0216 573 66 13

Gürültü kirliliği, insan veya makine kaynaklı seslerin meydana getirdiği ses kalabalığı; ses yalıtımı ise gürültü kirliliğinin insan üzerinde yarattığı olumsuz etkileri en aza indirmeyi hedefleyen çözüm yoludur. Ses yalıtım uygulamalarının uygulanarak, etkileri en alt seviyeye indirilmeye çalışılan gürültü kirliliğinin, insan üzerinde yarattığı olumsuz etkiler arasında anksiyete bozukluğu, stres, sinirlilik gibi ruhsal bozukluklar ve hipertansiyon, duyma bozuklukları gibi fiziksel bozukluklar yer almaktadır. Gürültü kirliliğinin meydana getirdiği olumsuz etkiler, sadece insan sağlığı üzerinde değil, hayvanlar üzerinde de etkilidirler. Gürültü kirliliğine maruz kalan hayvanlar, son derece agresif tavırlar sergileyebilmektedirler. Tüm bu açılardan bakıldığında ses yalıtım uygulamaları; çeşitli amaçlar ve işlevler açısından adepan ses yalıtımı, bariyerli ses yalıtımı, akustik ses yalıtım gibi çok sayıda farklı çeşitten meydana gelmektedir.

 

Ses yalıtım uygulamalarının ihtiyaç duyulduğu ve gürültü kirliliğinin yoğun bir şekilde gözlemlendiği bölgeler arasında ulaşım alt yapısı gelişmekte olan ve gelişmiş olan bölgeler yer almaktadır. Bu doğrultuda, Ankara ilinin sivil kategorideki tek havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı’nın bulunduğu Çubuk ilçesi, ses yalıtım uygulamalarının en çok ihtiyaç duyulduğu bölge olarak tanımlanabilmektedir. Uçak iniş ve kalkışlarında oldukça yoğun bir gürültü ve titreşim yaşanıyor olması, özellikle havaalanı sınırlarına yakın yerlerde yaşayan kişilerin gürültü kirliliğine en üst düzeyde maruz kalmasına neden olmaktadır bu nedenle Çubuk ilçesinde bulunan iç ve dış mekanlara, ses yalıtım uygulaması zaruri bir ihtiyaç hâlini almaktadır.

Çubuk ilçesinde uygulanacak olan ses yalıtım uygulamalarında, gürültü ve titreşimin engellenebilmesi adına kullanılabilecek en uygun ses yalıtım malzemeleri arasında bariyerli ses yalıtım sünger, akustik ses yalıtım süngeri, piramit ve yumurta sünger gibi ses yalıtım malzemeleri yer almaktadır.

Türkiye genelinde pek çok firma, ses yalıtım uygulamaları sektörü içerisinde faaliyet göstermektedir fakat bu firmalar içerisinde yer alan Adetaş Yapı, güvenilir profili ve geniş hizmet yelpazesi ile rakip firmaları arasında bir adım önde ilerlemektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışı bulunan Adetaş Yapı, Türkiye’nin her bölgesinde ve Ankara ilinin her ilçesinde verdiği ses yalıtım uygulamaları hizmetini, Çubuk ilçesi halkına vermekten de gurur duymaktadır.

Blog Son 8 Makale