0216 573 66 13

Çağımızda var olan teknoloji; birçok ulaşım aracının, iletişim aracının, çeşitli alanlarda farklı işlevleri bulunan çok sayıda makinenin icadına katkı bulunmuştur ve bulunmaktadır. İcat edilen bu araçlar ve makinelerin insan yaşamına büyük bir katkısı bulunmasının yanı sıra yine bu araçların, makinelerin çalışma esnasında çok yüksek frekanslarda ses çıkarıyor olmaları, insan ve yaşam için olumsuz etkiler de meydana getirmektedir ve bu olumsuz etkiden bir tanesi de gürültü kirliliğidir. Zaman içerisinde gürültü kirliliğinin insan sağlığı ve yaşamı ile çevre yaşantısı üzerinde bıraktığı olumsuz izler ve kötü etkiler, gürültü kirliliği için bir çözüm arayışı içerisine girilmesine ve nihayetinde de ses yalıtım uygulamalarının bulunmasına neden olmuştur.

Ses yalıtım uygulamaları temel olarak, gürültü kirliliğinin insan ve çevre üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri en alt düzeye indirmek için yapılan uygulamalar bütünüdür. Ses yalıtım uygulamaları pek çok farklı alanda ve yine pek çok farklı şekilde uygulanabilmektedir fakat yalıtım uygulamaları arasında en çok kullanılan yalıtım çeşidi akustik ses yalıtım ile adepan ses yalıtımıdır. Standart ses yalıtım süngeri kullanılabilmesinin yanı sıra yine adepan sünger, akustik halı veya panel, bass trap veya bass küpü, yanmaz piramit sünger, bariyerli ses yalıtım sünger gibi birçok yalıtım malzemesi de, ses yalıtım uygulamalarında kullanılabilmektedir. Ses yalıtım uygulamasının iç veya dış mekana bağlı olarak farklılık göstermesi nedeniyle, yalıtım uygulanacak mekanın keşfi ve projelendirmesi yalıtım uygulamaları için oldukça fazla önem arz etmektedir. Mekan keşfi ve projelendirme kadar önemli olan diğer faktörlerden birisi de yalıtımda kullanılan malzemelerin kalitesi ve ses yalıtım uygulamasını mekana uygulayacak kişilerin uzman kişiler olmasıdır. Tüm bu faktörlerin bir araya gelmesiyle uygulanan ses yalıtım uygulamaları, uzun vadeli şekilde kullanım imkanı vermektedir.

Adetaş Yapı, ses yalıtım uygulamaları sektöründe faaliyet göstermekte olan lider bir firmadır. Alanının en iyisi olan Adetaş Yapı, birinci sınıf kalite malzemelerle ve sahip olduğu uzman kadrosuyla, Türkiye’nin her ilinde ses yalıtım hizmeti sunmaktadır. Tarihi turizm açısından Türkiye için oldukça önemli bir bölge olan ve her yıl binlerce kişiyi ağırlayan Mardin ili de, Adetaş Yapı’nın ses yalıtım uygulaması hizmeti verdiği iller arasında yer almaktadır. Özellikle akustik ses yalıtımının gerekli olduğu Mardin evlerinde, Adetaş Yapı gereken özeni göstererek oldukça makul fiyatlara ses yalıtımlarını gerçekleştirmektedir.

Blog Son 8 Makale