0216 573 66 13

Seramik derz dolgu ürünleri; modifiye akrilik dispersiyon, polimer modifiyeli reçine, kopolimer akrilik, çimento, epoksi esaslı olabilen malzemelerdir. Seramik derz dolguları; kullanım alanına göre astar malzemesi ya da derz dolgu malzemesi şeklindedir.

Dolgu malzemesi olarak:

Seramik, fayans, mermer, granit, antiasit seramik, porselen, doğal taş, cam mozaik, cam tuğla derzlerinin doldurulmasında kullanılır.

Astar olarak:

- Emici yüzeylerin zemin aderansını artırmak için,

- Hızlı su emen yüzeylerde çatlak oluşmasını önlemek için,

- Halı altı şaplarının tozumaya karşı dayanıklılığının artırılması için,

- Duvar kâğıdı ve boya öncesinde,

- Parlak ve emici olmayan yüzeylerde kullanılır.

Basf seramik derz dolguları; Adetasyapi.com adresinde satışa sunulmuş olan Basf Yapı Kimyasalları ürünlerindendir.

MasterTile P 303 (Astar 303)

Modifiye akrilik dispersiyon esaslıdır. Parlak ve emici olmayan yüzeyler için kullanılan astar malzemesidir. İç mekanlarda ahşap yonga plaka, PVC ve metal gibi emici olmayan yüzeylerde, dış mekanlarda seramik, sırlı pres tuğla, doğal ve kompoze taş kaplamalarda kullanılır. Solvent içermez.

MasterTile P 300 (Astar A)

Kopolimer akrilik esaslıdır. Emici yüzeyler için kullanılan astar malzemesidir. Alçı kartonplak, alçı sıva, gazbeton, sıva, kireçli sıva, sunta gibi emici yüzeylerin nemden korunması; şapların işleme süresini uzatmak, zemin aderansını artırmak ve hava kabarcıklarını azaltmak; hızlı su emen yüzeylerde alçı sıva öncesi çatlak oluşumunu önlemek amacıyla ve ayrıca duvar kâğıdı / boya öncesinde kullanılır. Solvent içermez ve kokusuzdur.

MasterTile JF 565 (Durafug HF)

Çimento esaslıdır. Havuz seramiği, granit seramik, mermer, cam mozaik, porselen seramik gibi kaplamaların derzleri için kullanılan dolgu malzemesidir. Havuz, hamam, sauna, kaplıca, su deposu,  teras ve balkonlar ile mekanik ve kimyasal temizlik yapılan yüzeylerde kullanılır. Azaltılmış su emme ve yüksek aşınma dayanımlıdır.

MasterTile JF 560 (Durafug NT)

Çimento esaslıdır. Seramik, mermer, granit, antiasit seramik ve doğal taş kaplamaların derzleri için kullanılan dolgu malzemesidir. Teras ve balkonlarda, endüstriyel zeminlerde, mekanik ve kimyasal temizlik yapılan yüzeylerde; depolama alanları, mutfaklar, yıkama alanları, satış ve sergi salonlarında kullanılır. Bakterilere ve kimyasallara dayanıklı, akışkan bir malzemedir.

MasterTile 700 (Epofuga)

Epoksi reaksiyon reçine esaslıdır. Seramik, mermer, granit, antiasit seramik, cam mozaik ve cam tuğla derzlerinin doldurulmasında kullanılır. Çeşitli endüstri tesisleri, havuzlar, ıslak zeminler, hijyenik ortamlar, atık su arıtma tesisleri ve alışveriş merkezlerinde kullanılır. Kimyasal ürünler ve bakterilere dayanıklıdır. Suyla temizlenebilir.

MasterTile FLX 555 (Fleksfuga)

Çimento esaslıdır. Seramik, fayans, mermer ve granit için kullanılan derz dolgu malzemesidir. Alışveriş merkezleri, endüstriyel yüzeyler, oteller, hastaneler, ıslak zeminler ve evlerde kullanılır. Zor kirlenir, kolay temizlenir, dayanıklı ve pürüzsüzdür.

MasterTile P 302 (Gisopakt)

Polimer modifiyeli reçine esaslıdır. Beton yüzeylere uygulanacak sıva harçlarının aderansını artırmak amacıyla ve tavan sıvalarında kullanılan astar malzemesidir. İç mekanlarda düşey yüzeyler ve tavanlarda kullanılır. Solvent içermez.

Blog Son 8 Makale