0216 573 66 13

Evlerimizde ses yalıtımı artık son derece önemlidir. Dışarıdan gelebilecek aşırı gürültüler için dış duvar ses izolasyonu, odalarımız arasında ve yan komşulardan gelebilecek sesler için iç duvar ses izolasyonu ve üst komşularımızdan gelebilecek sesler için de tavan ses izolasyonu yapılmalıdır.

Evlerimizde huzurla ve sessiz şekilde yaşamak isteriz. Dışarıdan gelen araç trafiği ve insan seslerinde rahatsız oluruz. Zaman zaman eksik olmayan inşaat sesleri de cabası. Bu ses kirliliği içinde yaşayacağımız uyku sorunları yanında stres ve sinirli olma hali ile iyiden iyiye geriliriz. Evdeki huzursuzluk ortamı ile eşimizle, çocuklarımızda doğru ve verimli vakit geçiremediğimiz gibi sinirlenir, tartışırız. Ayrıca küçük çocuklarımızın uyku sorunları yanında ruhsal sorunlar yaşaması da bu sesler sayesinde tetiklenir.

Hamile kadınların yoğun gürültüden kötü yönde etkilendiği ve düşük tehlikesi yaşadıkları bilinmektedir. Tüm bunlar için duvar ses izolasyonu yapılmalıdır. Ayrıca komşularımızdan gelen seslerde, hem evimizin içinde huzursuzluk yaratır hem de komşular ile ilişkilerimizin bozulmasına sebep olur. Özellikle üst kat komşularının çocukları da varsa, ayak sesleri ve titreşimleri bizler bayağı rahatsız eder. Bu nedenle yapılacak tavan ses izolasyonu ile bu ses kirliliğinden korunuruz. Ses yalıtımı uygulamasını duvarlarımıza ve tavanlarımıza yapmamız oturduğumuz binaların inşaat kalitelerini de artırır.

Ses yalıtımı malzemeleri ve uygulamaları ile artık oldukça ekonomik. Çok büyük maliyetler istememektedir. Ancak uygulanacak duvar ses izolasyonu veya tavan ses izolasyonu çalışmaları için profesyonel uygulamalar çok önemlidir. Sesin şiddetinin tespiti ve ölçümünden, uygulanacak alanın fiziksel değerlerinin tespiti ve ses yalıtım malzemelerinin doğru kullanılması son derece önemlidir. Tüm işlemlerin doğru ve kaliteli yapılmasının ardından artık ses sorunundan kurtulabilir ve evlerinizde huzurla aileniz ile birlikte vakit geçirip, dinlenebilirsiniz. 

Blog Son 8 Makale