0216 573 66 13

Ses yalıtımı ve izolasyonu için kullanılan en etkili titreşim için, yankı ve eko için kullanılan ayrıca ses yutum özelliği de gösterebilen süngerlere Bondex sünger denilmektedir. En önemli özellikleri parça süngerlerin birbirine sıkıştırılması sonucu oluşturulur bu yüzden oluşan yüksek yoğunluğuyla da ses yalıtımını sağlayıp uzun bir ifadeyle ses dalgalarının yüzey formunda sönümlenmesini sağlayabilen malzemedir.

Sünger malzemelerin sıkıştırılıp üretilmesi sonucu ortaya çıkan bu madde ses yalıtımı sağlayıp darbe emici olarak da kullanılmaktadırlar. Parça süngerlerin sıkıştırılması sonucu oluşturuldukları için kapalı gözenekler oluşur. Ve bu kapalı gözenekler sayesinde Bondex süngerlerin ısı iletken katsayıları düşük olmaktadır. Bu nedenle bu süngerler otomotiv sektöründe kullanıldığı gibi spor malzemeleri sektöründe de kullanılmaktadır.

bondex

Otomotiv sektöründe kullanım amacı tampon ve takoz malzemesi olarak kullanılmasıdır. Spor malzemeleri sektöründe kullanım amacı ise güreş müsabakalarında kullanılan ve görebildiğimiz yerdeki o minderlerin malzemesi olarak üretilmektedir. Tabii sadece bir ya da iki sektörde kullanılmamaktadır. İnşaat sektörünün neredeyse olmazsa olmazlarındandır. Ses geçirmeme özelliğinden dolayı inşaat sektöründe oldukça popüler olan bir sünger çeşididir. Ayrıca sönümlenme malzemesi olarak kullanılarak şap altı yapılırken oldukça başarılı yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Sektörde duvarların arasına konulması bu nedenle önemlidir.

Ayrıca parça süngerlerin sıkıştırılmasıyla elde edilen bu süngerler yük taşıma kapasitesinin yüksek olması ve bunun yanında esnek olduğundan dolayı malzeme aralarına konularak cam endüstrisinde de rahatlıkla kullanılmaktadır. Bu sayede cam malzemeler için koruyucu bir tampon görevini üstlenebilen bir malzemedir.

Bondex Sünger Çeşitleri

Bondex süngerin çeşitlerine baktığımız zaman klasik Bondex süngerler haricinde bariyerli Bondex sünger ile bariyerli akustik Bondex sünger olduğu da bilinmektedir. Bu süngerlerden kısaca bahsedecek olursak bariyerli Bondex süngerler; üretilmiş olan iki Bondex süngerin arasına kalınlığı 3 mm olan ağır epdm bariyeri konularak yapılan süngerlerdir. Kalınlığı ve yoğunluğu farklılaşan bu süngerlerin çeşitli ses izolasyonu, ses yalıtımı sağladığı için ses ve gürültüden kurtulmanızı sağlayan bir rahatlık da vermektedir.

Bariyerli Akustik Bondex süngerler ise; diğer Bondex süngerlerin yanmazlık özelliği yok iken bu sünger çeşidinin böyle bir özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca bariyerli akustik Bondex süngerler diğerlerine oranla daha dekoratif görünmektedir. Bu sünger çeşidi

kullanım alanı olarak çok yüksek ses desibeline sahip alanlarda kullanılmaktadır. Konser, tiyatro salonlarında kullanılan süngerler buna örnek verilebilir.

Sonuç olarak Bondex süngerler kullanım alanı olarak oldukça rahatlatıcı, kafa dinlendirici bir etkiye sahip süngerlerdir. Çok fazla sese maruz kalmadan özellikle inşat sektöründe gün geçtikçe yeri sağlamlaşan malzemelerden biridir. Bu süngerlerin kullanım alanları o kadar çok yaygınlaşmaktadır ki neredeyse her binada, her cam endüstrisinde, her otomotiv sektöründe olmazsa olmazlardan biri olarak görülmektedir.


BARİYERLİ Bondex Sünger

Hayatımızı ve günlük işlerimizi artık birçok çevre faktörü olumsuz etkilemektedir. İnsanlar daha sessiz ve verimli çalışma ortamlarına kavuşmak için inanılmaz rakamlar ödemekte ve mümkün olduğunca şehrin kalabalığından uzaklaşıp şehirdeki gürültü geride bırakmaya çalışmaktadırlar. İşte burada devreye Bondex ses yalıtımı bariyerli sünger girmekte, çok daha düşük maliyetler ve şehirden kaçmanıza gerek kalmadan sessiz çalışma ve yaşam alanları sağlamakta yardımcı olan bir üründür. İnsanlar geçmişten günümüze kadar ses yalıtımı için türlü çalışmalar yapmışlardır duvarlara uygulanan harçların içlerine saman karıştırılmış, duvarlara ve tavanlara halılar serilmiş ve insan zihnini zorlayan daha birçok çaba harcanmıştır. Üstelik ses yalıtımı beraberinde ısı yalıtımını da getirmiştir.

Bariyerli Bondex Sünger Nedir

Bondex Ses Yalıtımı Bariyerli Sünger hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz sağlıklı bir üründür, içeriğinde sağlıksız ya da bize geri dönüşü zarar verebilecek herhangi bir madde yoktur, sadece ağır kurşun bariyer denilen ve kauçuk parçalarının sıkıştırılmasıyla oluşan bir üründür.

Bondex ses yalıtımı ürünleri kullanılacak alan için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Eğer çok yüksek seslerin yalıtımını sağlamak için kullanılacak ise Bondex Ses Yalıtımı Bariyerli Sünger kullanılmalıdır. Ürün ne kadar kalın seçilirse sessin izolasyonu o kadar iyi olacaktır. Evlerimizde belki ince kullandığımızda istediğimiz sessiz ortamı sağlamış olabiliriz ama bir jenaratör sesinin yalıtımı, müzik aletleri kullanılan bir odanın ses yalıtımını, teknelerin motor kabinlerinin ses yalıtımında, enstrüman çalgı odalarının ses yalıtımında, aklımıza gelebilecek hemen hemen her türlü sesli ortamların ses yalıtımı için Bondex ses yalıtımı bariyerli sünger kullanılmalıdır.

bondex

Özellikle darbeli ses ortamlarında kalın kullanıldığında mükemmel sonuçlar alınır, Tabi uygun malzemenin kullanılması da tekrar tekrar masraf yapmanızı engeller piyasada ürün seçimi yaparken ucuz olanı değil uzun vadede işimize yaracak olan ürünü tercih etmenizde fayda vardır, her üründe olduğu gibi Bondex ses yalıtımı bariyerli sünger de piyasa muadili satılan bir üründür ama muadilleri kullanıldığında yaşanacak sıkıntılar düşünüldüğünde bu ürünün kullanılması daha karlı olacaktır.

Kullanılacak bölge için işinde uzman kişilerden destek almakta da fayda vardır, Bondex ses yalıtımı bariyerli sünger gerçekten çok kaliteli ve ürünün arkasında duran bir markadır, doğru ürün doğru şekilde ve uygun zemine uygulandığında kesinlikle istenilen performans alınacak olup uzun yıllar sıkıntı yaşamadan sen yalıtımınızı güvenle sağlayacaktır, üstelik bonus olarak ısı yalıtımınızı da sağlamış olacaktır. Ürün tercihi yaparken piyasada çok köklü bir yere sahip olan Bondex ses yalıtımı bariyerli sünger tercih edilmesinde çok büyük fayda vardır.

Bondex Sünger Ses Yalıtımı

Bondex sünger ses yalıtım ürünlerinin birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş bir üründür. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren sünger çok farklı bir ses izolasyon süngeridir. Ses yalıtımında en çok kullanılan ve en çok tercih edilen Bondex süngerlerin kalınlığı diğer süngerlere göre daha yoğun olduğu için ses geçirgenlik özelliğini en aza düşürmektedir. Kullanılacak yere göre kalınlık açısından farklılık gösterebilmektedir. Eğer ses izolasyonu yaptırmak gibi bir niyetiniz varsa mutlaka kalitesine, yapısına, fiyatına ve ses geçirgenlik özelliğine dikkat etmelisiniz. Sürekli tekrar edilebilir bir işlem olmadığı için yaptırmışken kaliteli bir ürün kullanarak yaptırmanızda fayda var. Çok iyi araştırılıp yaptırırsanız eğer sorun yaşamazsınız.

Atık kumaşların sıkıştırılmasından elde edilmiş olan süngerler kalite olarak iyi olduğu kadar fiyat olarak ta biraz pahalı olabilmektedir. Fiyatları ise m2 üzerinden hesaplanmaktadır. Bondex Süngeler son zamanlarda çok yaygın olduğu için tedarik edilmesi oldukça kolaydır.

Yoğun seslerin olduğu yerlerde daha çok ses kesimini sağlamak için daha kalın Bondex süngerler kullanılmasını önerebiliriz. Ne kadar kalın sünger kullanılırsa ses yalıtım oranı da o kadar artacaktır. Eğer hala ses kesilmesine yeterli olmadıysa iki Bondex süngerin arasına pvc kurşun bariyer eklenerek daha güçlü bir ses izolasyonu sağlanmış olabilmektedir. Ayrıca inşaat sektöründe artık yaygınlaşan ses yalıtım sistemi kalite açısından müşterilerin ilgi odağı olmuştur. İnşaat halindeyken yapılmış evlere izolasyon açısından bir çok firma talepte bulunup ses yalıtımı yapabilmektedir.

Doğru malzeme kullanıldığı takdirde % 80 - % 90 oranında ses yalıtımı sağlanmış olmaktadır. Kumaşın kalınlığı ve inceliğine göre, kullanılacak yere göre, malzemenin kalitesine bağlı olarak % 100 lük bir yalıtım sağlanabilmektedir.

bondex

Bondex Süngeri hemen hemen her mekanda kullanabilirsiniz. Evlerde, işyerlerinde, toplantı salonlarında, müzik odalarında (piyano, bateri.. vs.), asansör ve makine dairelerinde, kazan dairelerinde, hastanelerde emar ( mr ) çekilen odalarda, televizyon veya radyo stüdyolarında, konser salonlarında, sinema salonlarında, jeneratör odalarında, özellikle çocuk odalarında da çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bondex Ses Yalıtım Süngeri

Günümüz teknolojisi artık birçok isteğimizi birlikte karşılar hale gelmiştir. Bunun en güzel örneklerinden biride Bondek sünger ses yalıtım ürünüdür. Bu ürün sayesinde ortamlar artık daha sessiz ve ısı korur hale gelmiştir. Bondek sünger içerik olarak kaliteli kumuş ve sünger parçalarından üretilir. Gerçek anlamda ses izolasyon konusunda hatrı sayılır bir yeri vardır ayrıca ısı yalıtımında da etkilidir, ortamdaki ısıyı muhafaza etme konusunda son derece başarılı bir üründür. Günümüz çalışma koşullarını düşündüğümüzde ciddi şekilde gürültü kirliliği çok fazladır. Bunun için Bondek sünger hayatımızın olmazsa olmaz parçası haline gelmiştir. Ses yalıtım ürünü seçerken kalite ürün seçmeliyiz aksi durumda maliyet gereksiz yere artacak ve ürün kulanım alanları düşünüldüğünde sürekli değiştirilmeye uygun olmadığı için tekrar yer keşfi ürün masrafı yapılacağından sıkıntı yaşatacaktır.

Neden Bondex Sünger

Bondek sünger ürün olarak kullanılacağı alanlar içinde çeşitlere ayrılmıştır, kullanacağımız alan normal düzeyde ses geçirmesin istiyorsak tek katlı Bondex sünger yeterli olabilecekken, ses geçirgenliğinin minimum seviyede olmasını istiyorsak iki Bondex sünger arasına pvc kurşun bariyer ya da izolasyonu güçlendirecek benzeri takviyeler konulabilir. Tekrar söylemek isteriz ki tüm bu ürün sadece ses geçirgenliğini azaltmıyor mevcut ısıyı koruduğu için bu şekilde de tasarruf yapmamıza yardımcı oluyor. Ürünün fiyatı benzer ürünlere göre uzun vadede daha fazla tasarruf etmemizi sağlıyor. Bu tarz malzeme satın alırken ısrarla uyarıyoruz ki kullanıcılar yanılgıya düşüp benzer ürünlerde ucuza kaçıp maliyeti düşürdüklerini zannederken aslında bir süre sonra hata yaptıklarını anlayabiliyorlar. Bondek sünger kullanabileceğiniz en kaliteli ve uzun vadede pişmanlık duymayacağınız bir üründür.

Bondex Sünger Kullanım Alanları

Bondek sünger ses yalıtım ürünü evlerde işyerlerinde özellikle çok fazla gürültü olan alanlarda kullanılmaktadır. Bunlar asansör dairelerinin ses yalıtımında, ses kaydı yapılan kayıt odalarının ses yalıtımında, hastanede mr çekilen bölümlerin ses yalıtımında, radio ve televizyon gibi yayın yapılan yerlerin ses yalıtımında, ortak kullanımdaki duvarların ses yalıtımında, bina duvarlarının ses yalıtımında, hastanelerde işitme testi yapılan odaların ses yalıtımında, tekne motor kabini ses yalıtımında, evlerde müzik aleti kullanacağımız kısımların ses yalıtımında, akustik oda ses yalıtımında, kazan dairesi ses yalıtımında, jenaratör odasının ses yalıtımında, yüksek sesle çalışan tüm makine ve cihaz kullanım alanların ses yalıtımında, batari odası ses yalıtımında, piyano odasi ses yalıtımında aklımıza gelebilecek gürültülü tüm çalışma alanlarında hatta sadece kendimiz için sessiz ve sıcak bir alan oluşturma için dahi kullanılabilir.


Bondex sünger üretimi yapmakta olan firmamız. Bondex süngerde 100 dns den 180 dns ye kadar üretim yapabilmektedir. Bu Yogunluklarda Üretilen Bondex sünger leri hem yatay hemde dikey kesmek için yatay ve dikey kesim makinelerimiz bulunmaktadır. Kırpıntı süngerlerden imal edilen Bondex sünger imalatında En kaliteli sünger leri kullanarak Bondex üretmekteyiz.

Üretilen Hazır Ebatlar

  1. 1 Cm Bondex Sünger
  2. 2,5 Cm Bondex Sünger
  3. 33 Mm Bariyerli Bondex Sünger
  4. 5 Cm Bondex Sünger

Bariyerli Bondex Süngerin Faydaları

Ses yalıtım malzemelerinden biri olan Bondex süngerler ses yalıtım süngerleri arasında en etkili ses kesim gücüne sahip süngerlerdir. Toplam kalınlığı 2.5 cm 12.5mm çift kat alçıpandır. 80-250 dns arasında üretilebilen malzeme otomotiv sektöründe çeşitli noktalarda tampon ve takoz malzemesi olarak kullanıldığı gibi spor malzemeleri sektöründe güreş minderi olarak da kullanılmaktadırlar. İnşaat uygulamalarında duvarlar arasına konularak ses geçirmeme ve sönümleme malzemesi olarak kullanılırlar. Mobilya sektöründe, yatak imalatında geniş kullanım sahaları bulunmaktadır. Sünger ve kumaşlar parçalandıktan sonra bir makine yardımıyla sıkılaştırılır. esi yüksek ölçüde kesebilen ses yalıtım sünistenilen kalınlıkta ve boyutta kesilerek uygulamalarda kullanıma hazır hale getirilmiştir. 60 desibele varan oranla ses yalıtımı sağlanmış oluyor. Ses yalıtım ürünleri birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı ve atık kumaş ve sünger ürünlerinden yapılır. Yani normal süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesinden oluşan yoğunluğu çok yüksek ses izolasyon süngeridir. Yoğun seslerin olduğu yerde yüksek yoğunluklu ve kalın sünger kullanımını öneriyoruz. Bakteriyel ve bakteriyelsiz Bondex süngeri olarak ikiye ayrılıyor.

bondex

Bariyerli Bondex: süngerlerin kullanım alanları çok geniştir. 2mm ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek ses yalıtım değerini artırmak amaçlanmıştır. Daha fazla kalınlık isteklere göre özel üretim yapılmaktadır. Yoğun seslerin olduğu yerde yüksek yoğunluklu ve kalın sünger kullanımını önerilir. Odası, Piyano Odası, Asansör Dairesi, Tekne Motor Kabini, Kazan Dairesi, Hastane EMAR (Mr) Odası, Kauçuk Mantar Şiltesi gibi yerlerde kullanılır. Ses izolasyonu hizmetini yaptırırken malzeme kalitesine dikkat ediniz. Paranızı boşa harcamayınız.

Çevreye gösterdiğimiz duyarlılık ve önem açısından kesimlerimizden çıkan parça süngerler özel bir prosesten geçirilerek blok sünger veya küçük granür parçaları olarak tekrar üretime kazandırılır. En çok kullanılan pvc kurşun bariyer kauçuk epdm bariyerdir. Eğer gerçekten etkili bir ses yalıtımı yaptırmak istiyorsanız mutlaka rebonded Bondex süngerpanı kullanmalısınız. Latex hammaddesi kullanılır. Şap altında etkili yalıtım sağlar. Elastik yapı ve hafif bir malzemedir. Birçok sektörde kullanımı ile ön plana çıkmaktadır. Kullan at gibi tek kullanımlık alanlarda ekonomik olmasından dolayı tercih edilir.

Bondex Sünger Kullanım Alanları

Ülkemizde yapılaşmanın gelişmesi ve teknolojinin gelişmesiyle birçok işyeri ve binalarda inşaa edilmeye devam etmektedir. Artan nüfus artışı ve getirdiği konut açığı da günden güne büyümektedir. Gelişen ve büyüyen nüfus ile birlikte yaşanacak ev sayısı, okul, işyeri ve eğlence mekanları da hızla artmakta ve yetmemektedir. Özellikle hızla artan nüfus beraberinde çevre ve gürültü kirliliği getirmektedir.

Sesli mekanlarda, arabaların yarattığı gürültüde binalar arası seslerin yarattığı kalabalık gürültüler ve işyerleri, özellikle inşa alanlarında çoğalan gürültülere karşı önlemler yapı ve inşaat sektöründe çözümlere neden olmuştur. Var olan ve şiddeti artan gürültüye karşı ses yalıtımını azaltmak için Bondex süngerler üretilmiştir. Bondex süngerler ile ses yalıtım süngerleri evlerde eğlence mekanlarında okullarda ve tüm işlevi olan binalarda ve sesli mekanlarda duvarlar ile bu süngerlerin değişik şekillerle kaplanır ve ses etkili derecede yalıtım olarak rahatsızlığı sıfıra indirilmektedir.

bondex

Bu süngerlerin kullanım alanları oldukça yaygındır. Özellikle akustik sesli olan yerlerde mutlaka Bondex süngerler ile duvarlar kaplanmaktadır. Örneğin konser alanlarında stüdyo alanlarında konferans salonlarında, jeneratör ve elektrik malzemelerinin sürekli çalıştığı yerlerde, havalandırma malzemeleri olan yerlerde, tv kanallarında, disko, restaurant gibi eğlence yerlerinde, ses yalıtımı olarak özellikle kullanılmaktadır.

Havaalanlarında özellikle yüksek ses dalgası yayan uçakların çıplak seslerini önlemek amacıyla bu süngerler kullanılmaktadır. Böylece havaalanlarında uçakların yarattığı gürültü içeriye şiddeti azalarak girmektedir. Radyo ve tv kanallarında yayılan ses frekansları bizim için gözle görülmese de oldukça yoğundur. İşte bunu engellemek içinde Bondex süngerler kullanılmaktadır.

Tekneler de ve gemilerde motordan gelen seste yaydığı şiddetli gürültüyü dışarı sızdırmaktadır. Bundan dolayı kabinlerinde ve içlerinde mutlaka ses yalıtımı için bu süngerler kullanılır. Ayrıca iş yerlerinde ve ofislerde çalışanlar için dışarıdan gelen seslerden duyulan rahatsızlığı önlemek adına bu süngerler kullanılıştır. Tiyatro sahnelenen binalarda akustik ses şiddeti oldukça yoğundur.

Geniş ve büyük bir sahneli tiyatrolarda sesin dışarıya gitmemesi ve çarparak şiddetini azaltıp daha sağlıklı sese dönüşmesi için kullanılmaktadır. Hastanelerde birçok teknik alet bulunduğundan ve yine ses dalgası yaydığından özellikle beyin ve kalp gibi ölçüm yapan makinelerin yarattığı gürültülerin engellenmesi için kullanılmaktadır.

Blog Son 8 Makale