0216 573 66 13

Piramit Sünger İle Daha Kaliteli Yalıtım

İstenmeyen gürültülerin kesilmesi için yapılan işlemlerin bütününe ses izolasyon işlemleri adı verilmektedir. Binaların iç içe yapıldığı, kat arası blokların giderek inceldiği, her apartmanın alt katının bir atölye veya bir üretim hane haline geldiği günümüzde oldukça zaruri bir ihtiyaç olarak durmaktadır. Çünkü gürültü direkt olarak yaşam kalitesini etkileyen bir unsurdur ve kesilmesi için profesyonel yardım almak gerekmektedir. Bu sebeple gürültüyü azaltmak veya tamamen ortadan kaldırmak için bir takım çözümler ortaya konmuştur. Bunların başında da çeşitli sünger veya bariyerler vasıtasıyla sesi izole etmek gelmektedir. Çok çeşitli ekipmanların kullanıldığı ses kesim işinde piramit sünger güzel ve ekonomik bir çözüm olarak durmaktadır.

Ses Yalıtımı Yaptırmak Zor Mudur?

İyi bir gürültü kesici olan ses yalıtımı yaptırmak sadece profesyonellerin altından kalkabileceği bir iştir. Çünkü sesin yalıtılacağı alanın iyi tespit edilip, özellikleri o mekâna uygun yalıtım gereçleri kullanmak gerekmektedir. Bu da büyük bir tecrübe gerektiren bir uğraştır ki bu işi kaliteli bir şekilde yerine getiren Adataş Yapı gibi firmalar bulunmaktadır. Çok çeşitli unsurların devreye girdiği bu yalıtım işinde önemli olan mekânın ebatları ve içerideki sesin kaynak durumudur. Bunlar iyi tespit edilirse istenen yalıtım kolaylıkla ve çok hızlı bir şekilde firma tarafından gerçekleştirilmektedir.

Piramit Sünger Uygulamaları

Yalıtım malzemelerinden olan piramit sünger genellikle sesin hem yalıtılması hem de kontrollü bir şekilde kullanılması gereken durumlarda tercih edilen bir yapı çözümüdür. Akustik değeri yüksek olan bu sünger çeşidi diğerlerine göre daha dengeli bir ses dağılımı meydana getirdiği için genellikle ses kayıt stüdyolarında, piyano keman odalarında kullanılmaktadır ki diğer ses izolasyon materyallerini adetasyapi.com adresini ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Blog Son 8 Makale