0216 573 66 13

Ses yalıtımı uygulamalarının en fazla olduğu alanlardan biri de şüphesiz, cafe, restoran ve bar gibi işletmelerdir. Bu tarz eğlence ve hizmet veren mekanlarda oluşabilecek dengesiz ses dağılımı ve dışarıya akseden aşırı sesin çevreden alacağı tepkidir. Bar akustik yalıtım sayesinde içerde oluşan sesler dışarıya yansımaz.

Böylelikle çevreden işletmenize gelebilecek şikayetler ortadan yok olacaktır. Ayrıca bu tarz işletmelerde alınacak yasal müsaadelerde de gürültünün içerde hapsedilmesi aranmaktadır. Cafe akustik yalıtımı ile de işletmeniz hem içerdeki sesi muhafaza eder, ses dağılımını engeller hem de dışardan gelebilecek seslerin önüne geçilmiş olur. Böylece işletmenize gelen müşterileriniz de bundan rahatsızlık duymazlar.

İşletmelerinizde oluşacak aşırı sesin gerek işletmeniz müşterilerini gerekse de dışardaki insanları etkilememesi için teknik ekiplerce ses yalıtımı uygulaması yapılmalıdır. Bu tarz mekanlarda kullanılacak bar akustik yalıtım ürünlerinde yanmaz akustik malzemelerin kullanımı sağlanmalıdır. Profesyonel ekiplerce ilgili alanın ses ve fiziksel ölçümleri yanında kullanılacak doğru malzemelerin seçimi de çok önemlidir. Cafe akustik yalıtımı için gerekli yalıtım süngerlerinin kalınlıklarından uygulanacak bölgeye yoğunluklarına kadar her bir işlemin titizlikle ve kaliteli ürünler kullanılarak yapılması son derece önemlidir.

Cafe akustik yalıtımı, bar akustik yalıtımı ve disco gibi yoğun ses ortamlarının olduğu mekanlardaki ses yalıtımı çok farklı bilgi ve uygulama gerekmektedir. Bu tarz mekanlarda normal evlerde ve işyerlerinde uygulanan yalıtım işlemlerinden çok farklı işlemler uygulanmalı. Bu sayede gerek dışardan gelebilecek sesler kesilmeli gerekse de içerden dışarıya sesin çıkışı minimize edilmelidir. Burada dikkat edilecek bir diğer husus da eğlence ortamlarındaki ses yayılmasının düzgün hale getirilmesidir. Akustik ses yalıtımının yanında ses sistemlerinin de kuruluş ve yerleşimleri de son derece önemlidir. Tüm bunların uzman ekiplerce takibi ve uygulaması ile işletmeleriniz vazgeçilmez eğlence mekanları olacaktır. 

Blog Son 8 Makale