0216 573 66 13

Gürültü kirliliği temel olarak insan kaynaklı, hayvan kaynaklı veya her türlü makineden kaynaklı meydan gelen seslerin yüksek frekanslara ulaşması sonucunda oluşan kirliliktir. Bir diğer adı da ses kirliliği olan gürültü kirliliği, genellikle gelişmiş ülkelerde ve ulaşım alt yapısının iyileştiği bölgelerde görülmektedir. Dünya genelinin büyük bir kısmında rastlanılan gürültü kirliliği, gerekli önlem alınmadığı takdirde insan üzerinde kötü yönde etkiler bırakmaktadır. Orta veya ileri derecede duyma bozukluğu, hipertansiyon, anksiyete, agresiflik, psikolojik rahatsızlıklar gibi pek çok ruhsal ve fiziksel probleme neden olabilen gürültü kirliliği, meydana geldiği bölgede gerekli önlemler alınarak önlenmesi veya etkilerinin en aza indirilmesi gereken bir kirliliktir. Bu doğrultuda gürültü kirliliğini önlemek adına ses yalıtım uygulamaları üretilmiştir.

Ses yalıtım uygulamaları; akustik ses yalıtım, bariyerli ses yalıtım, zemin-duvar yalıtımı, iç-dış mekan yalıtımı, adepan ses yalıtımı gibi tamamen işlevine bağlı olarak farklı çeşitlere ayrılmakta ve bu şekilde uygulanmaktadır. İnsan sağlığı için oldukça önemli bir uygulama olan ses yalıtım uygulamaları, gereken seviyede işlev görebilmesi için uzman bir kadro tarafından oldukça özenli bir şekilde uygulanmalıdır. Mekan keşifleri, projelendirme, uygulama gibi birkaç belli süreçten meydana gelen ses yalıtım uygulamalarında, uygulamayı yapan kişinin yanı sıra uygulamada kullanılan ses yalıtım malzemelerinin doğru kullanımı ve kalitesi de oldukça fazla önem arz eden bir diğer maddedir. Ses yalıtımı uygulamaları sektöründe bu hizmeti veren pek çok firma bulunmaktadır.

Ses yalıtım uygulamalarında yaygın olarak standart ses yalıtım süngeri, bariyerli ses yalıtım sünger, akustik sünger ve piramit veya yumurta sünger kullanmaktadır fakat ses yalıtım malzemeleri sadece bu malzemelerle sınırlı kalmamaktadır.

Bu sektörde faaliyet gösteren firmalardan bir tanesi olan ve rakiplerine göre daima bir adım önde ilerlemekte olan Adetaş Yapı, Türkiye’nin tüm illerinde hizmet verebilme özelliği sayesinde yine Türkiye’nin en geniş kapsamlı hizmet yelpazesine sahip olan tek firmadır. Bu doğrultuda Adetaş Yapı’nın hizmet verdiği illerden bir tanesi de Isparta ilidir. Konumu ve yaşam standartları doğrultusunda ses yalıtım uygulamalarına en çok ihtiyaç duyulan illerden bir tanesi olan Isparta ilinde Adetaş Yapı, ses yalıtım uygulaması talebinde bulunan kişilere hizmet vermekten gurur duyarak büyümeye devam etmektedir.

Blog Son 8 Makale