0216 573 66 13

Teknoloji geliştikçe artan enerji ihtiyacını karşılamak için gerek iş yerlerinde gerekse evlerde pek çok farklı kaynaktan faydalanılmaktadır. Her konutta ve tesiste öncelikli olarak kullanılan doğalgaz kaynaklı ısı sistemleri başlıca enerji kaynağını oluşturmaktadır. Yaşam için gerekli proseslerin yürütülebilmesi için mekan içerisinde yer alan ısıtma ve soğutma sistemlerinin düzgün olarak çalışabilmesi gerekmektedir. Bu sistemlerden tam bir verim almanın yolu, sistemleri destekleyecek biçimde kaliteli bir ısı yalıtımı sistemi kurmakla gerçekleşir.

Isı yalıtımı uygulamaları sayesinde hem dışarıdan sıcak veya soğuk hava evin içerisine girmez, hem de çeşitli kaynaklarla enerji ve para harcanarak oluşturulmuş sıcak veya soğuk hava dışarıya çıkmamış olur. Bu durumdan bütçeniz olumlu etkilendiği gibi, çevreye gereksiz gaz çıkışı da yapılmadığından ekolojik bir bütünlük sağlanmış olacaktır. Hem maddi hem de çevresel etkiler nedeniyle ısı yalıtımının en kaliteli malzemelerle yapıldığından emin olmalısınız.

Isı yalıtım malzemeleri ve taş yünü, izolasyon levhaları sayesinde konutunuzda sağlam bir yalıtım mekanizması kurmanız mümkündür. Taş yünü yaşam kalitesini yükselten bir materyal olup ısı yalıtımında kullanılan başlıca malzemedir, ses yalıtımı konusunda da ek fayda sağlamaktadır. Isı iletkenlik değeri son derece düşük olduğundan yalıtım yönünde %90 oranında fayda sağlar. Küfe, bozunmaya, çürümeye karşı son derece dayanıklıdır, yapınızı her yönden destekler ve ayakta tutar. Taş yünü serileri dış duvarların içten yalıtımı, asansör boşlukları, merdiven araları, alçıpan uygulamalar gibi pek çok farklı mekanda kullanılabilir.

Adetaş Yapı Market sayesinde aradığınız tüm yapı malzemelerini ve ısı yalıtımı için gereken tüm desteği tek bir adreste bulmanız mümkün olacak.  Evinizi çalışkan karınca gibi yazdan kışa hazırlayın, ağustos böceği gibi kış soğuğunda pişman olmayın. 

Blog Son 8 Makale