih edilen bir özellik. Yapılan kaliteli bir ses izolasyonu içerde müzik yapmayı çok rahat bir hale getirmektedir. Dışarıya sesi yansıtmadığı için ise onlarca bebekli ailenin kaldığı bir apartmanda dahi rock müzik grubu kurmaya dahi olanak sağlar.

Evlere ve profesyonel stüdyolara uygulanabilecek ses izolasyonu yöntemleri sessizlik ve sağladığı kadar içerisinde bulunduğunuz yapının da güçlenmesine olanak sağlar.  Yangına ve patlamalara karşı dayanıklılık sağladığı için Avrupa’nın ve Amerika’nın bir çok bölümünde yeni yapılan binalarda ses izolasyonu yapılması zorunludur. Ses yalıtımında kullanılan dayanıklı ve uzun ömürlü poliüretan, polietilen gibi karbon bileşenlerinden ve yüksek kaliteli köpük malzemeleri işin ustalarına yaptırıldığı zaman hayatı daha zevkli hale getiren bir amaca hizmet etmektedirler.

Benzer Ürünler