0216 573 66 13

Günümüzde şehirlerde yaşayan insanların sessiz sakin bir yerde yaşamak gibi bir hayalleri vardır. Şehrin kalabalığı ve en çok da gürültüsü insan vücudunda fiziksel ve psikolojik birçok olumsuzluğa neden olmaktadır. Ayrıca gürültü, çevre kirliliği olarak kabul edilmekte ve çok çeşitli başa çıkma yöntemleri geliştirilmektedir. Bu olumsuz durumdan kurtulmanın yolu ise ses yalıtımı yaptırmaktır.

Adepan ses yalıtımı ürünleri, gürültü sorununu kolayca ortadan kaldırır ve sakin bir ortam oluşturur. Bu ürünlerin içinde bariyerli ses yalıtım süngerleri, yapının her alanında kullanılması ve uygulama kolaylığı ile en çok tercih edilen ses yalıtım malzemesidir. Binalarda dışarıdan gelen ses kadar içerideki sesin de dışarı çıkmaması çok önemlidir. Bu amaçla da firmamız akustik ses yalıtım malzemelerini kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır. Ses yalıtım süngeri,  genel kavramı içinde ihtiyaca göre çeşitli boyutlarda ve özelliklerde ürün yelpazemiz mevcuttur.

Dışarıdan gelen gürültü anlık rahtsızlığa neden olurken uzun vadede stres, huzursuzluk, sinirlilik, işitme bozuklukları, dikkati toplayamama, iş ve okul başarısında düşme, uyku bozuklukları gibi çok önemli sorunlar oluşturabilir. Ani ve yüksek sesler hamile kadınlarda düşüklere neden olabilmektedir.

Ev ve iş yerindeki sesin de dışarı çıkması tercih edilmez. Apartmanlarda komşuların rahatsız olması büyük bir sorundur. Bazı atölye ve üretim yerlerinde de akustik ses yalıtım yapılması gerekli ve zorunludur.

İnşaat sektöründe ses yalıtımı ve akustik ses yalıtımı önemli bir pazarlama faktörüdür. Ses yalıtımı çoğu kez binaların inşaatı sırasında yapılmaktadır ancak sonrasında da ses yalıtımı yaptırıp yaşamınızı konforlu bir hale getirebilirsiniz. Adepan ses yalıtımı ve akustik ses yalıtım ürün yelpazemiz oldukça geniştir. Yapının; ev ya da iş yeri oluşu, dışarıdan gelen gürültünün şiddeti, gürültünün geldiği taraf, yapının ses yalıtımı yapılacak bölümü, içerideki sesin şiddeti ve yangın riski oranı gibi birçok durum göz önünde bulundurularak verilen danışmanlık hizmeti ile size en uygun ürünü seçebilirsiniz.Kaliteli, fonksiyonel, ihtiyacınıza uygun boyut ve miktarlarda geniş ürün çeşitleri ile Adepan ses yalıtım ve akustik ses yalıtım ürünlerini Eskişehir’de Adetaş Yapı Marketleri’nde bulabilirsiniz.

Blog Son 8 Makale