0216 573 66 13

Çalışanların verimliliğini artırmada en önemli unsurlardan biri de hiç şüphesiz çalışma koşullarının iyileştirilmesidir. Güzel ve iç açıcı bir ofis tasarımı olmalıdır. Çalışanların rahat olacakları koltuk, masa gibi dizaynlar elbette önemlidir. Ancak çalışanlarınızın ve sizlerin rahat bir çalışma ortamı sağlanması için huzurlu ve sessiz bir ortam sağlanmalıdır.

Bu nedenle ses yalıtım işlemlerini ofislerinize de uygulamalısınız. Günlük hayatınızın çoğu zamanınızı geçirdiğiniz ofislerde sessiz çalışma ortamlarının sağlanması rahat bir iş hayatı geçirmenize yardımcı olacaktır. Ses izolasyonu açısından trafik konusunda işlek ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerdeki ofislerde gereklilik daha da fazladır. Dışardan gelebilecek aşırı gürültü yapılan işlere olan motivasyonu düşürecektir.

Ses yalıtımı özellikle toplantı odalarınızda, telefon görüşmelerinizin yoğun yapıldığı departmanlarınızda ve elbette dikkat, yoğunlaşma isteyen iş bölümlerinizde olmazsa olmazınızdır. Gerek dış cephe için yapılacak olan ses izolasyonu gerekse de ofis içinizdeki odalarınız arasında da yapılmalıdır. Odalarınız arasında sesin karışması farklı departmanlarınızdaki ses kirliliğinizin iş yerinizi etkilemesi anlamına gelmektedir. Aşırı gürültü elbette motivasyon karmaşasına da sebep olmaktadır.

Yapılacak olan izolasyon işleminde profesyonel ekiplerin, dünya standartlarındaki yalıtım malzemelerini kullanarak yapmaları gerekmektedir. Ofis içi için seperatör sistemleri ve odalar arası yalıtım işlemi kullanılırken, dış seslerin azaltılması içinse tavan, zemin ve dış cephe duvar yalıtım uygulamaları yapılmalıdır. Elbette tüm bu işlemlerin profesyonel ekiplerce gerekli ölçümler sağlanmasının ardından sıralı sistematik çalışmalar ile tamamlanması gerekmektedir. Yapılan ölçümler neticesinde hangi malzemelerin kullanılacağı ve uygulamasının nasıl yapılacağına karar verilmelidir.

Bu konuda profesyonel ekiplerimiz ve dünya standartlarındaki ses yalıtım ürünlerimiz ile hizmetinizdeyiz. Gerek ofislerinizde gerekse de evlerinizde aşırı gürültü mağduru olmayın. Sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek olan bu ses kirliliğinden ses izolasyonu ile firmamızın uygulamaları ile kurtulabilirsiniz. 

Blog Son 8 Makale