0216 573 66 13

Gürültü ve ses malasef her alanda kendini göstermektedir.  Ancak bazı durumların fazlaca yer almasından dolayı gürültü kirlilikleri kendini çokça göstermektedir. Özellikle de yol kenarlarında, disko ve bar gibi alanların yakınlarında, iş makinelerinin sürekli olarak çalışma gösterdiği alanlarda ya da buna benzer yerlerde bulunan evler için gürültü ne yazık ki kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle ses yalıtımının evlerde en üst seviyede yapılması tavsiye edilmektedir. Peki, ev için en uygun ses yalıtım sitemi nedir? Nasıl yapılmalıdır? Yapılmadığı takdirde ne gibi problemler ortaya çıkmaktadır?

Yapılan bir takım araştırma ve ölçümlere göre ev için en uygun ses yalıtım sistemi uzmanlar tarafından ölçülerek uygulanan sistemdir. Uzmanlar tarafından incelenen ve sorunun çözümüne yönelik sunulan sistem her zaman en kaliteli sistem olarak bilinmektedir. Uzmanlar dahilinde yine aynı şekilde monte edilen ses yalıtım ürünlerinin de özellikleri önem taşımaktadır.Sizler de evlerinizin çevresindeki gürültülerden çok şikayetçiyseniz ve en kısa süre içerisinde ses yalıtımı yaptırmanız gerektiğini düşünüyorsanız bir uzmana danışmanız en mantıklı atılan ilk adımdır.

Ve bazı uzmanların görüşlerine ve deneyimlerine göre, ev için en uygun ses yalıtım sistemi üç katlı izolasyon olarak bilinmektedir. İster araçların gürültüsü olsun ister disko ve barlardan gelen müzik sistemlerinin gürültüsü olsun isterseniz de sokaktan gelen taşıtların ve makinelerin gürültüsü olsun hiçbiri bu izolasyondan geçemeyecektir.

Evleriniz gerçek anlamda şiddetli bir gürültüye maruz kalıyorsa mutlaka bu tip ses yalıtımını yaptırarak en uygun tercihi yapmış olursunuz. Yalıtımın yapılması dahilinde, bu istenmeyen gürültülere karşı en büyük ve kaliteli önlemi de almış olacaksınız. Ve hayatınız gürültüden uzak daha sakin bir hal almaya başlayacaktır.

 

Blog Son 8 Makale