0216 573 66 13

 ses izolasyonu malzemeleri

İnsanlar yoğun tempo içerisinde çalışıyorlar ve bütün gün stres altında, gürültü içerisinde bir hayat geçiriyorlar. Dışarıdaki ortamın gürültüsü ve kargaşası insanların yaşam kalitelerinde düşüş yaratıyor, evlerine geldiklerinde ise rahat ve huzurlu bir ortam arıyorlar. Evlerinin gürültüden arındırılmış ve sakin olmasını istemek ise en doğal haklarıdır. Rahatça uzanıp dinlenebilecekleri, kafa dinleyebilecekleri evlerinin sakin olması ve gürültüsüz olması insanların aradıkları huzuru bulmalarına zemin hazırlar.

Ses yalıtımı sadece evler için geçerli olacak bir durum değildir. İş yerleri için, ofisler için uygulanan ses yalıtımları iş verimini artırmak için önem arz eder. İş yerinde dışarıdan gelebilecek seslere karşı ses izolasyonu malzemeleri ile ses izolasyonu yaptırmak yapılan iş potansiyelini yükseltir. İş yerinde büyük makinelerle çalışılıyor ve içerideki makine gürültüsü çok fazla hissediliyorsa yapılacak olan ses yalıtımı ile gürültü azaltılabilir. Duvarlara uygulanan yalıtım ile ses yutulur ve gürültü azalır, çalışanlar daha rahat çalışırlar.

Ses İzolasyonunda Hangi Malzemeler Kullanılır?

Teknolojinin ilerlemesi, taşıtların artması, ses kirliliğinin artması ile insanlar kendilerini sakin ortamlara atmak için çaba sarf ediyorlar. Tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak için ev ve iş yerlerine ses izolasyonu yaptırmayı tercih ederler.

Ses yalıtımında en çok kullanılan malzemeler; yumurta sünger, adepan, piramit sünger ve akustik sünger malzemeleridir. Konutlarda bu malzemeler ile ses yalıtımı yapılması tercih ediliyor. Ses geçirmeyen yalıtım malzemeleri aynı zamanda ateşe karşı da çok dayanıklıdır, böylelikle yangın tehlikesi karşısında korunma sağlanmış oluyor.

Ses yalıtımında, akustik kumaş kaplı panel, poliüretan malzemeler, köpükler, süngerpan, kauçuklar da kullanılır.

Ses izolasyonu, kimyasal olmayan ürünler ile ses yalıtımı sağlar. Ses Yalıtımı sadece sesi kesme görevini yapmaz, aynı zamanda ısı yalıtımı ve ışık yalıtımı görevini de üstlenirler. Havaların ısındığı sıcak yaz günlerinde ısı yalıtımı sayesinde ev ve iş yerlerinizde daha serin ortamlarda yaşayabilirsiniz.

Ses İzolasyonu Hangi Alanlarda Uygulanır?

İş yeri, ofis, çağrı merkezi odası, fabrika, evlerin duvarlarında uygulanan ses izolasyonları konfor ve rahatı sunarken şık ve ferah ortamlar da sunuyor. İnternet sitemizden ses izolasyon sistemlerini inceleyebilir ve tüm yalıtım sistemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Blog Son 8 Makale