0216 573 66 13

Hayatını birleştirmek isteyen kişilerin merakla beklediği ve aylarca hazırlık yaptığı düğün sürecinin yapıldığı yerlere düğün salonu ismi verilmektedir. Düğün salonları oldukça geniş alanlardır ve düğün günlerinde bu alanların tamamı dolmakta, hatta bazen düğüne düğün salonunun kapasitesinden daha fazla davetli gelebilmektedir. Mekanda eğlencenin oluşması için çalınan yüksek frekanstaki müzik ve gelen davetlilerin tamamının sesleri birbirine karışmakta ve ortaya yorucu bir gürültü çıkmaktadır. Bunun yanı sıra düğün salonları çok geniş alanlar olduğu için çalan müzikler de salonun her bir köşesine eşit miktarda dağılamamaktadır. Bu gibi durumların ortadan kaldırılması ve yeni bir hayata başlayan çiftlerin en özel günlerinin mükemmel geçmesi için düğün salonlarına ses yalıtımı yapılması gerekmektedir.

Düğün salonlarına uygulanacak ses yalıtımları temel olarak salonun proje aşamasında dahil edilmelidir ancak daha sonra da bu uygulamalar yapılabilmektedir. Öncelik olarak içeriden dışarı çıkabilecek sesler ve dışarıdan içeriye girebilecek sesler için duvarlara bariyerli süngerler uygulanarak sesler izole edilebilmektedir. Daha sonraki aşamada ise salon içerisindeki gürültünün en aza indirilmesi ve ortamdaki akustiğin sağlanarak müziğin, salonun her köşesine eşit şekilde iletilebilmesi için akustik ses yalıtımı uygulaması yapılmaktadır.

Bunların dışında akustik ses yalıtımı uygulanarak salonda oluşacak yankılar da engellenebilmekte ve düğün salonlarının yüksek performanslı muhteşem bir akustiğe sahip olması sağlanabilmektedir. Akustik ses yalıtım malzemelerinin farklı renk ve desenlerde oluşu ise mekanın bütünlüğünü bozmadan estetik bir görünüm içerisinde kalmasına olanak tanımaktadır. Düğün salonları için uygulanan ses yalıtımları; duvar, tavan ve zemin olarak üç farklı şekilde uygulanabilmekte ve malzemelerin kalınlığı ile yoğunluğu isteğe göre ayarlanabilmektedir. Fiyatlandırmalar ise tamamen uygulanan yalıtıma, yalıtımda kullanılan malzemelere ve yalıtımın uygulandığı alanın ebatlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Özel düğün günlerinin vazgeçilmez mekanı olan düğün salonlarına ses yalıtımı uygulanması hem insanların sağlıklarında oluşabilecek hasarı önlemekte, hem de yeni bir hayatın başlangıcında olan çiftlerin mükemmel bir anı kazanmalarına katkı sağlamaktadır. 

Blog Son 8 Makale