0216 573 66 13

Ses yalıtım uygulamaları; insan, hayvan ve her türlü makine kaynaklı seslerin yüksek frekanslara ulaşması sonucunda oluşan gürültü kirliliğinin, insan ve çevre üzerinde oluşan olumsuz etkilerini en aza indirmek adına uygulanan çözüm uygulamalarıdır. Gürültü kirliliği, insan sağlığını olumsuz derecede etkileyebilmektedir. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen, gürültü kirliliği kaynaklı bu etkenler arasında hipertansiyon, anksiyete bozuklukları, kulak tıkanıklıkları veya orta derecede duyma engeli ve agresiflik gibi sağlık problemleri yer almaktadır bu nedenle ses yalıtım uygulamaları, özellikle ulaşım alt yapısının geliştiği ve nüfus açısından büyük olan bölgelerde uygulanması zorunlu bir ihtiyaç hâline gelmiştir.

Ulaşım alt yapısı olmasa da sabit nüfus ve turist nüfus açısından oldukça büyük olan Nevşehir, turistik bölgeleri nedeniyle her yıl belirli dönemlerde binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu açıdan bakıldığında gerek yerel halkın yaşadığı evler, gerekse turistlerin kaldığı oteller, Nevşehir ilinin ses yalıtım uygulamasına ihtiyaç duyan yapılarıdır. Akustik ses yalıtım, adepan ses yalıtımı, bariyerli ses yalıtımı gibi ses yalıtım uygulamalarının yapılabileceği otellere ve evlere sahip olan Nevşehir ili, Türkiye’nin sektörde lider firması olan Adetaş Yapı’nın hizmet verdiği Türkiye illerinden bir tanesidir. Tüm Türkiye’de ses yalıtım uygulamaları hizmeti veren ve oldukça kaliteli işler başaran Adetaş Yapı, uyguladığı ses yalıtım uygulamalarında birinci sınıf kalitede ses yalıtım malzemeleri kullanmasının yanı sıra sahip olduğu uzman kadrosu sayesinde de tüm Türkiye’de, kaliteli işlerin altına imzasını atmaktadır.

Ses yalıtım uygulamalarında birinci sınıf kalitede yanmaz ses yalıtım süngeri, renkli yalıtım süngerleri, akustik halı veya panel, bass küpü ve bass trap, akustik sünger, bariyerli ses yalıtım sünger gibi ses yalıtım malzemeleri kullanan Adetaş Yapı, Nevşehir ilinde ses yalıtım uygulamasının gerektiği tüm iç ve dış mekanlara oldukça makul fiyatlarla ses yalıtım uygulaması yapmak için hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra ayrıca ses yalıtım uygulamaları, mekanın imkan verdiği şartlar dahilinde olmak üzere müşterinin isteği doğrultusunda şekillendirilebilmekte ve mekana yeni bir estetik bir görünüm kazandırılarak veya mevcut görünüm bozulmadan altında ses yalıtımı uygulanabilmektedir.

Blog Son 8 Makale