0216 573 66 13

İnsan, hayvan ya da makine kaynaklı seslerin çok yüksek frekanslara ulaşması sonucunda meydana gelen kirliliğe gürültü kirliliği ya da ses kirliliği adı verilmektedir. Gürültü kirliliğinin diğer kirlilik çeşitleri gibi insan üzerinde yarattığı olumsuz etkiler bulunmaktadır ve bu olumsuz etkilerden bazıları arasında hipertansiyon, anksiyete bozukluğu, duyumsal bozukluklar, sinirsel bozukluklar, agresiflik, stres gibi fiziksel ve ruhsal sağlık sorunları yer almaktadır. Gürültü kirliliğinin verdiği zarar sadece insan üzerinde değildir. Hayvanlar üzerinde de bir takım sorunlar meydana getiren gürültü kirliliği bununla birlikte çevreye de zarar vermektedir. Gürültü kirliliğinin insan, hayvan ya da çevre üzerinde yarattığı olumsuz etkileri en alt seviyeye indirmek için üretilen ve kullanılan bir çözüm uygulaması ses yalıtımı uygulamalarıdır.

Ses yalıtım uygulamaları özellikle nüfus açısından büyük ve ulaşım alt yapısı açısından gelişmiş ve gelişmekte olan bölgelerde uygulanmaktadır çünkü bu bölgelerde özellikle akustik ses yalıtım olmak üzere pek çok farklı ses yalıtım uygulamasına son derece fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Akustik ses yalıtımının dışında adepan ses yalıtımı veya bariyerli ses yalıtımı gibi farklı çeşitlerde ve farklı işlevlerde ses yalıtım uygulamaları da ses yalıtım uygulamaları çeşitleri arasında yer almaktadır.

Ses yalıtım uygulamalarının başarılı bir sonuç vermesi için pek çok önemli detay bulunmaktadır. Bu detaylardan bir tanesi malzemenin kalitesidir. Birinci sınıf kalitede malzemeler kullanılması gereken ses yalıtım uygulamalarında kalite kadar önemli olan bir diğer detay da kullanılan malzemelerin işlevleri ve amaca uygun kullanımıdır. Adepan sünger, basotect sünger, bariyerli ses yalıtım sünger, renkli ses yalıtım süngeri, piramit veya yumurta sünger gibi pek çok farklı ses yalıtım malzemesinin her biri farklı bir uygulamada kullanılmak üzere üretilmiştir. Bunun yanı sıra bu malzemeler bazı yalıtımlarda ortak kullanılabilmektedir.

Türkiye’de ses yalıtım uygulamaları alanında faaliyet gösteren pek çok firma bulunmasına rağmen geniş çaplı müşteri yelpazesi ve müşteri memnuniyeti ile kalite odaklı bir hizmet anlayışı bulunan Adetaş Yapı, bu firmalar arasında parmakla gösterilen bir firma hâline gelmiştir. Türkiye’nin tüm illerinde hizmet veren Adetaş Yapı, Ankara’da verdiği hizmeti, Ankara’nın diğer semtlerinde olduğu gibi Etimesgut semtinde de vermekte ve müşteri memnuniyetinin gururuyla, başarıya daha emin adımlarla ilerlemektedir.

Blog Son 8 Makale