0216 573 66 13

Harçlar için özel olarak geliştirilmiş katkı maddeleri vardır. Harç katkıları genleştirici, performansını güçlendirici, akışkanlaştırıcı gibi özellikleri ile harçların katkı maddesi olarak kullanılmaktadır. Harç katkı ürünleri farklı kullanım ihtiyaçlarına göre değerlendirebilmektedir. Basf harç katkıları da bu anlamda, çeşitli kullanım alanlarına göre farklı ürünleri ile adetasyapi aracılığıyla ürünlerini sizlerle buluşturmaktadır. Basf yapı kimyasalları içerisinde inşaat ve yapı alanlarında sıklıkla kullanılan bu ürünler sizlerin hizmetine sunulmuştur.

Farklı çeşitleri olan ve kullanım alanına göre değerlendirilen harç katkıları farklı özellikleri ile değerler katmaktadır. Mikro kabarcıklar sürükleyen, ayrışma yapmaksızın akışkanlık artıran ve yaş halde malzemeye hacim genleştirici özellik sağlayan harç katkı ürünleri sayesinde inşaat ve yapı alanlarında daha kaliteli sonuçlar elde edilmektedir. Basf harç katkıları iyi bir yapışma ve su geçirmezlik istenen yerlerde de kullanılmaktadır. Sıvı ve sentetik olan bazı çeşitleri ile de kauçuk emülsiyonu sağlanır. İç ve dış mekanlarda uygulama yapılan, çimento esaslı çalıştırmalarda yapıştırıcı olarak kullanıma uygun olan katkılar da vardır. Ayrıca betonların işlenebilirliğini, eğilme ve çekme dayanıklılığını artırmak amaçlı tasarlanmış olan ürünleri de mevcuttur. Basf yapı kimyasalları ile çimento ve kum ile yapılan duvar harçlarında kullanılan harç katkı ürünlerini kullanabilirsiniz. Adetasyapi farkıyla bu ürünler sizlere ulaşmaktadır. Sıvı, hava sürükleyici ve akışkanlaştırıcı harç katkıları mevcuttur.

Basf yapı kimyasalları içerisindeki harç katkıları farklı özelliklere sahiptir. Basf harç katkıları soğuğa ve dona karşı dayanıklıdır. Akışkanlık sağlamsı yanından kohezyonu artırır. Ekonomik ve kullanımı oldukça kolaydır. Harçların yüzey gerilimini azaltır. Bu sayede harç katkı ürünleri karışım suyunun daha etkin hale gelmesini sağlamaktadır. Harcın daha kolay işlenmesini sağlar. Güçlü bağ oluşturur ve mükemmel aderans ve geçirimsizlik sağlar. Tozumayı azaltma etkisi yanında çabuk kurumaktadır. Bu sayede hızlı imalat imkanı sağlar. Su, tuz ve yağ çözeltilerine karşı dayanımı artırır. Gerek yeni başlanan inşaat çalışmalarında gerekse de onarım amaçlı inşaatlar için kullanılan harçlarda önemli katkılar sağlamaktadırlar. Uygun fiyatları ve raf ömür ile kaliteli çözümler üreten harç katkıları ile kesin ve dayanıklı yapı ve inşaat çalışmaları yapabilirsiniz.

 

 

Blog Son 8 Makale