0216 573 66 13

Ses yalıtımı, gürültü kirliliğinin insan üzerinde yarattığı anksiyete, agresiflik, hipertansiyon, duyma bozukluğu gibi olumsuz etkileri en alt seviyeye indirmek üzere yapılan uygulamalar bütünüdür. İnsan yaşamı ile çevreyi kötü yönde etkileyen her türlü insan ya da makine kaynaklı ses oluşumlarına gürültü kirliliği ya da diğer adıyla ses kirliliği denmektedir. Dünya genelinde yaygın bir biçimde gürültü kirliliği kaynağı sağlayan faktörler, ulaşım sistemleridir bu nedenle dünya genelindeki gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkelerde gürültü kirliliği en yaygın kirlilik çeşididir. Özellikle motorlu araçlardan kaynaklanan yüksek frekanslı sesler, gürültü kirliliğini oluşturan temel seslerdir.

Ses yalıtım uygulamalarında kullanılacak malzemelerin her yalıtım uygulamasına göre farklılık göstermesiyle birlikte bu malzemelerin birinci sınıf kalitede olmaları da, ses yalıtım uygulamaları açısından oldukça önem arz etmektedir. Farklı ham maddelerden üretilen bu malzemeler arasında bariyerli ses yalıtım sünger, akustik ses yalıtım süngeri, yanmaz süngerler, piramit süngerler, yumurta süngerler, bass küpü ve bass trap, akustik halı ve panel, renkli süngerler gibi malzemeler yer almaktadır.

 

Bazı mekanlarda sadece iç sesin dışarıya, dış sesin de içeriye karışmasını engelleyen yalıtımlar yapılırken, bazı mekanlarda adepan ses yalıtımı yapılmakta, bazı mekanlarda da ses yankılarını önlemek adına akustik ses yalıtım yapılmaktadır bu nedenle ses yalıtım uygulamaları da tıpkı kullanılan malzemeler gibi çeşitlilik göstermektedir. Ses yalıtım uygulamaları, mekanın imkan verdiği şartlar dahilinde olmak üzere müşterinin isteği doğrultusunda şekillendirilebilmekte ve mekana yeni bir estetik bir görünüm kazandırılarak veya mevcut görünüm bozulmadan ses yalıtımı uygulanabilmektedir.

Tüm Türkiye’de ses yalıtım uygulamaları hizmeti veren ve oldukça kaliteli işler başaran Adetaş Yapı, uyguladığı ses yalıtım uygulamalarında birinci sınıf kalitede ses yalıtım malzemeleri kullanmasının yanı sıra sahip olduğu uzman kadrosu sayesinde de tüm Türkiye’de, kaliteli işlerin altına imzasını atmaktadır. Adetaş Yapı’nın hizmet verdiği iller arasında Erzurum ili de yer almaktadır. Kış turizmi ve spor kompleksleri açısından oldukça zengin ve gelişmiş bir olan Erzurum ilinde ses yalıtım uygulamalarına ihtiyaç duyulması hâlinde Adetaş Yapı, güvenilir ve kaliteli bir işin daha altına imzasını atmaktan gurur duyacaktır.

Blog Son 8 Makale