0216 573 66 13

Ses yalıtımı; gürültü kirliliğinin gözlemlendiği bölgelerde, gürültü kirliliğinin insan üzerinde yarattığı olumsuz etkileri en alt seviyeye indirmek adına üretilmiş ve kullanılmakta olan uygulamalardır. Ses yalıtım uygulamalarının uygulanarak, etkileri en alt seviyeye indirilmeye çalışılan gürültü kirliliğinin, insan üzerinde yarattığı olumsuz etkiler arasında anksiyete bozukluğu, stres, sinirlilik gibi ruhsal bozukluklar ve hipertansiyon, duyma bozuklukları gibi fiziksel bozukluklar yer almaktadır. Gürültü kirliliğinin meydana getirdiği olumsuz etkiler, sadece insan sağlığı üzerinde değil, hayvanlar üzerinde de etkilidirler. Gürültü kirliliğine maruz kalan hayvanlar, son derece agresif tavırlar sergileyebilmektedirler. Bu durumların engellenebilmesine adına kullanılmakta olan ve oldukça cazip bir çözüm yolu olan ses yalıtım uygulamaları; basotect ses yalıtım süngeri, akustik ses yalıtım süngeri, yanmaz ses yalıtım süngeri, bariyerli ses yalıtım sünger, bass küpü veya bass trap, akustik panel veya akustik halı, renkli süngerler gibi pek çok farklı işlevi ile amacı olan ve farklı uygulamalarda kullanılan yalıtım malzemeleri kullanılarak uygulanmaktadır.

Ses yalıtım uygulamalarının en çok ihtiyaç duyulduğu ve uygulandığı bölgeler; yaşam standartları kaliteli olan ve buna bağlı olarak nüfusun kalabalık olduğu bölgelerdir. Bu doğrultuda doğal kaynaklara ve yıl içerisinde oldukça önemli olan çeşitli festivallere sahip olan ve Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı ilçesi, ses yalıtım uygulamalarının ihtiyaç duyulacağı bölgeler arasında yer almaktadır. Özellikle, restore edilerek otel ve pansiyon görevi görmekte olan tarihi Beypazarı konakları, akustik ses yalıtım uygulamasının gerekli olduğu mekanlar arasındadır.

Akustik ses yalıtım uygulamaları dışında bariyerli ses yalıtımı, adepan ses yalıtımı gibi farklı çeşitlerde yalıtım uygulamaları da yapabilen ve sektöründe lider konumunda olan Adetaş Yapı, Ankara genelindeki diğer ilçelerde olduğu gibi Beypazarı ilçesinde de ses yalıtım uygulaması hizmeti vermektedir. Birinci sınıf kalitede ses yalıtım malzemeleri kullanarak, uzman bir kadroyla bu hizmeti veren Adetaş Yapı, Türkiye’nin her yerinde çeşitli başarılara imza atmış bir firma olarak da oldukça güvenilir bir firmadır. Müşterilerinin güvenini kazanan ve bu güvenle daima ilerlemeyi hedefleyen Adetaş Yapı, Beypazarı ilçesindeki tüm iç ve dış mekan ses yalıtımları için müşterilerini beklemektedir.

Blog Son 8 Makale