0216 573 66 13

Evlerimiz hiç şüphesiz günün yorgunluğunu atacağımız, kafa dinleyip ailemiz ile birlikte güzel anlar geçireceğimiz yerlerdir. Ancak bazen gerek dışardan gelen gürültülerden gerekse de komşularımızdan gelen seslerden dolayı oldukça zor anlar yaşarız. Bu gürültülerden arınmanın en önemli yolu ses yalıtımı işlemidir.

Özellikle evlerde duvar ses yalıtımı ve tavan ses yalıtımı işlemleri ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Zaman zaman komşularınızdan gelen sesler sizleri rahatsız edebileceği gibi kendi eviniz içerisindeki odalardan da aşırı ses gelebilmektedir. Çalışan makineleriniz ve odalar arasında izlenen televizyon sesleri, dinlenen müzik sesleri de birbirine karışabilir. Bu da sizlerin dinlenmenizin yegane adresi olan evlerinizde rahat edememenizi sağlar.

Evleriniz için gerekli olan dış ve iç duvar ses yalıtımı ile gerek dışardan gelebilecek gerekse de komşularınızdan gelebilecek seslerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Ses yalıtımı işlemlerinde akustik düzenin sağlanması için özel tasarlanmış süngerler kullanılır. Piramit, labirent, melamin ve yumurta gibi çeşitleri olan bu süngerlerin özel olarak izolasyon işlemi için üretilmiş yapışkanlar aracılığıyla montajlaması yapılmalıdır.

Evlerinizin içerisinde yapılacak olan tavan ses yalıtımı sayesinde komşularınızdan gelebilecek ayak sesleri, konuşma ve huzursuz edebilecek televizyon seslerinden de korunabilirsiniz. Ses izolasyonu yapılırken, ses yalıtımının yapılacağı yerin tespiti, ses ölçümleri ve fiziki koşullar doğru ölçülmelidir. Bunların uzman ve işinde profesyonel mühendislerce yapılıp, sorunun kaliteli izolasyon ürünleri kullanılarak işinin uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Doğru malzemenin doğru yerde kullanılması çok önemlidir.

Evlerinizde çocuklarınızın aşırı gürültünden etkilenmemesi ve huzurlu ortamlarda ders çalışıp, oyun oynayabilmeleri için ses yalıtımı olmazsa olmazlardandır. Eviniz sizlerin dinlenme ve rahatlama alanlarıdır. Bu sebeple gerek dış gerekse iç duvar ses yalıtımı yanından komşularınızdan gelecek seslere karşın tavan ses yalıtımı ile aşırı gürültülerden ve seslerden oluşabilecek etkenlerden kurtulmanız gerekmektedir.

Blog Son 8 Makale