0216 573 66 13

Zaman içerisinde gürültü kirliliğinin insan sağlığı ve yaşamı ile çevre yaşantısı üzerinde bıraktığı olumsuz izler ve kötü etkiler, gürültü kirliliği için bir çözüm arayışı içerisine girilmesine ve nihayetinde de ses yalıtım uygulamalarının bulunmasına neden olmuştur. Gürültü kirliliği basit bir anlatımla; seslerin yüksek derecelerde frekanslar haline gelmesi ve meydana gelen bu seslerin,  insan psikolojisi ve sağlığı üzerinde başta olmakla birlikte hayvanlara, çevreye ve daha birçok alana tahribatlar oluşturmasıdır.

Ses yalıtım uygulamasının iç veya dış mekana bağlı olarak farklılık göstermesi nedeniyle, yalıtım uygulanacak mekanın keşfi ve projelendirmesi yalıtım uygulamaları için oldukça fazla önem arz etmektedir. Mekan keşfi ve projelendirme kadar önemli olan diğer faktörlerden birisi de yalıtımda kullanılan malzemelerin kalitesi ve ses yalıtım uygulamasını mekana uygulayacak kişilerin uzman kişiler olmasıdır. Tüm bu faktörlerin bir araya gelmesiyle uygulanan ses yalıtım uygulamaları, uzun vadeli şekilde kullanım imkanı vermektedir. Ses yalıtım uygulamaları pek çok farklı alanda ve yine pek çok farklı şekilde uygulanabilmektedir fakat yalıtım uygulamaları arasında en çok kullanılan yalıtım çeşidi akustik ses yalıtım ile adepan ses yalıtımıdır.

Ses yalıtım uygulamalarının önemli bir aşamasını oluşturan akustik paneller, akustik süngerler, standart ses yalıtım süngeri, yanmaz süngerler, renkli süngerler, piramit ve yumurta süngerler, bariyerli ses yalıtım sünger, adepan sünger, bass küpü, bass trap gibi pek çok yalıtım malzemesi, ses yalıtım malzemeleri arasında yer almaktadır. Ses yalıtım uygulamalarında alınacak başarılı sonuç için oldukça önemli ve gerekli olan bu aşamada kullanılan malzemelerin birinci sınıf kalitede malzemeler olması gerekmektedir. Aksi takdirde ses yalıtım uygulamalarının uzun vadeli kullanılabilir olma ve güvenli profil özellikleri ön plana çıkmayacaktır.

Ses yalıtım uygulamaları sektöründe faaliyet gösteren pek çok firmanın yanı sıra alanının en iyisi olan Adetaş Yapı, birinci sınıf kalite malzemelerle ve sahip olduğu uzman kadrosuyla, Türkiye’nin her ilinde ses yalıtım hizmeti sunmaktadır. Adetaş Yapı’nın ses yalıtım uygulaması hizmeti verdiği bu illerden bir tanesi de Diyarbakır ilidir. Diyarbakır ilinde hemen her yalıtım çeşidine ihtiyaç duyan kişilerin başvurabileceği ilk adres olan Adetaş Yapı, güvenilen bir firma olmanın büyük sorumluluğuyla Diyarbakır ilinde, ses yalıtım uygulamaları hizmetini vermeye devam etmektedir.

 

Blog Son 8 Makale