0216 573 66 13

Gerek nüfusun artışı gerekse endüstriyel ortamların ve iş sahalarının yaşam alanlarına doğru genişlemesi nedeniyle gürültü kaynakları da artmıştır. Gürültü, yüksek desibelli olup kısa vadede rahatsız eden ve uzun vadede duyma kaybı ve stres gibi hem fiziksel hem de ruhsal rahatsızlıklara yol açan seslerin bütünüdür. Gürültü kaynaklarını susturmak imkansızdır ancak iyi bir duvar ses yalıtımı sayesinde, bu gürültülerin büyük kısmını sönümleyerek yaşamınızı tehdit etmesini engelleyebilirsiniz. 

Duvar ses yalıtımı inşasında en önemli yapı malzemeleri şüphesiz akustik yalıtım sağlayan sünger malzemelerdir. Bu sünger malzemeler, kullanılacakları mekana göre farklı özelliklere sahiptir. Malzeme satın almadan önce, ses yalıtımı yapılacak mekanın ihtiyaçlarını doğru biçimde tanımlamanız gerekir.

Bir odyometri kabininin bir müzik stüdyosundan farklı teknik ihtiyaçları olacaktır. Mekan özelliklerini belirledikten sonra, sünger tipi seçimini yapabilirsiniz. Adetaş Yapı, geniş malzeme seçenekleri sayesinde aradığınız her malzemeyi kolayca bulmanızı sağlar. Akustik piramit süngerler, yumurta süngerler, düz süngerler, basotect süngerler ve genel ses yalıtım bariyerleri sayesinde her gürültüyü rahatsız etmeyecek ses düzeylerine indirebilirsiniz.

Kaliteli malzemeler ve usta işçilik sayesinde kuvvetli bir duvar ses yalıtımı sistemine sahip olabilir, hem kendinizin hem de sevdiklerinizin duyma yeteneğini uzun süre sağlıklı biçimde korumasına yardımcı olabilirsiniz. Uzun vadede gürültüye maruz kalmak, yalnızca bedensel kapasitenizi değil rıuhsal kabiliyetlerinizi de sakatlayabilir. Stres ve çeşitli sinirsel bozukluklar, uzun süre gürültüye maruz kalmış büyükşehir insanlarının başlıca problemlerindendir. Etkin bir ses yalıtımı için, duvarlar arasında kalan boşluklar, taban altı boşluklar, tavan üstü boşluklar ve duvarların iç kesimleri sünger malzemelerle desteklenmelidir. Seçilen süngerlerin yangına dayanımlı olması, yapı malzemeleri yönetmeliği kapsamında yer alan bir kuraldır ve bu noktaya özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Blog Son 8 Makale