0216 573 66 13

Ses yalıtımı öncelikle bizler için gereklidir. Rahat ve huzurla evimizde, aşırı gürültü ortamından uzak şekilde dinlenebilmek adına ses izolasyonu şarttır. Çalışma alanlarımızda, ofis ve bürolarımızda da ses yalıtımına ihtiyaç duymaktayız. Aynı zamanda cafe, restoran, bar ve disco gibi işletmelerimizde de müşteri memnuniyeti, çevrenin etkilenmemesi adına da ses yalıtımını yapmalıyız.

Öncelikle evlerimizden bahsedelim. Evlerimiz içerisinde, odalarımız arasında eksik veya kusurlu inşaat çalışmalarından dolayı, ses gürültü halinde gitmektedir. Alt, üst veya yan komşularımızdan da aynı sebeple aşırı gürültü bizlerin evlerine gelebilmektedir. Dışardan gelecek olan sesleri zaten söylememize gerek yok. Çalışma alanlarında özellikle ofislerinizde dışardan gelecek seslerin çalışanların motivasyonunu bozduğu kesindir. Evlerinizde oluşan yoğun sesin yaratacağı sağlık sorunlarının bir benzerini ofislerinizde de yaşayabilirsiniz. Stresli ve dikkatsizliğin çok olduğu çalışma ortamlarından kurtulmak için de ses yalıtımı yapılmalıdır.  Ses izolasyonu işlemlerini işletmelerde, hastane ve okullarında da yapmakta fayda vardır. Bu sayede hem yalıtımın yapıldığı binaların inşaat değerleri artacaktır hem de ilgili binaların kaliteleri standart üstü olacaktır.

Aşırı gürültü ortamlarından kurtulmak için uygulanacak ses yalıtım kuralları tıpkı sağlık kuralları gibidir. Bunlara uyulduğunuzda iş hayatınızdan sosyal hayatınıza, ev ortamlarınızdan işletmelerinizde yakalayacağınız kalitelerinde etkileneceği kesindir.  Bu sebeple ses izolasyonu için standartlardaki ses ölçümlerinin doğru yapılması, kullanılacak ses yalıtımına ait malzemelerin kaliteli olması ve elbette yalıtım işlemini uygulayacak firmanın uygulamasında işini bilerek ve profesyonelce yapması gerekmektedir. Aksi halde sorun geçici ve kesin çözümler üretmez. Firmamız uzman ekibi ve uygulamada kullandığı kaliteli ürünlerle ses ve gürültü sorununu kesin çözmektedir. Bu konuda yapılacak çalışmalarımızda, uygulanan binalarda inşaat kaliteleri ve standartları da düzelecektir. Böylelikle değerleri artacak, kullanım olanakları da aynı oranda verimli hale gelecektir.

 

 

Blog Son 8 Makale