0216 573 66 13

Şehir hayatının stresi ve yorgunluğu yetmezmiş gibi bir de evlerinizde ve çalışma alanlarınızda aşırı gürültüye mi maruz kalıyorsunuz? Gürültünün sizi evinizde sinirli ve asabi yaptığının farkında mısınız? Ofislerinizde veya çalışma alanlarınızda aşırı gürültü sebebiyle işinize konsantre olma sorunları yaşamakta mısınız? Tüm bunlardan kurtulmak için artık ses izolasyonu şart. Ses yalıtımı sayesinde yaşadığınız veya çalıştığınız ortamlarda sizi rahatsız edecek gürültülerden kurtulmaktasınız. Sadece yaşam alanlarında değil, özel ses kayıt stüdyolarında, sinema ve kapalı konser mekanlarında da işletmeniz için son derece gereklidir.        

Apartman ve sitelerinizde dışardan gelen araç trafiği ve insan trafiğinin yarattığı aşırı gürültü yanında, üst komşunuzdan, yan komşularınızdan da yüksek sesten dolayı rahatsız olabilirsiniz. Gürültünün sağlığınıza olan olumsuz etkilerini, sinirlilik, algılama güçlüğü, uykusuzluk ve buna bağlı diğer rahatsızlıklar yanında özellikle hamile bayanlar ve çocuklar üzerinde de olumsuz etkiler yaratmaktadır. Ayrıca cafe, restoran, otel gibi işletmelerinizde gerek müşterileriniz için gerekse de çalışanlarınızın huzuru için ses yalıtımı şarttır.

Şehir merkezine, araç trafiğine yakın yerlerdeki ofislerde de çalışanların motivasyon ve iş verimliliklerinin de gürültülü ortamlarda düştüğü kesindir. Bu nedenle bu tarz ofis ortamlarında iş verimliliğinin artması ve motivasyon kaybının yaşanmaması için de ses izolasyonu yapılmalıdır. Gürültünün olmaması veya azaltılması gereken en önemli yerlerden olan hastane ve okullarda da ses yalıtım mutlaka olmalıdır. Bunların dışında asansör boşlukları, kalorifer ve jeneratör, hidrofor gibi gürültünün şiddetli olduğu ortamlarda da uygulamalar yapılabilir.

Ses yalıtımı yapılırken uzman bir firma tarafında gerekli ölçümler yapılmalı ve ses izolasyonu yapılacak bölgenin keşfedilmesi gerekmektedir. Kullanılacak izolasyon malzemelerinin son derece kaliteli ve standartlarda olması gerekmektedir. Ayrıca aşırı gürültü ortamından kurtulmanızın maliyeti ekonomik ve kalıcı olmalıdır. Tüm bunları sağlayan uzman ekibimiz ve profesyonel çözümlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

              
 

Blog Son 8 Makale